Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a u mnie zostawili 1,5 i teraz nadrabiają klejem, bo płytki cienkie i kleju idzie w cholerę:(

 

dokładnie. No i płytki płytkom nierówne. Moje metalwoody mają 0,7, Myszonika 1,1. A teoretycznie powinno być tak, żeby kleju nie było grubiej niż 2-3mm, max 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy tydzień na podjechanie gdzieś po Paradyż Noce Myway :)

A właśnie - nie zna ktoś sklepu w którym można tanio dostać takowe?

 

Zadzwoń do paru pkt na Bartyckiej, Opexa, nie będziecie jechać w ciemno.

Ja tak zrobiłam kiedy chciałam obejrzeć metalwoody. Nie biegałam potem jak głupia po calej Bartyckiej szukając igły w stogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina - orientacyjne ceny to my znamy, tylko teraz szukamy najtańszego sklepu.

We wtorek będę dzwonił i szukał gdzie je można obejrzeć (i kupić jedną sztukę).

 

Dzisiaj w drodze powrotnej z wakacji, naszło mnie kilka pytań/wątpliwości odnośnie wylewek i tynków.

Przy robieniu tynków ekipa zostawiła na dole kawałek ściany nieotynkowany, ale w praktyce wyszło to tak że praktycznie do samego chudziaka jest tynk na ścianie.

Zależało nam na połączeniu przez Isomur izolacji poziomej na chudziaki z izolacją pionową na ścianie fundamentowej i ścianach.

Teraz niestety po drodze jest warstwa tynku.

Zakładam że ten tynk trzeba skuć z Isomuru?

Jak to było u Was robione? Tam gdzie kładliście styropian, nie mieliście nic tynku na ścianie, czy go skuwaliście?

I druga sprawa - przy kładzeniu styropianu robi się dylatację taśmą między styropianem, a ścianą.

Czy ta taśma ma stosunkowo dobrą izolacyjność? Bo jeśli nie, to robimy sobie w najgorszym możliwym miejscu mostek termiczny.

 

Kolejna sprawa wylewkowo-podłogówkowa...

Czy muszę uzgodnić z parkieciarzem/glazurnikiem/hydraulikiem, w którym miejscu mają być dylatacje w warstwie wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradyż jest przynajmniej w 2 miejscach na Bartyckiej.

Do jednego łatwo trafić - wjeżdżając w Bartycką pierwszy barak po lewej na rogu z Czerniakowską.

Ale światło tam mją fatalne, wiec radzę wszystko wynosić na zewnątrz do obejrzenia.

 

Drugie miejsce to jedna z hal kafelkowych, numeru hali nei znam, ale jest i ch obok siebie chyba 3 i w jedne z nich an pewno jest seria My Way.

Inna sprawa, że ja się wciaż waham czy te płytki chce.

Ale, mam jeszcze 2 miesiące na decyzję. Póki co odwlekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam białych płytek, które po przyjrzeniu sią mają taką fakturę jakby ktoś po nich ścierką przejechał i mazaje zostawił.

Czy ktoś wie, który producent ma takie płytki w ofercie.

Kurczę - 4 lata miałam w łazience takie płytki i jakos nie przyszło mi do głowy sprawdzić czyje one są. Kupowane na pewno za granicą, ale może w kraju ktoś takie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji tematów łazienkowych. Wklejam jedną z moich ulubionych kolorowych łazienek, moze kogoś zainspiruje. Niestety mąż nie podziela moich zachwytów.

 

Ontario Tiger

http://www.lazienkowy.pl/obrazki/191110szafka10.jpg

 

Jest jeszcze wersja biała:

http://www.we-dwoje.pl/files/Image/art_bonus_oryg/we_dwoje_2_8355.jpg

 

i czarna:

http://www.meble.net/rysunki/2011/01/tiger_m.jpg

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji tematów łazienkowych. Wklejam jedną z moich ulubionych kolorowych łazienek, moze kogoś zainspiruje. Niestety mąż nie podziela moich zachwytów.

 

Ontario Tiger

http://www.lazienkowy.pl/obrazki/191110szafka10.jpg

[/img]

 

Ja podzielam! Co to za płytki po prawej?

I jakie inne drewniane płytki jeszcze rozważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja poradzę, że dwoje nie na raz :)

Pociaszem się, że nasz dom i tak zawalony kolorami będzie, więc jedna łazienkę niekolorową przeżyję :)

 

Rozważam jeszcze płytki Monocibec Ontario.

My Way bardzo mi się podobają, ale mają satynową fakturę, a to juz mi się nie podoba. Ale jesli nie znajdę innych, które są tak fajnie cieniowane jak My Way to pewnei je zostawię, bo właśnie takiego efektu poszukuję.

 

To na ścianie w pomarańczowej łazience to chyba tapeta, a przynajmniej nie spotkałam się z takimi płytkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik jak Wasze tynki gipsowe,czy nadają się tylko do malowania czy trzeba będzie robić gła∂ź, my jesteśmy niezadowoleni z naszej ekipy,ale na szczęście zapłaciliśmy połowę.I jeszcze pytanie czy podłogę przed styropianem czyścicie dokłądnie , tynkarze niby posprzątali ale pełno jest placków i nie wiem czy ich wzywać czy mozna na to styropian położyć?I jeszcze jak mam na jednym poziomie 5 cm różnicy wiecie czym to zniwelować? styropianem. Podłoga schodzi mi w dół i podobno różnica pomiędzy jednym końcem a drugim jest 5 cm.

Czy ktoś słyszał o ociepleniu poddasza pianą a nie wełną?zastanawiam się nad czymś takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...