Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem jeszcze czy zwrot będzie taki bezproblemowy, bo wczoraj było za późno żeby to ustalić.

Ale tak jak pisała Spirea - jest to ewidentna niezgodność towaru z umową.

"Jedyną" trudnością może być to że spora część tych płyt została zdjęta z podłogi (czyt. były rozpakowane i położone) - ale o tym dlaczego tak się stało, w kolejnym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to jest ten drugi problem wczorajszego dnia - raz że zgniły styropian, dwa że źle poprzycinany przy ścianach (zamiast prostopadle do poziomej krawędzi, to pod kątem - tworząc przy podłodze szparę między styropianem a ścianą), trzy że pierwsza warstwa foli (na chudziaku) prawie nigdzie niesklejona z folią która była pod murami.

Takie sprawy jak palenie przy kładzeniu folii/styropianu już pominę :(

Efekt końcowy jest taki, że chyba wezmę kilka dni urlopu i rozłożę to samemu...

 

Przy okazji - kiedy łączy się folię na chudziaku z tą pod ścianami, to folia z chudziaka idzie klejona na górę tej pod murami, czy na odwrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayland, interesuje nas beton dekoracyjny.

Zrobili sobie wystawke w pobliskim PSB, tzn zrobili w betonie jadna ścianę i przykuło mój wzrok.

Do tego cena wydaje sie sensowna - ok. 90zl/m2 ściany.

Przy firmie się absolutnie nie upieram, ot, zwrócili moja uwagę ta ścianą. Ale jjesli polecasz coś innego to pisz.

 

Madeleine, w tym przypadku względy prkatyczne odstawiam na drugi plan. Pierwszeństwo ma estetyka.

Więc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz, ja też stoję przed takim wyborem jak Wy i dla mnie ładniejsze są barierki a nie szkło, w kolorze dachówek czyli grafitowym

Jeśli pierwszeństwo ma estetyka to też barierki-brudne szkło szpeci, poza tym szkło staje się coraz bardziej" codzienne"

 

Ale w środku domu bardzo podobają mi się szklane barierki. .Czy jak wrzucę zdjęcie pomożecie w podjęciu decyzji z czego barierkę? please?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierki ze stali - ładniej wyglądają, do tego te szklane są jakoś trzykrotnie droższe (dzisiaj obdzwaniałam firmy barierkowe - ze stali jakieś 550 złoty z metra, ze szkła 1500).

A gdzie widziałaś ten tynk betonowy?

Rozmawiałam z Constructors od płyt betonowych - można się z nimi domówić na 120 zł za metr kwadratowy płyt betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierki ze stali - ładniej wyglądają, do tego te szklane są jakoś trzykrotnie droższe (dzisiaj obdzwaniałam firmy barierkowe - ze stali jakieś 550 złoty z metra, ze szkła 1500).

 

 

jeśli tak jest to ceny szkło i stal podobne, bo ze stali masz trzy paski równolegle, przy 1m. szerokości wychodzi 3 metry stali= 1 metr szkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierki ze stali - ładniej wyglądają, do tego te szklane są jakoś trzykrotnie droższe (dzisiaj obdzwaniałam firmy barierkowe - ze stali jakieś 550 złoty z metra, ze szkła 1500).

A gdzie widziałaś ten tynk betonowy?

Rozmawiałam z Constructors od płyt betonowych - można się z nimi domówić na 120 zł za metr kwadratowy płyt betonowych.

 

Barierki stalowe - nierdzewka to cena za metr bieżący barierki z 4 poprzeczkami (jedna grubsza na górze i trzy poniżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...