Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Wojgoc - taśma 15cm.

Są dylatacje, robione na pełną głębokość wylewki (był kierbud, widział, powiedział że tak jest ok).

Parapety chcemy aluminiowe, ale aż 5-7cm kapinos?

To jakoś strasznie dużo...

 

Madeleine - dzięki!

Zakładam że 'odstawały od ściany' = 'kapinos'?

tak. To jest cytat z maila mojego pana, który mi okna sprzedał. Zresztą sprawdzałam te dane w sieci i się potwierdza, tak się zamawia.

Spirea, na szerokość nie ma znaczenia aptekarska dokładność, bo i tak wpuszczasz czy to w ścianę, czy w styropian.

 

Jeśli chodzi o kolory, to nie doradzam, bo jestem cienka w te klocki. Ale w sumie u nas po nieziemskich kombinacjach i tak zrobiliśmy bardzo podobne kolory do tych z projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z innej beczki - dziecięco-szkolnej:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10295468,MEN_za_rok_nie_posle_6_latkow_do_szkol__Hall_obawia.html

 

Brawo debile politycy :(

Przecież rodzice obecnych 5-latków właśnie od dawna się obawiali 'wyżu demograficznego' w tym jednym roczniku.

Szkoły podstawowe, to jeszcze pal licho, ale potem taki sam wyż będzie w gimnazjum, liceum i na studiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - dziecięco-szkolnej:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10295468,MEN_za_rok_nie_posle_6_latkow_do_szkol__Hall_obawia.html

 

Brawo debile politycy :(

Przecież rodzice obecnych 5-latków właśnie od dawna się obawiali 'wyżu demograficznego' w tym jednym roczniku.

Szkoły podstawowe, to jeszcze pal licho, ale potem taki sam wyż będzie w gimnazjum, liceum i na studiach...

 

:wave:

 

super, mam nadzieję, że to nie jest gadanie przed wyborami.

O tym, żeby dzieci z II półrocza 2006 mialy za rok wybór pisałam niedawno na Grupie Wrocławskiej. Może przeczytali mój wpis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z beczki dziecięco-szkolnej - wczoraj nasza ulubiona pani ministra mówiła o tym pomyśle w trójce. jakoś im wcześniej nie przyszło do głowy, że rodzice rocznika 2005 nie wypchną dzieci do szkoły masowo w tym roku i w przyszłym będzie dramat! no... to teraz sobie przeliczyli, że za rok do szkół poszłoby 75% rocznika 2005 i cały 2006 i to trochę sporo. kto to mógł przewidzieć, prawda?

 

Spireo, takie przemyślenia jak nasze na wrocławskiej widziałam w kilkudziesięciu miejscach w sieci :)- może ktoś z ministerstwa wszedł do internetu i postanowili skorzystać z mądrości tłumu? mam nadzieję, że niezależnie od tego, kto wygra wybory, ta koncepcja, żeby przynajmniej dzieci z drugiej połowy 2006 mogły iść do szkoły dopiero we wrześniu 2013 się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tvn 24 p. minister się wywodziła na ten temat - wniosek: chyba się opamiętali, poszli po rozum do głowy i zauważyli, że wyszedł im klops, bo mieliby 175% rocznika w jednym roki i zamierzają iść w kierunku: obowiązkowa szkoła dla dzieci, które 6 lat skończą do września, pozostałe mają mieć wybór. W ten sposób są sobie chociaż trochę zagęszczenie rozładować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy poweekendowo i pourlopowo :)

W piątek zaskoczyła nas niemiła informacja - wygląda na to że od czerwca do teraz zużyliśmy... 450m3 wody w domu :(

Nie wiem jak to możliwe i jest to w sumie wartość nierealna.

Po drodze niby robiliśmy z tego podpięcia wody miejskiej tynki i wylewki, ale żeby poszło na to aż tyle m3???

Toć to prawie tyle ile ma kubatura naszego domu.

Pamiętacie może ile wody zużyliście na tynki cementowo-wapienne?

Będziemy to reklamować w lokalnych wodociągach, ale słabo to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zaskoczyła nas niemiła informacja - wygląda na to że od czerwca do teraz zużyliśmy... 450m3 wody w domu :(

Nie wiem jak to możliwe i jest to w sumie wartość nierealna.

 

eee, szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile wody zużyliśmy na tynki/wylewki

Ale coś sporawo tych metrów ...

Jaki rachunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obliczeń to będzie jakieś 3.5k (woda + ścieki) :(

 

:jawdrop:

 

Szybka reklamacja do wodociągów chyba będzie konieczna. A tak w ogóle to chyba trzeba sprawdzić czy ktoś Wam się nielegalnie nie podpiął, bo przecież to zupełnie niemożliwe żebyście na jakiekolwiek prace budowlane zużyli takie ilości wody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...