Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

mam wrażenie, że o źle wylanych schodach to jest w co trzecim dzienniku domu z takimi schodami - i od razu zakładałam, że u nas będą samonośne - nie lane. Także Salik - inni też pilnowali i nie upilnowali, nie macie co się katować. Trzeba "tylko" znaleźć optymalne rozwiązanie, ale że to jest problem w 3D, to ja w ogóle nie wiem, jak go ugryźć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No więc nie wiem skąd bierzecie te dane o 3cm, ale dzwoniłem dzisiaj jeszcze do kilku wykonawców schodów i wszyscy jak jeden mąż mówili o 4-6cm grubości stopni (tak, mówiłem że mam wylane betonowe).

Wszędzie też mówiono że 3cm to minimalna grubość (ale powtórzę - ten 1cm różnicy nam właściwie nie robi).

Spirea - tu nie chodzi o to jak to będzie wyglądało, tylko że 20cm pierwszy stopień będzie koszmarny w użytkowaniu :(

 

mnie chodziło o to, że jeśli na betonowych zrobisz "dywan" to nie będzie widać, jak grube masz stopnice (3 czy 4 cm , nieistotne). Wtedy na pierwszym stopniu robisz jakiś specjalny podkład i cienką stopnicę na 1 cm i masz normalny stopień. Nie wiem, czy to jest technicznie wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - jakby Ci to powiedzieć...To są schody w klatce schodowej w środku domu.

Musielibyśmy rozwalić pół domu żeby wywalić zbrojone schody.

Nie wspomnę już o kosztach koniecznych poprawek z tynkami, wylewkami itp.

Hmmm, usuwałam schody z mieszkania, bo miałam w standardzie, a nie chciałam - robili to niedługo przed odbiorem. Być może była to kwestia konstrukcji, ale do zrobienia. Wcześniej orientowałam się w wycenach - i wychodziło absolutnie na jedno, czy obkładanie drewnem, czy samonośna konstrukcja.

Ale to oczywiście kolejna zwłoka, łatwiej będzie faktycznie podłożyć styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wpadłam się dzisiaj przywitać:welcome: i podziękować za wczorajszy wieczór:)

Było mi baaardzo miło!

Ja bym odżałowała ten styropian...

Najbardziej wkurza mnie na budowie to, że wydaje mi się, że idę do przodu, a ciągle coś mnie ciągnie do tyłu:(

I zamiast zajmować się nowymi sprawami trzeba poprawiać błędy (czasami własne, czasami innych), a zawsze zabiera to czas i kasę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...