Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wojgoc ja się czepiałam o 1 mm, bo się panu kafelkarzowi płytki rozjechały. Przy fudze 2mm.

I o zgrozo "przecież tylko pani to widzi, nikt inny tego nie zauważy"

Pan sam zrezygnował z pracy u nas, bo "za dużo wymagałam"

 

Ale nie on jeden twierdził, że jestem bardzo ciężkim klientem,

 

Salik nie przejmuj sie tylko wymagaj w końcu płacisz, więc masz prawo wymagać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja, kiedy Wykonawca podejmuje się wykonania prac z calkowitą zaplatą po wykonaniu jest bardzo trudne do realizacji. Wiadomo, ze dobry wykonawca nie powinien miec obaw przed tego typu umowami, choc w przypadku tynków to protokól odbiorczy powinien byc podpisany 21-30dni po zakończeniu prac, co daje jakieś 40-45dni od rozpoczęcia robót, czyli wykonawca musi wyjąć swoją kase by zapłacić pensje pracownikom.

Umówmy sie, że różni sa też Inwestorzy i potrafia taką umowę wykorzystac baaardzo skrupulatnie by tylko uniknąć zaplaty i wykonawca, mimo prawidlowo wykonanej pracy jest w plecy

Najrozsądniejsza wg mnie jest forma zaplaty w ratach, zostawiająca 25-30% wartosci umowy na ostateczne rozliczenie prac - to pozwala, że Wykonawca ma z czego zapłacic pracownikom a jednoczesnie 30% nie pozwoli Mu robić uników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwerson - jak rozumiem pytasz o balustrady wewnętrzne, na klatce schodowej?

Jeśli tak, to mocowane na rotulach do stropu (zdjęcia poglądowe na http://www.maja.com.pl)

 

Dzisiaj wykonawca skończył schody zewnętrzne i słupki pod taras.

No i te pierwsze wydają się być za wysoko (między poziomem schodów, a wylewki w środku jest raptem 1cm różnicy), a dodatkowo z mizernym (prawie niezauważalnym) spadkiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwerson ja odpisze, bo salik nie wie co to portfenetry i glupoty pisze :)

Balustrady a wlasciwie barierki bedzie nam robil podwarszawski slusarz.

Najpierw bedą mocowane przedłużane kotwy a dopiero pozniej do nich 4 poziome belki o przekroju kwadratowym.

Jako drugą opcję mialam coś takiego:

balustrada-wneka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! szukam opraw do zabudowy g-k.

Podłużnych i wąskich - 5-6cm pasek światła.

Coś jak to:

http://www.lug.com.pl/var/img/cat/pro/5435/e80f/c.jpg

 

Tylko, że potrzebuje to szybciej niż za 4 tygodnie (a taki termin reazlizacji mają te oprawy..

 

Wpadły wam w ręce jakieś ładne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwerson - jak rozumiem pytasz o balustrady wewnętrzne, na klatce schodowej?

Jeśli tak, to mocowane na rotulach do stropu (zdjęcia poglądowe na http://www.maja.com.pl)

 

nie, pytałam o balustrady przy oknach - bo o takich pisałeś, tak?

mam problem z koncepcją - musimy zamontować poprzeczne balustradki na zewnątrz, zabezpieczają portfenetry od zewnątrz

 

 

edit:

sheenaz - teraz zauważyałam Twojego posta :)

a powiedz jeszcze: te kotwy montowaliście przed ociepleniem domu, jak zgaduję? kto to montował?

Edytowane przez sylwerson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...