Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Monsanbia - a możesz napisać czym się to dokładnie różni (w wyglądzie/wykonaniu) od typowego parapetu?

Twój wykonawca elewacji podawał jakieś inne wymiary czy przy zamawianiu zaznaczyłaś że to do drzwi tarasowych?

 

Ewentualny wykonawca tarasu podał te wymiary.

Są inne niż parapety, mają dłuższą tę część pionową (która jest lekko odchylona od pionu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do schodów i tarasu.

U mnie było tak robione, że i pod schody i pod taras był wykopany i zalany fundament, na to wymurowane m-ki, zbrojenie i zalane betonem. Ponieważ było to robione przy stanie surowym to poziom docelowy nie został wylany tylko miałam robioną drugą wylewkę - zbrojenie konkretne zarządził nasz kierbud, zwłaszcza na tarasie (ale to pewnie przez te nasze urocze grunty) i na to poszedł beton. Kosztowały mnie te schody i tarasy tyle, że aż zęby bolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuc okiem do mojego dziennika, jesli chcesz - ja nie robilem slupow pod taras (bo juz nie mialem sily wtedy na takie prace), tylko wyrownalem ziemie, polozylem na to bloczki betonowe i na to dwuteowniki goracowalcowane 150, ktore robia za legary. Mialem obawy, co bedzie z wysadzaniem przez mroz, ale jak na razie, po jednej zimie, nic sie nie ruszylo. U mnie jest grunta raczej przepuszczalny (glownie piasek i zwir), wiec moze dlatego.

 

Przy tarasie mam zrobione zwyczajne parapety blaszane i zostawiona mala szczeline miedzy deskami a rama okna. Parapet jest ponizej desek i wlasciwie go nie widac.

 

Jak chcesz obejrzec, to wpadnij - adres znasz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - bo gdy zrobię fundamenty pod taras po obwodzie, to będą one musiały wystawać ponad poziom terenu i odetną odpływanie wody opadowej poza taras (wszystko zostanie w ramach tych fundamentów).

 

pwasylcz - żona właśnie mówiła że Ty u siebie robiłeś bez słupów, ale nie wiem czy my chcemy u nas ryzykować (bo grunt mamy dużo gorszy i do tego wysoko wodę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobcie najprostsze slupy - wylewane w ziemi, a wyzej moga byc z rury, jak pisales. Jak sie dobrze te rury ustawi i wypoziomuje (gorne konce), to mozna od razu zabetonowc kotwy do mocowania legarow, jak w podciagu do murlat.

Jeszcze przypomnialo mi sie, ze ja zrobilem sobie taras z malym spadkiem od domu, zeby woda splywala na zewnatrz. Jest to naprawde malo - ok. 1 cm / 2 m - ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasia, też dziękuję za fotki, bo się przyda w przyszłości.

U mnie przy oknie tarasowym parapet jak gdzie indziej. Pamiętam, że własnie sprawdzałam u PWasylcza jak ma to zrobione. Blacharz też powiedział, że nie ma potrzeby robić inaczej pod taras niż pod okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypiam rozgladając sie za przyszłymi meblami, szukając drzwi zewnętrznych itd.

I jak się okazało słusznie sie zaninteresowałam, bo teraz znowóż Vox wycofuje moją ulubioną serię Evolve.

A konkretnie to zmienili kolor frontów i te które były dotychczas czyli bialy-niebieski-pomaranczowy są tylko do wyczerpania zapasów.

Kupiłam, bo na wiosnę gdy planujemy się przeprowadzić to bym już nawet głupiej półki w tych kolorach nie znalazła.

http://www.twojepudelko.pl/public/images/nagrody_evolve.jpg

 

No to meble dla starszaka mam prawie z głowy - jeszcze łózko tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod drzwiami tarasowymi na parterze mam zamontowany próg, dodatkowo taras mam zadaszony, więc nie będzie tam parapetów, ale muszę podpytać Starego i Huberta jutro co i jak zrobić w 4 innych drzwiach na tarasy na piętrze...

 

A w kwestii tynków to ja też mam parę pęknięć i nieskończonych gdzie niegdzie miejsc i nie są tak idealne, żeby od razu malować (szczególnie sufit w salonie), ale jakoś jestem spokojna, że Hubert poprawi, jak należy. Bo za to właśnie się poleca wykonawców - że nie uciekają od odpowiedzialności, tylko rozwiązują trudne sprawy - jak było u Anuli. Taką mam nadzieję:rolleyes: Potwierdzę czy tak jest, jak ekipa przyjedzie do poprawy u mnie;) Albo nie potwierdzę:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina - trzymam kciuki za Twoje poprawki.

Ja wolę jednak polecać wykonawców za ich solidną pracę, a nie za to że muszą przyjeżdżać kilka razy poprawiać swoją niezbyt dokładną pracę.

 

Niestety 2 dni temu po raz kolejny usłyszałem że jestem drobiazgowy i jestem pierwszym TAKIM klientem (czyt. takim który zwraca uwagę żeby praca za którą płaci ciężkie pieniądze była wykonana należycie).

Jak widać Pan Hubert woli klientów którzy nie weryfikują w żaden sposób pracy jego ekip i którzy niedoróbki uważają za coś normalnego na budowie.

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salik, może na początku jak się umawiałeś z wykonawcą, to nie wyraziłeś się precyzyjnie i zamiast "należycie wykonane tynki" zamówiłeś po prostu "tynki" ;) Skąd biedny wykonawca miał wiedzieć, że chodziło o ten pierwszy wariant :lol:

 

Ja kiedyś usłyszałam od "swoich" wykonawców, że taką dokładność jak ja chcę, to tylko w aptece znajdę i dokładnie to się najzwyczajniej w świecei nie da :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...