Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

to chyba czeka Cie formalna droga do wyegzekwowania zapisów umowy tyczących się reklamacji...

moze wystarczy wyslac Panu pismo z wezwaniem do usunięcia nieprawidlowości wykoanych prac we wskazanym w pismie terminie. Pismo rzecz jasna wyslane listem poleconym - najlepiej za potwierdzeniem odbioru - trzeba miec dowód wysłania jakbys się mial z Panem spotkać w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakaż to smutna prawidłowość. Jak tylko dostaną kasę całe zainteresowanie klientem znika jak ręką odjął :(

 

Dlatego często sprawdza się zasada opóźnionego odbioru prac.

Nasz inspektor od razu zaznaczył, że tynki odbiera 2 tygodnie po zakończeniu prac tynkarskich, bo mokrych tynków się nie odbiera (nic na nich przede wszystkim nie widać). Jak zapowiedział tak zrobiliśmy

Skończyło się na tym, że bugi po 2 tygodniach oczywiście wyszły, tynkarze niechętni do poprawek ("bo dołożyli do interesu"!), zatem pieniędzy nie dostali

Zostało na gładzie (materiał i robocizna)

 

Piszę dla potomności, bo nam/wam nic to już nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996
skąd ja to znam. niestety ekipy tynkarzy wewnętrznych to zazwyczaj brudasy. u nas też były różne grubości tynku na ścianach. miałam wneki na lampy tak zatynkowane,że lampy się nie mieściły, spinki wystające na sufitach i porysowane ramy okienne. malarze wyrównali nierówności . porobiliśmy gładzie . bo ja mam tynki tradycyjne.a ramy okienne- przyzwyczaiłam się . niestety tak jak mówi Monia trzeba opóżniać zapłatę, aby móc zauważyć niedoskonałości. ale mądry Polak po biedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie odzywam się nie proszona, ale w tym przypadku nie wytrzymałam :p

 

Błędy, usterki - przeszło z żargonu informatycznego do języka potocznego

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_(informatyka)

nie bardzo wiem co Cie tak wkurzylo, ze az nie wytrzymalaś - widać na prowincji żargon informatyczny nie wszędzie wszedł do języka potocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja też nie wiedziałam co to są bugi. Ale jakoś tam próbowałam się domyślić. Nie wyszło - myślałam, że chodzi o jakoąś konkretną wadę tynków, która nazywa się bugi :D.

Tych skrótów myślowych jest już tyle, że naprawdę czasami trudno się połapać. Każdy ma swoje.

OT- off topic?

 

Nie nerwujsia (nie umiem pisać po rosyjsku ale często tak mówię do dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, Salik współczuję z tymi tynkami. Cały czas macie pod górkę. Z tą odpowiedzialnościa zawsze ciężko - u nas uszkodzony został jeden panel bramy i nikt się nie przyznał, a nie dojdziemy do tego, kto to zrobił. Nasze przypuszczenia to za mało.

U nas też wyszły różne rzeczy po tynkach - efekt taki, że na parterze trzeba będzie położyć gładzie, chociaż tynki miały być zrobione pod malowanie. W dwóch miejsca zrobiły się też pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołana do tablicy melduję: Taras jest zupełnie integralną "budowlą". Deski nachodzą nad obróbkę blacharską, która tworzy takie mini parapeciki pod oknami balkonowymi. Jak wiesz, miałam wylane słupy fundamentowe pod taras z zalanymi od razu w nich kotwami. Na to konstrukcja/kratownica, potem dechy. Wszystko musiało być obliczone co do centymetra, żeby idealnie zgrało się z wysokością okna i podłogi w salonie. Ewentualne różnice bardzo łatwo zniwelować grubością legarów pod dechami.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, jedyne które znalazłam:(. Z daleka widać już położone legary na kotwach. Pomiędzy legarami/albo na, już nie pamiętam:( zrobiona była później kratownica.

http://img408.imageshack.us/img408/2962/podogaimg6132o.jpg

A tu już położone dechy, dochodzą idealnie do okna. Pod nimi, z chyba centymetrową lub mniejszą przerwą, jest obróbka blacharska, której w ogóle nie widać, ale być musi;):) http://img160.imageshack.us/img160/9991/img0511l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...