Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Nasze warunki, czyli:

- w większości jasne ściany w salonie

- brak ciemnych żaluzji/rolet, mocno zaciemniających pomieszczenie

Czyli jednym słowem warunki dalekie od optymalności, jeśli chodzi o zaciemnienie pomieszczenia.

 

No i teraz wnioski - po pierwsze okazało się że szary ekran (Pro Cine Grey) się sprawuje lepiej w ciemniejszym pomieszczeniu, więc u nas lepiej się sprawdzi tańszy Matt White Plus.

Dodatkowo okazało się że napinacze zupełnie nie pomogą nam na ewentualny problem ruchu powietrza z wentylacji mechanicznej, więc nie ma najmniejszego sensu ich brać przy naszym rozmiarze ekranu (240x135).

A na koniec okazało się że montaż ekranu Inceiling polega na wycięciu otworu w zabudowie K-G na kasetę, który to otwór się potem zakrywa od spodu specjalnymi maskownicami (które można zamówić w dowolnym kolorze), więc nie ma żadnej potrzeby mocowania ekranu przy wykonywaniu zabudowy.

Można oczywiście zabudować ten ekran w całości nad zabudową K-G, ale wtedy jeśli np. coś stanie się z silnikiem trzeba będzie rozbierać pół sufitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm, pierwsze argumenty u nas odpadają. Razem z ekranem zjadą rolety, więc będzie ciemno. Ale to prawda, też to analizowaliśmy i chłopaki z rgb o tym wspominali

Co do ekranu do zabudowy też nad tym myślałam i nawet wspomniałam wczoraj mężowatemu. No nic, zobaczymy jak to wyjdzie. My musimy go zabudować teraz, bo trzeba go jakoś podwiesić kotwami, wycyrklować w dobrym miejscu. Potem w samej dziurze byśmy tego nie zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam białe podstopnie, malowane - faktycznie brudziły się, ale brud było na nich mniej widać niż na ciemnych stopniach.

 

Ad mebli. Spróbuj w Balmie. Balma.com.pl (to ten sam właściciel, co Noti). Mają orzech amerykański (np. seria In), swego czasu byli dosyć otwarci na nietypowe zamówienia, nie wiem, jak teraz. Byłaby to np. szafka I-17, ale dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik powiedz jak w końcu z tym układaniem styropianu, jak przyszedł hydraulik to jak to ułożył, odpowiedz na pytania zadane w dzienniku i daj kilka wskazówek, ja mojemu hydraulikowi nie odpuszczę 2200 za układanie to za dużo i jeszcze chce żeby styropian on kupował jakiejś nie znanej mi firmy.Czy podgladałeś pracę hydraulika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara, 2200 to przegięcie za układanie styro! Ile tego masz do ułożenia?

 

Moi hydraulicy ułożyli gratis do całości prac.

Gdyby wzięli 2 tys to by wyszło 25% robocizny całej wod-kan-co

A pamiętam jak mówili, że bierze się 1-2pln za metr, bo pożałowali że tego komuś nie zlecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 190 nie licząc piwnicy z garażem gdzie nie daję podłogówki, ale z jego usług układania nie skorzystam.Wogóle przez to zrezygnowałabhym z jego usług,ale kupiłam u niego pompę ciepła i może lepiej zrobić podłogówkę przez tę samą firmę.Rozważam jednak możliwość zmiany instalatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapasu liczyliście przy zamawianiu taśm dylatacyjnych i jaką szerokość powinienem wziąć?

Na parterze będziemy mieli 8cm wylewki + 1.5cm na kafle, więc chcę wziąć taśmę dylatacyjną 12-kę - czy to wystarczy?

 

I jakie zbrojenie rozproszone (włókna polipropylenowe?) stosowaliście - chodzi mi o nazwę produktu/producenta, a także o informację o ilości na m3 wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik widzę że jak ja masz sporo pytań odnośnie rozkładania styropianu i taśm dylatacyjnych.

Czy dobrze rozumiem?

Bo jak ja mam np 10cm+10cm ( styro) + 7 wylewki to wystarczy taśma np. 15 cm? Czyli układam ją tak aby wystawała na wysokość wylewek i np kafli- przytrzymujac ją styropianem?

A folia pod styropian idzie na peszle i odkurzacz centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia - mi się gdzieś obiło o uszy szukając informacji o perlicie (jest też perlitobeton), ale to tyle.

Przepraszam, ale dopiero przed chwilą przeczytałem PW - odezwę się jutro.

Tobie powinna wystarczyć taśma 10cm albo nawet 12cm (jeśli dobrze rozumiem, to ją się daje na ostatnią warstwę styropianu).

My robiliśmy folię trochę niestandardowo, ale za radą wojgoca dawaliśmy pierwszą warstwę na rurki, bo pod i tak nie ma jak - luz wypełnialiśmy perlitem.

 

A jeszcze zapomniałem dopisać w dzienniku - dzisiaj na zewnętrznej części naszego okna RU pojawiła się ok. 1cm rysa zdartej warstwy profilu (prześwituje kolor biały).

Wygląda jakby ktoś przydzwonił czymś w okno - a ostatnio otwierała je tylko ekipa hydraulików :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból ja też odkryłam kilka rys na oknach po tynkarzach, których jeszcze obsamaruję na forum, przestrzegę wszystkich ze Śląska.

 

My zdecydowaliśmy się na styrobeton, bo nie muszę sprzątać po flejtuchach tynkarzach,zakryje wszystkie rurki i wypoziomuje nierówności, cena wyjdzie podobnie jak nieszczęsne 2200zł zaproponowane przez hydraulików za rozłożenie styropianu, potem na ten 5 cm styrobeton rozłożenie styropianu będzie proste-dogadam się z wylewkarzami że mi oni ułożą.

Czy ktoś wie gdzie można kupić styropian systemowy z folią- nie umiem go na necie namierzyć.

Salik czy Ty wybrałeś już tynk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, czy chodzi Ci o taki pod podłogówkę? Lepiej wziąć samą folię, jeśli i tak masz sporo styropianu w podłodze.

My braliśmy taśmę dylatacyjną 10cm. Ona jest potrzebna tylko na grubość wylewki. Przycina się ją przy wylewce. Przynajmniej tak mi powiedzieli wylewkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, czy chodzi Ci o taki pod podłogówkę? Lepiej wziąć samą folię, jeśli i tak masz sporo styropianu w podłodze.

My braliśmy taśmę dylatacyjną 10cm. Ona jest potrzebna tylko na grubość wylewki. Przycina się ją przy wylewce. Przynajmniej tak mi powiedzieli wylewkarze.

Spireo jak ci zazdroszczę że jesteś po wylewkach- ja jestem wkurzona na mojego instalatora i nawet umawiam się z innym na wycenę na systemie wavin.Niestety kupiłam już pompę powietrza u niego.I zastanawiam się czy jest bez różnicy jak jeden robi kotłownie i podłogówkę czy może być że inny to a drugi to.Mój instalator powiedział że jak dam jakąś górną warstwę styropianu 3 cm to będzie mu trudno wbijać kołki do foli na rurki. A ja chcę dać 5 cm stryrobetonu i w niektórych pomieszczeniach musze dać własnie 3 cm styropianu- dlatego myślłąm o systemowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - właśnie taśma dylatacyjna musi wystawać ponad poziom kafli i ją przycina dopiero glazurnik/parkieciarz.

Inaczej jest spore ryzyko że po przycięciu jastrych się rozejdzie na taśmę i przestanie ona spełniać swoją funkcję.

 

Monsanbia - woda demineralizowana ma iść tylko i wyłączenie do zamkniętego obiegu ogrzewania podłogowego (pex-al-pex).

Instalację mamy tak czy siak PVC, ale tam wlaliśmy normalną wodę...

Ile i jakiej masz taśmy do odstąpienia?

 

Barbara - tynk (elewacyjny) silikonowy.

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsanbia - woda demineralizowana ma iść tylko i wyłączenie do zamkniętego obiegu ogrzewania podłogowego (pex-al-pex).

Instalację mamy tak czy siak PVC, ale tam wlaliśmy normalną wodę...

Ile i jakiej masz taśmy do odstąpienia?

 

A no to ok.

Jutro sprawdzę w f-rze jaka ta taśma (już nie pamiętam) Ilość ciężko ocenić z lepszą*dokładnością, bo by trzeba ją rozwijać i mierzyć, ale 2-2,5 rolki będzie.

Kupowałam ją za fajną cenę ;) Możesz sobie obejrzeć na żywo ... razem ocenimy ile ma metrów :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...