Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Witajcie

ponieważ ja też wałkuję temat stelaży to potwierdzę Twój wybór - myślę, że spokojnie możesz go postawić obok geberita. Oglądałam je wczoraj w casto i są porządnie zrobione - konstrukcja stabilna i masywna. Polecano mi jeszcze z cersanitu ale ich nie oglądałam. Cena stalaża pod bidet z geberitu to jakiej nieporozumienie... Widzę również, że często są montowane TECE - cena też ok 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie było tak, że drzwi wejściowe były zamontowane już wcześniej docelowe, ale wylewka wewnątrz i zewnątrz są zrobione tak żeby to się zlicowało. Nie ma żadnego pustaka, wewnątrz zrobiona wylewka razem z całością wnętrza (zostawiona grubość na płytki), od zewnątrz (na schodach) właśnie miałam w zeszłym tygodniu zrobioną wylewkę po ustaleniu poziomów z kamieniarzami na poziomie odpowiednim by zostawić tylko miejsce na grubość kamienia. Mam nadzieję, że mi się to wszystko zlicuje. U mnie jest trochę problem, bo drzwi zostały osadzone chyba trochę za wysoko (lub źle wzięty pomiar) i od strony wewnętrznej mam szparę ok. 2 cm, ale muszę to jakoś wyrównać przy położeniu podłogi, Nie mogłam tam już dolać więcej wylewki, bo na całym domu poziom za bardzo by mi się podniósł.

Co do cokołów to robimy po ociepleniu i tynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - dobrze rozumiem że na zewnątrz robiłaś wylewkę na betonowe (już istniejące) schody?

Dlaczego tak, a nie zrobiłaś po prostu schodów na końcową wysokość?

Czy na schodach musi być oddzielnie wylewka, bo my planowaliśmy wylać schody na tym samym poziomie co poziom wylewki w środku (dlatego robimy schody dopiero po wylewkach), a pomiędzy nie włożyć 2 warstwy Isomuru (jedną i tak już mamy) dodatkowa zdylatowane 5cm (albo 12cm) XPS-a.

 

Balbina - wylewki pewnie nam będzie robił Pan Mariusz ok. 23 sierpnia.

Tylko najpierw musi do nas przyjechać i wszystko pomierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszonik - dobrze rozumiem że na zewnątrz robiłaś wylewkę na betonowe (już istniejące) schody?

Dlaczego tak, a nie zrobiłaś po prostu schodów na końcową wysokość?

 

My też tak robiliśmy.

Chyba dlatego, żeby po wylewkach można było dokładnie wyregulować poziom? Nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Mi właśnie chodzi o to czy są jakieś względny 'technologiczne', czy tylko chodzi o wygodę.

Jeśli tylko to drugie, to u nas nie powinno być problemu, bo schody będą robione już po wylewkach.

 

Balbina - nie bardzo rozumiem.

Jak to masz wylewki do 'połowy szerokości'?

Mogłabyś zrobić jakieś zdjęcie poglądowe?

 

Czy ktoś z Was robił może niższą wylewkę w łazienkach/kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was robił może niższą wylewkę w łazienkach/kotłowni?

 

No właśnie nie, a nie wiem czy nie trzeba było. Teraz będę kłaść 15 mm drewno w łazience a w holu 9mm gres. No i co? Klejami to regulować?

 

No i zapomnieliśmy o zagłebieniu na wycieraczkę (o schody zewnętrzne mi chodzi)

Nie wiem jak z tymi technologicznymi względami. Może beton musi związać, dopiero potem kładzie się styropian i robi wylewkę? Nie wiem. Trzeba popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, a nie wiem czy nie trzeba było. Teraz będę kłaść 15 mm drewno w łazience a w holu 9mm gres. No i co? Klejami to regulować?

 

Mi mówili od wylewek, że nie powinno być problemu z wyrównaniem klejem pod płytki.

Mam nadzieję, że tak będzie...

W kwestii obniżenia poziomu podłogi/wylewki w mokrych pomieszczeniach to mnie przekonał hydraulik i wylewkarze, że trzeba by zrobić sporą różnicę poziomów, żeby to miało sens, bo przy niewielkiej to niewiele pomoże i lejącej się wody nie zatrzyma.

No i w łazience dzieci, z tego powodu, będę miała czujnik zalaniowy.

 

edit: zdjęcia wylewki pod drzwi jutro pstryknę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina - czujnik, czujnikiem ale u nas na poddaszu jest problem drewna.

Tzn. będą 2 łazienki, a wokoło wszędzie drewno.

Jeśli nie zrobimy żadnego spadku w tych łazienkach, to wylewająca się woda, rozleje się momentalnie na całe drewniane poddasze :(

Przy choćby kilku mm różnicy poziomów, woda najpierw rozleje się w łazience.

A to dosłownie kwestia sekund na reakcję - wiemy, bo kilka razy pralka nam zalała łazienkę...

Zanim czujnik dostanie sygnał i wyśle go jako sms, czy coś - może być za późno.

 

Jaki (i po ile?) braliście cement na wylewki?

I ile Wam go poszło?

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salik

ja właściwie nie wiem czemu od razu nie było zrobionego docelowego poziomu na schodach, ekipa od SSO wylała je po prostu na oko zostawiając mniej więcej tyle samo miejsca co na wylewkę wewnątrz. W sumie dobrze, bo wtedy nie mieliśmy pojęcia z czego będą schody i ile trzeba zostawić na okładzinę.

Technologicznych względów przemawiających na wylewanie schodów na dwa razy chyba żadnych nie ma, nie słyszałam aby były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...