Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skąd pomysł że daję folię aluminiową na stryszku?

Daję na poddaszu w skosy, a także w sufit między poddaszem, a stryszkiem.

I o tym ostatnim suficie rozmawiamy, chyba że teraz ja coś źle zrozumiałem.

Więc skoro stryszek jest tak samo nieogrzewany, jak powierzchnia zewnętrzna dachu to moim zdaniem jest sens dać w ten sufit folię aluminiową, zatrzymującą ciepło na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.

Ale przecież my też nie ocieplamy stryszku, no nie wiem jak to już prościej napisać.

Nie zamierzam rozpoczynać flame'a nt. folii aluminiowej - tak samo jak jej przeciwnicy nie potrafią dowieść jej nieskuteczności, tak samo zwolennicy nie potrafią na 100% udowodnić jej skuteczności :)

Powtórzę - uważam że sufit nad poddaszem powinien być wykonany tak samo (o ile to możliwe) jak izolacja skosów w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka sonda odnośnie kołkowania styropianu na elewacji (mile widziane wszystkie głosy, najbardziej od tych z 20cm ciepłego styropianu na elewacji i domu budowanego jako energooszczędnego :) - kołkowaliście, czy nie?

I dlaczego?

Czy KERS-y pozwalają w sposób znaczny ograniczyć punktowy mostek cieplny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kołkowałam. Tak podpowiedział elewator, budynek parterowy, w karcie technicznej kleju (caparol) jest zapis, z którego nie wynika wprost obowiązek kołkowania. Kierownik przystał na to.

KESy wychodzą drogo. Szczerze mówiąc nie wiem, jaki jest okres zwrotu tej inwestycji, ale raczej dłuższy niż krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poprawił, bo nie przyjechał.

Odwołał wczorajszą wizytę, ma przyjechać w poniedziałek.

Zobaczymy co wyjdzie z poniedziałku...

Ekipa od elewacji wchodzi we wtorek, musimy zdecydować co z tymi kołkami.

Czy 18cm wełny między 24cm krokwie ma sens? To zostawia szczelinę 6cm między deskowaniem, a wełną - nie za dużo? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jeśli jest pełne deskowanie.

Jeśli mielibyśmy tylko membranę to jest tak jak mówisz.

Przy pełnym deskowaniu musi być 2-3cm luzu.

Idealnie byłoby wziąć 20cm Profit-Maty zamiast 18cm Super-Maty, ale jak na złość nigdzie nie mają 20-ki, a jak już gdzieś mają to raczej w mocno nieatrakcyjnej cenie (i na drugim końcu Polski, więc dochodzą koszty transportu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...