Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wewnętrzne to nam mierzył stolarz, który robił (drewniane są), zewnętrzne mam teraz z klinkieru, więc nic nie poradzę:(

 

Salik, wylewki wyglądają bardzo dobrze :) dylatacje też (chociaż na pierwszym zdjęciu z wylewkami wygląda, jakby na fragmencie ścian ich brakowało?).

 

lepiej sypiasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - w jaki sposób mam sobie sam wymierzyć parapety?

Ile cm musi wystawać nosek za styropian?

Czy parapet powinien być węższy niż ościeżnica, szerszy czy może takiej samej szerokości?

z czego chcesz te parapety?

jesli kamienny to po obu stronach dodaj po 3-5cm - czyli dlugość otworu +6-10cm.

zewnetrzny musi miec kapinos, więc wystawiać powinien 5-7cm poza styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, pytałam o parapety i dostałam taką odpowiedź:

zewnetrzne parapety montuje sie tak aby od ściany odstawały ok 3-5 cm na głębokość , zaś mogą być na długosc okien lub dłuższe o 2-3 cm z każdej strony. Wewnętrzne na głębokość też tak samo , zaś najładniej wygladają jeśli są dłuższe od okien o 3-5 cm z każdej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-7cm to kwetsia tego co się komu podoba i jak szerokie będa parapety.

3cm to za wg mnie za malo - moga się robic zacieki na ścianie

5cm to takie optimum,

7cm zza dużo jak dla mnie.

ostatnio widzialem 10cm - o gustach sie nie dyskutuje.

aluminiowe ? - nie będą głosne podczas deszczu?

co do tasmy - na niektórych fotkach widać, że tasmy więcej wystaje niz jest zatopiona w wylewce i stąd moje pytanie.

dalej nie wiem w jaki sposób usztywniłeś taśmę w miejscach podziału pól grzewczych, gdzie chcialeś robić dylatacje - zalączysz jakieś fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminiowe ? - nie będą głosne podczas deszczu?

 

:lol2:

 

jak się zaoszczędzi (co oczywiście większość ludzi czyni) przy obsadzaniu to będzie. Dobrze obsadzone parapety stalowe/aluminiowe są*ciche jak kamień.

A jak jest w śrdoku pusto bo się oszczędza na piance to nie ma bata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ile osób, tyle opinii. Gusta są różne. A czemu nie pytacie architekta (nie macie tego w projekcie) - czy się pomyliłam i Wy nie macie projektu indywidualnego? Wbrew pozorom opinia architekta jest istotna, bo projekt to jego dzieło i coś co czasem wydaje nam się beznadziejne / niepasujące, okazuje się być najtrafniejszym wyborem. Edytowane przez anula05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojgoc - z taśmą to wrażenie, tak jak pisałem taśma miała 15cm, a my mamy na górze 6cm wylewki.

Nie mamy taśmy w łączeniu pól grzewczych, bo po rozmowie z kierbudem i kilkoma osobami stanęło na tym że nie ma to sensu.

Jest zrobiona dylatacja w postaci dziury idącej do styropianu, która potem będzie wypełniona silikonem (jeśli dobrze zrozumiałem).

Gdzie na drugim zdjęciu wylewek brakuje taśmy dylatacyjnej?

Pod oknem?

 

Anula - czego mamy szukać w projekcie?

Parapetów? No to Cię zmartwię, bo nic takiego tam nie ma.

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, mamy projekt indywidualny, ale elewacji z projektu chyba nikt by nie chcial :)

do tego z racji naszej konstrukcji szklanej przy drzwiach w projekcie ta część jest narysowana jako nieprzezroczysta i drzwi zwyczajnie nie widać.

Ale to nie ma większego znaczenia, bo już po zrobieniu projektu zmieniliśmy kolor okien, układ płyt na elewacji itd.

Ale masz rację, zapytam naszego projektanta elewacji, bo to zupelnie inna osoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, Sheenaz, Anula ma rację. Zawsze warto zadzwonić i zapytać, co myśli architekt. My mieliśmy kolorystykę na wizualizacjach domu i kolory mamy też wpisane w projekcie na rysunkach. W związku ze zmianą z jasnego szarego na antracyt przy oknach, pisałam i pytałam o dobór koloru bramy i drzwi.

Nasze parapety mierzyli ci, co zakładali. Ja się nie zgodziłam na mierzenie, bo potem byłoby na mnie. Kapinosy mamy na 5 cm.

Wylewki piękne :)

A co to za tablica ogłoszeń na ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...