Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

jaki masz sufit na parterze? tynkujesz czy w regipsach? ja mam w dużej części w regipsach i połozyłem wełnę celem wytłumienia poddasza.

co do wylewek to nie wiem jak robi Twój wylewkarz, ale mój kazał miedzy 5 a 7 dniem od wylewek zagruntować je - czarno widzę Was wspólny wyjazd wakacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam wyrzutnie na wys.2,5m. - rura sterczy na zewnątrz budynku

piasek wziąłem z budowy rzecz jasna swojej a nie sąsiedzkiej, tylko przesiałem przez sito by kamyczków sie pozbyć. Tego piasku nie idzie duzo - kilka wiaderek, ale idealnie wchodzi we wszelkie szczeliny miedzy otuliny kłębowiska rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy?

W jakim sensie zapiankować rury? (zakładam że mówimy o rurach na podłodze)

 

wojgoc - wyrzutnia od odkurzacza jest ok. 30cm nad ziemią, na ściannie oddalonej o 6m od kotłowni.

I naprawdę nie dało się puścić wody i odkurzacza tak, aby nic się nie krzyżowało...

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełnić dziury pianką, nie piaskiem.

nie słyszałem o tym sposobie - z tym tylko, że piana się rozpręża i może powodować nacisk na rure a piasek spokojnie wypełnia wszelkie szczeliny i mozna go ładnie wyrównać do odpowiedniej wysokości. Piany nie uformujesz tak jak Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - wyrzutnia od odkurzacza jest ok. 30cm nad ziemią, na ściannie oddalonej o 6m od kotłowni.

hmm, mi "fachowiec" od odkurzacza stwierdził, że im wyżej tym lepiej. Ja odkurzacz zamontowałem w garażu, więc wyrzutnie mogłem zrobić gdzie i jak chciałem - mam nadzieje, że i Ty i ja mamy prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - 1.9m NAD głową?

To chyba na dachu by trzeba montować ;-)

Znalazłem wątek w którym kilka osób się wypowiada że przynajmniej 30cm nad głową najwyższego domownika, więc podniosłem naszą z 2.05 na 2.15

W tym samym wątku ludzie pisali że lepiej wyżej niż niżej.

 

Mamy problem z montażem mieszacza od bidetty - wygląda że trzeba go zamocować do ściany śrubami (kołkami?) ale da się je wkręcić tylko od tyłu mieszacza...

Do tego przed chwilą odkryłem, że z naszego dachu wystają przez deskowanie gwoździe - co jakieś 160cm.

Wygląda jakby coś było tym przymocowane (nie łaty) - jakieś rynny albo coś.

Ale średnio tak czy siak, bo będzie nam przez to zalatywało na ocieplenie :(

 

Co do wyrzutni odkurzacza, u mnie ekipa mówiła że instaluje się nisko żeby nie zwiększać dodatkowo oporów instalacji.

U nas te 6m odległości robi swoje, więc może to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - przeoczyłem wcześniejsze pytanie.

Sufit na parterze częściowo tynkowany (salon, gabinet, łazienka), a częściowo w zabudowie (reszta pomieszczeń).

Pomysł z wełną jest ciekawy, tylko to jednak dodatkowe koszty.

Czyli nie mogę zostawić wylewek po wylaniu na kilka dni tylko z osobą podlewającą przez pierwsze 2-3 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kurde muszę się upewnić że ta duża partia która do nas przyjedzie jednak przyjedzie jakimś HDS-em!

Te paczki od dużych kafli ważą prawie 50kg, a tam raptem 3 płytki...

 

Właśnie jestem po rozmowie z Panem Hubertem - tynkarze zaczynają w czwartek, bo ja jutro mam kilka spraw do załatwienia (m.in. muszę iść do banku i do... pracy), więc nie bardzo dam radę być na miejscu :(

Uprasza się o trzymanie kciuków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - przeoczyłem wcześniejsze pytanie.

Sufit na parterze częściowo tynkowany (salon, gabinet, łazienka), a częściowo w zabudowie (reszta pomieszczeń).

Pomysł z wełną jest ciekawy, tylko to jednak dodatkowe koszty.

Czyli nie mogę zostawić wylewek po wylaniu na kilka dni tylko z osobą podlewającą przez pierwsze 2-3 dni?

wylewek sie nie polewa - chyba, że masz w środku 40st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...