Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My kładliśmy folię na poddaszu. NIe wiem czemu bo nie to nie moja brocha - tylko męża, ale tak jakoś ustalił z kierownikiem. Na dole podwójna. Wszyscy nam mówili - tylko nie papa.

 

Salik tylko nie strasz tym wirusami FM. Mnie już ciąża dopadła ale bez laptopa to bym chyba oszalała:cry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wtedy sporo taniej - chyba ok 12tys, ale on jest podatny na zarysowania i troche sie ugina, więc trzebaby zastosować dodatkowe poprzeczki podtrzymujące.

Mamy próbkę formatu A3 i wystarczy paznokciem przejechać po niej i slad zostaje.

rozważamy wciaz opcję pół na pół czyli na częśc daszkową poliwęglan lity, a na pionową sciankę szkło. ale nie porównywałam przeziernosci szkła i poliweglanu, więc nawet nie wiem czy estetycznei tak może być, czy widać tę różnicę.

 

Mam wrażenei jakby firmy nam nie chiały tego robić. byli już tacy z którymi się spotykaliśmy coś tam ustalaliśmy i kontakt sie urywal gdy mieli przyjechać pomiary zrobić, albo w ogole wycen nie chcą przysłać.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poliwęglan się IMHO słabo nadaje na taką łączoną konstrukcję :(

Tak jak napisała sheenaz - na pionową część odpada bo się bardzo łatwo rysuje i jest nietrwały.

U nas ten daszek będzie od strony zachodniej, więc dodatkowo będzie ciągle wiało - efekt 'porysowanej szyby' murowany po kilku tygodniach/miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak - nie chciałem ciągnąć w wątku u Spirei, przepraszam :)

Ale jak widzę się odnalazłaś.

 

Rozesłaliśmy jeszcze kilka zapytań do innych firm, z dokładnymi danymi daszka (kiedyś wysyłaliśmy bardziej ogólne zapytania, bo do końca nie wiedzieliśmy czego chcieliśmy), ale jakoś nie podejrzewam żeby nagle ktoś wyskoczyć ze znacząco niższą ceną...

Poradzicie co na podłogę - Knaufa, czy Swisspor?

I jaka lambda... typowe podłogowe mają w okolicach 0.036

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najpierw chcę rozpisać cenę, a potem zobaczę czy to w ogóle ma sens.

Na parterze na spód bierzemy 5cm Synthosa XPS, a potem 10cm czegoś właśnie w okolicy 0.035-0.037

Natomiast zastanawiam się nad poddaszem, czy jest sens tam pchać cokolwiek cieplejszego niż 0.040 - a może w ogóle wziąć jakiś styropian akustyczny i też zrobić dwuwarstwowo?

Muszę skonsultować z wylewkarzem, czy 8cm styropianu i 6cm wylewki, to nie będzie za duża dysproporcja...

wojgoc - jak napisałeś w komentarzach Spirei o tej folii, to się zacząłem zastanawiać czy u nas też tak nie zrobić.

Bo będziemy mieli i tak XPS jako pierwszą warstwę...

Tylko u nas się w kilku miejscach i tak nie da przykryć rur styropianem 5-6cm, bo idzie rura od odkurzacza centralnego (fi50), a nad nią np. rurki od wody albo od rozdzielni do grzejnika drabinkowego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem rurki od odkurzacza centralnego, ale wszelkie wodne instalacje szły obok odkurzacza - czemu u Ciebie ida nad rura odkurzacza?

wszelkie miejsca miedzy rurami uszczelnilem przesianym piaskiem - lepszy od miału styropianowego i zdecydowanie łatwiejszy w pracy.

jakbym miał taką działkę jak Ty to też dałbym na spód xps-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie dało rady pogodzić układu pomieszczeń wodnych, z rozmieszczeniem gniazdek od odkurzacza centralnego.

I odkurzacz i kocioł znajdują się w kotłowni, rury od odkurzacza idą korytarzem, ale po jednej stronie korytarza jest łazienka, a po drugiej stronie kuchnia :(

Dodatkowo jeszcze wyrzutnia od odkurzacza idzie też 6cm po podłodze w kierunku wschodniej ściany, więc nie dało się nie mieć przejść nad rurami odkurzacza (na parterze, bo na poddaszu na szczęście nie ma żadnego problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...