Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

osobiście nie jestem zwolenniczką mocno "zaaranżowanych" pokoi dziecięcych. gdzieś czytałam, że w ogóle najlepiej, gdy są w neutralnych kolorach, bez mocnych akcentów kolorystycznych itp. bo dzieci i tak się łatwo dekoncentrują, więc bodźce wizualne w nadmiarze utrudniają im nawet zabawę. poza tym patrząc na swojego bąbla, który często najlepiej się bawi "sznurkiem i patykiem", dochodzę do wniosku, że nie będę mu narzucać wystroju pirackiego czy samochodowego, bo wolna przestrzeń zostawia więcej miejsca dla wyobraźni.

 

Oj, a ja tu się nie mogę zgodzić zupełnie. Pewnie to też kwestia osobowości u dzieci, ale ja zawsze miałam (to chyba wyniesione z domu:)) twórcze i zmienne podejście do otoczenia:). U nas podczas delegacji Taty, razem z Mamą i siostrą, zmieniałyśmy aranżacje w całym domu, czyli przestawiałyśmy wszystko do góry nogami:rolleyes: Sławne są ciągłe Taty wchodzenia nocne do szaf lub trafianie na fotel zamiast do łóżka po przeprowadzkach:-) Ostatnio przeliczyłam, że jakkolwiek przez pierwsze 19 lat swojego życia mieszkałam w jednym zmieniającym się miejscu, to przez kolejne drugie tyle przeprowadzałam się 26 razy z całym dobytkiem! I za każdym razem aranżowałam nowe miejsca, najczęściej z malowaniem i tapetowaniem. Tak mi już zostało, że maluję dziecięce pokoje w różne obrazki - domki na kurzych łapkach, smoki, krasnoludki czy co tam sobie zażyczą (w trudniejszych wzorkach korzystając z pomocy siostry - byłej studentki ASP).

W starym domu, żeby nauczyć synka dni tygodnia namalowałam na ścianie podobizny wszystkich z rodziny i każdy miała jakiś swój dzień (a że było nas mniej niż 7 to zostało: sobota to imieniny kota, a niedziela urodziny Gargamela z odpowiednimi obrazkami). i każdy mógł mieć w swój dzień jakieś jedno życzenie. I się nauczył szybciutko:) Różne takie wymyślam.

Ale się rozpisałam! Chodziło mi o to, że moje dzieciaki (6 i 4 lata, bo mały jest jeszcze za mały) mają też otwarte podejście do przestrzeni i wyrażania siebie - uwielbiają tworzyć, pozwalam im w tej materii na dużo, łącznie z wyrażeniem zgody na wybranie fryzury z wycinaniem napisu z tyłu głowy. Wiem, że niektóry uważają to za przesadę, ja uważam, że dziecko ma prawo odkrywać siebie. Pani w przedszkolu na zakończenie roku napisała w opinii np. że mój sześciolatek jest stanowczo najbardziej twórczym dzieckiem w całej grupie. Ale zgadza się, że ma też problemy z koncentracją. Od urodzenia:(

 

Ale pokoje chcą mieć własne, autorskie i kolorowe. Córeczka w Dzwoneczkową wróżkę, a synek? No cóż nie może się jeszcze zdecydować między piłkarskim (gra w klubie dziecięcym w nogę), kosmonauty (sporo gadamy sobie o kosmosie) czy każdym innym, który go akurat temat zainteresuje. Ale te dwa są najbardziej rozważane. A moje najmłodsze szczęście będzie miało pokój spokojny, ciepły, beżowy, misiowy... Dopóki się nie określi:) Wtedy poszalejemy:lol2:!

Edytowane przez Balbina200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w Waszych warunkach będzie to wystarczające? Jestem przed zamówieniem folii. I znowu zastanawiam sie nad papą. Wylewkarz z forum optuje za papą.

A czy na poddaszu dajecie na chudziak folię czy od razu kładziecie styropian?

 

Spirea, mi na parterze kładli folię pod styro (izolacja od piwnic, a tam gdzie mieliśmy parter na ziemi i podłogówkę to hydraulik kładł podwójną folię) natomiast na piętrze, jeśli czegoś nie pokręciłam - wylewkarze układali folię na styropianie! Też się dziwiłam, ale powiedzieli, że tam nie ma co izolować, a z gory i owszem. W końcu są lepszymi ekspertami ode mnie. I tak zostało. Nie wiem, jeśli to jakiś zonk i zostanę największą pierdołą na Forum:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea

na pietrze kładziesz styro bezpośrednio na chudziaka - kładzenie folii to zbędny wydatek. Nie wiem który to forumowy wylewkarz namawia Cię na pape, ale pogoń naciągacza gdzie pieprz rośnie - po co Ci to asfaltowe świństwo w wewnatrz? Że ma atesty - papier wszystko przyjmie a za 30lat nie będzie już kogo ścigać za braki zdrowotne.

A kładzenie folii na styro to już w ogóle kompletna głupota.

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak za 20 lat zacznie wydzielać się z niego cos dziwnego to ciekawe kogo będziesz scigać? przede wszystkim trzeba będzie zrobić totalną demolkę w domu by dojść do tej papy, robic ekspertyzy i pałować się w Sądzie - o ile jeszcze Icopal bedzie istniał. A na koniec wyjdzie, że nie zastosowano prawidlowego układania i temu tak jest.

Asflaty i wszelkie lepikowe ustrojstwa na zewnatrz a nie w srodku chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madaleine, w ogóle na takie rzeczy nie zwracam uwagi. zresza salik więcej się udziela, więc ma pierwszeństwo :)

 

Spirea, folię dajemy przede wszystkim z powodu isomuru, który z zewn. jest ze styropianu. Jakoś nie widze, że temu kto układałby papę udaloby się zachować ten styropian bez uszczerbku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sheenaz i Salik, u was zawsze ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Mam pytanie o te wylewki na piętrze i folię. Teoretycznie rzeczywiście nie ma co izolować przed wilgocią bo nic nie podciągnie ale co z zalaniem? Co jeśli nawali hydraulika albo CO , lepiej żeby ta woda bez przeszkód spłynęła na parter (raczej przesączyła się) po ścianach i sufitach czy lepiej zaizolować i zrobić wannę z piętra i tam zatrzymać ją w razie awarii? Bo chyba tylko w tym celu robi się izolację piętra? No i niezależnie od reszty łazienkę izoluje się zawsze, mam rację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...