Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wojgoc - przełącznik trójpozycyjny (pod przyszłą instalację agregatu).

 

Tatarak - tam gniazdek elektrycznych jest chyba tylko 5, reszta to przewód HDMI, LAN, TV-SAT, głośniki i coś tam jeszcze.

Fakt, że instalację mamy rozbudowaną - samych przewodów LAN jest chyba ponad 30 (standardowe podejście pod każdą obecną/przyszłą lokalizację telewizora zawierało 2x LAN, 2x TV-SAT i 2x zasilanie).

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - przełącznik trójpozycyjny (pod przyszłą instalację agregatu).

to jest trójfazowy przełącznik? agregat prądotwórczy rozumiem jako zabezpieczenie zasilania w czasie przerwy w dostawie -tak?

na to chyba trzeba miec pozwolenie z energetyki?

 

Tatarak - tam gniazdek elektrycznych jest chyba tylko 5, reszta to przewód HDMI, LAN, TV-SAT, głośniki i coś tam jeszcze.

Fakt, że instalację mamy rozbudowaną - samych przewodów LAN jest chyba ponad 30 (standardowe podejście pod każdą obecną/przyszłą lokalizację telewizora zawierało 2x LAN, 2x TV-SAT i 2x zasilanie).

a w jaki sposób ma to byc docelowo połączone? kazdy telewizor ma miec mozliwośc oglądania innego kanału? również w rozdielczości HD?

niezła kaska na to poszła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - tak, trójfazowy.

Kawałek instalacji mamy już zrobiony teraz (ale niepodpięty do niczego w tablicy).

Nie do końca trzeba pozwolenie - wymaga to złożenia projektu instalacji, potem instrukcji obsługi instalacji (tak, tak) i odbioru przez ZE.

Całość trwa miesiącami i sam projekt to jest już niezłe szambo (w sensie wykonania projektu) - mało kto to robi :(

Procedurę w ZE mamy rozpoczętą, instalacja będzie bardziej pod kątem jakiegoś kataklizmu typu 'nie ma prądu przez 2 tygodnie'.

 

Instalacja TV-SAT się zbiega w jednym punkcie gdzie będzie multiswitch, każdy telewizor ma mieć swój dekoder HD (opcjonalnie z nagrywarką dlatego 2x), a dodatkowo telewizor podpięty do sieci (DLNA).

Trochę poszło, to fakt - ale robiliśmy już instalację docelową (uwaga się tyczy szczególnie sypialni dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć :)

 

W środku tzn. w środku domu, czy w środku to znaczy podtynkowe?

podtynkowe. W mieszkaniu mam natynkową, myślałam, że tak się robi? Fajny patent.

 

Tatarak, my mamy przy tv w salonie łącznie 9 puszek + 2 wystające kable (głośnik centralny plus coś tam). Dokładnie nie wnikam, nie ogarniam tematu elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mój mąż. Jest bardzo zdolny :)

W przyszłym tygodniu będą kończyć podłączać rozdzielnicę (znaczy elektryk z moim mężem vel konsultantem), bo jak na razie to mamy tylko światło podłączone. A w ogóle ciągnąc offtopa, polecam bardzo pana Kocota. Niesamowity człowiek, szalenie pogodny, poziom kultury i ogólnie sposób bycia - wielkie wow, a już zwłaszcza jako kontrast do średniej budowlanej. I pracowity - walczył kilka dni u nas z rozdzielnicą, od 14 do wpół do dziesiątej (a rano inne budowy obskakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będziecie podłączać do takiej ilości gniazdek w salonie? bo może ja o czymś ważnym zapomniałam?

 

 

Phi ;) U mnie w strefie TV jeszcze więcej, 5 puszek x2 i do tego jeszcze mnóstwo wystających przewodów z jednego i drugiego boku :p

 

Salik, no ładnie ładnie, Przyjdzie wylewka i dom na chwilę będzie czyściutki i przestronny :)

Czym obrabiali gniazdka, bo moi inteligentni gipsem. Kier bud zobaczyl po fakcie

A dlaczego przewody widać - nie wiem. U nas bardzo cienko wyszło tynku (ściany pod łatę przed tynkami) i nie było widać. Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia - gniazdka osadzali normalnie zaprawą cementowo-wapienną (tak jak reszta ściany).

A miałaś przewody na ścianie spinkami czy wkuwane w ścianę?

Jedyne co mi przychodzi do głowy na te ślady po przewodach to że na nich jest mniej tynku, który po prostu szybciej schnie.

Muszę zapytać sąsiada czy u niego też tak 'prześwitywała' elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia - gniazdka osadzali normalnie zaprawą cementowo-wapienną (tak jak reszta ściany).

A miałaś przewody na ścianie spinkami czy wkuwane w ścianę?

Jedyne co mi przychodzi do głowy na te ślady po przewodach to że na nich jest mniej tynku, który po prostu szybciej schnie.

Muszę zapytać sąsiada czy u niego też tak 'prześwitywała' elektryka.

 

Na spinki. Fakt że tak płaściutko przy murze, w zasadzie niewiele wystawały, ale mniemam że u Ciebie tak samo.

Też stawiam na wilgoć.

A może nawet nie wiesz i masz przewody z podgrzewaniem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku podchwytliwych.

Pomierzyłem dzisiaj ile wystają rurki nad chudziak i miejscami jest 5cm, miejscami 6cm, a miejscami... 10cm (krzyżówka rur wodnych z odkurzaczem centralnym).

I teraz się zastanawiam - jako pierwszą warstwę (XPS) wziąć 5cm i tam gdzie jest rura o wysokości 6cm, ten centymetr wyżłobić w drugiej warstwie styropianu (od dołu), czy też wziąć 6cm XPS-a i tam gdzie rurki niżej - zapiankować pustą przestrzeń między rurą, a wierzchnią warstwą styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...