Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja kupowałam zaślepki do puszek do tynkowania. Nawet część zamontowana już jest. Ale u mnie nie ma chyba bardzo długich wystających kabli... chyba!

 

Salik, styropian na podłogę już mam. Wszędzie swisspor EPS100 WDV. Ale dumam, co z ociepleniem ściany między kotłownią/ garażem a domem.

A w ogóle to żałuję decyzji o budowaniu z silki. Jest dziurawa jak sito, w miejscu wkuwania puszek mam przebicia na drugą ścianę. No i co z tego, jak zapiankowane - i tak pewnie będzie gorzej izolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik powiem Ci jak ja mam, aczkolwiek nie mnie pytasz.U mnie elektrycy montują gniazdka po tynkach, żeby potem wszystko było równo na jednym poziomie , poza tym elektrycy mówią że nie wiedzą ile tynkarze dadzą tynku więc posadowienie ich jest bez sensu.

Wczoraj tynkarze też narzekali mi że mają kłopot jak duże pętle wiszą. Ale robią .Dla nich może lepiej jak są gniazdka , dla nas jak ich nie ma :)

gniazdka to rozumiem, że po tynkach montujesz, ale puszki rozumiem, że przed tynkami miałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silka serii E ma kanały do prowadzenia przewodów.

Aczkolwiek nie widziałem jeszcze nikogo kto by z tych kanałów korzystał.

Jak rozumiem masz też ściany zewnętrzne z Silki?

My daliśmy tylko wewnętrzne z Silki, bo Silka ma ogólnie słabe parametry termiczne (lepsze ma BK, który jednak jest droższy od Silki bodajże 2.5 raza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie się dyskusja odbywała (choć wydaje mi się, że jako uczestników pamiętam salika i spireę), więc zapytam tu, może ktoś pomoże mojej sklerozie ;)

Rzecz tyczy się elektryki (gniazdek, włączników i tych innych czarów). Muszę zacząć to wybierać (choć mam dreszcze na samą myśl) i pamiętam, że przewijały się w dyskusji polecane firmy, modele.

Rozważam legranda, berkera, zaczynam powoli liczyć ile mnie to może kosztować ....

Jakie jeszcze formy są dobre i nie zabiją ceną? Polecacie jakieś miejsca w sieci z tymi elektrycznymi cudami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie się dyskusja odbywała (choć wydaje mi się, że jako uczestników pamiętam salika i spireę), więc zapytam tu, może ktoś pomoże mojej sklerozie ;)

Rzecz tyczy się elektryki (gniazdek, włączników i tych innych czarów). Muszę zacząć to wybierać (choć mam dreszcze na samą myśl) i pamiętam, że przewijały się w dyskusji polecane firmy, modele.

Rozważam legranda, berkera, zaczynam powoli liczyć ile mnie to może kosztować ....

Jakie jeszcze formy są dobre i nie zabiją ceną? Polecacie jakieś miejsca w sieci z tymi elektrycznymi cudami?

 

dobregniazdka.pl wiem, że sporo osób zamawia

 

U nas bardzo chce to robić elektryk, podobno ma jakieś*mega upusty. Zobaczymy

Legranda brałam pod uwagę, ale zanim zobaczyłam. Nic mi się*nie podoba na żywo.

Berker jest fajniejszy, kwadrat albo k1.

Podoba mi się jeszcze Heger-Polo seria Fiorena. Ale na żywo nie widziałam, a zdjęcia wiadomo - szklany ekran kłaaaaaamie. Chyba sobie zamówię jakąś jedną czy 2 sztuki.

Na razie kupiłam schneidera w castoramie by się z nim optrzeć. Chyba wezmę do garażu, kotłowni itp (na początku spodobał mi się na całość, nie wiem dlaczego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - monsanbia już napisała gdzie, a ja jeszcze tylko dodam że różnica cenowa między różnymi seriami tego samego producenta, sięga czasami 300%...

Do tego czasami np. jeden (ale popularny w naszej instalacji element) jest droższy w serii X, a pozostałe tańsze - ale przez to że mamy tego droższego elementu dużo, cena za serię Y wychodzi de facto wyższa.

Ja zrobiłem arkusz z rozpiską ile czego i potem wpisywałem ceny z dobregniazdka.pl, żeby policzyć ile co wychodzi całościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć od http://sal.pl/dom/elektryka-zestawienie.xlsx i poprawić/usunąć/dopisać to co Ci potrzebne :)

 

A ja próbuję odsuwać ten moment jak najdalej, ale cholipa, muszę*się za to wziąć przecież w końcu.

Łatwiej by było gdybym była chociaż 2-óch, 3-ech serii pewna.

A ja wybieram przebieram i zdecydować*się nie mogę :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w ogóle niczego nie jestem pewna jeśli chodzi o te gniazdka, ale jak zaczęłam liczyć te efapele albo berker b3, które nam się podobają to w połowie byłam bliska omdlenia...

Też mnie wkurza, że nigdzie tego na żywo nie można zobaczyć i jak tu dokonać wyboru.... tym bardziej, że chciałam takie udające metal, a w tym przypadku rzeczywisty wygląd może znacząco odbiegać od tego ze zdjęć w necie. Jak już dokonam wstępnej selekcji to chyba sobie po jednym zamówię - najwyżej dam je gdzieś za zabudowę w kuchni, a przynajmniej będę wiedziała jak wyglądają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...