Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma sprawy, ale to dopiero za 6 tygodni.

Na dniach będziemy też podpisywać umowę z firmą od WM.

Za kilka dni powinien się zacząć robić nasz projekt aranżacji wnętrz, więc mam nadzieję że do połowy kwietnia się zrobi :)

Edytowane przez salik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Salik, przebrnęłam przez Twój dziennik - kopalnia ciekawych informacji :) Będę zaglądać.

A witam, witam :)

Czy taka kopalnia informacji, to nie wiem, ale staram się pisać ile się da (ostatnio mniej się da, bo w pracy trzeba na 120%, w domu dzieci, a wieczorem 'obmyślanie' budowy i cała reszta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam w projekcie niczego odnośnie zapotrzebowania na ciepło, ale mój projektant to badziewiarz jak się okazało, więc chyba się nie liczy:)

A te imitacje drewna myślę, że są warte przemyślenia.

Generalne jestem przeciwna imitowaniu materiałów, zwłaszcza naturalnych, zazwyczaj wychodzi to tandetnie i szpetnie, ale te zalinkowane wyglądają na zdjęciach całkiem do rzeczy.

A jak to się przedstawia cenowo?

I jak z trwałością takiego pokrycia na elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to ok. 100-160zł za m2, malować trzeba co 2-3 lata (czyli można przyjąć że równie często co impregnacja drewna).

 

Przy okazji - czy mając możliwość upchnięcia wanny w łazience 'przysypialniowej', kosztem bidetu, zdecydowałybyście się?

Będzie też druga wanna, w łazience 'ogólnej', ale ta to raczej dla dzieci.

Ewentualny brak bidetu możnaby rozwiązać instalując bidetkę (?).

 

Nie mam pomysłu do jakiej firmy uderzyć w sprawie naszego daszku nad wejściem - wydaje mi się że najlepiej chyba do takiej która wykonuje ogrody zimowe (bo potrzebujemy podobną konstrukcję + duże tafle szkła)

A może lepiej np. do jakiejś firmy robiącej okna i specjalizującej się ogólnie w szkle?

Konstrukcja pod daszek miałaby być drewniana, najchętniej z tego samego gatunku drewna co elewacja drewniana (o ile będzie elewacja drewniana, czyli tatajuba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A apropos kolektorów, to mój M tez ostatnio smutkował, że mamy połacie dachu tak jak u Was wchód-zachód więc gdybyśmy byli inaczej ustawili dom na działce (a w sumie było to możliwe) to można było mieć połacie pn-pd, co jest lepsze pod kolektowy. A tak to nie wiadomo jak z nimi będzie. Na razie ich nie planujemy...ale nie wiadomo co przyniesie życie. :D

 

Zapotrzebowanie cieplne - masz na myśli EP? Ja w moim poprzednim projekcie miałam zapotrzebowanie na poziomie 140 kWh/m2.rok - (oczywiście bez dodatkowych dociepleń, reku itd) teraz nie mam - bo projekt ogólny i jest to jakoś pominięte zdawkowym komentarzem, że zależy od adaptacji, zastosowanych materiałów itd. Policzyłam sobie natomiast w OZC, że będzie na poziomie 74kWh/m2/rok -przy założeniach reku, went.mechanicznej, oknach w ociepleniu, ścianach ocieplonych 20 cm itd.

 

A apropos imitacji drewna na elewację - oglądałeś to na żywo? Na zdjęciach wygląda dość ciekawie, ale zdjęcia się czasami różnią od rzeczywistości. I jak to się będzie starzeć? Cenowo jest dużo korzystniejsze od drewna? Szkoda, że trzeba to też malować...drewno też trzeba - więc tu nie widzę akurat dodatkowych korzyści.

 

A co do wanny to ja akurat osobiście uwielbiam siedzieć w wannie i znacznie bardziej wolałabym wannę niż bidet, ale to chyba kwestia osobistych upodobań i tego z czego się praktycznie korzysta. Mój mąż na przykład z wanny nie korzysta w ogóle...ale z bidetu też by nie korzystał :D

 

PS. Napiszesz mi proszę coś więcej na temat rurowy vs. glikolowy? My mamy dość wysoki poziom wód gruntowych (choć badań geo nie robiliśmy), czytałam, że glikolowy jest bezpieczniejszy i jakoś tak intuicyjnie chciałabym glikol...zwłaszcza, że dostałam akceptowalną dla nas ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ellik - o GWC napisałem w Twoich komentarzach :)

 

Mam pytanie odnośnie OZC - korzystałaś z jakiegoś howto/poradnika?

Ja robiłem 3 podejścia i albo mi brakuje cierpliwości albo po prostu się do tego źle zabieram :(

 

Co do imitacji drewna, to otrzymaliśmy z jednej firmy próbkę i wygląda naprawdę nieźle.

W przyszłym tygodniu powinienem dostać adresy już zrealizowanych inwestycji, więc mam nadzieję że zobaczę jak to wygląda po jakimś czasie.

Cenowo wychodzi 3-4 razy taniej niż drewno no i nie ma problemu z mostkami termicznymi od konstrukcji (ten tynk się kładzie normalnie na styropian).

 

Właśnie nie wiem co z tą wanną w naszej łazience, bo w sumie jak mieliśmy kiedyś wannę, to z niej mało korzystaliśmy - inna sprawa że ona była mała i zdecydowanie nie 'dla par' ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salik, korzystałam z moich notatek - streszczenia tego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?80617-Obliczenia-w-OZC I mam jeszcze pomoc do OZC w pdfie. (jak chcesz to mogę Ci wysłać na maila). W OZC masz też już gotowe przykłady, które sobie można pooglądać. Dla mnie fajna zabawka, choć strasznie czasochlonna, ale też nie jestem w 100% przekonana czy wszystko dobrze robię. Wyszło mi w każdym razie mniej więcej to czego oczekiwałam, więc jestem zadowolona.

 

Najlepiej by chyba było gdybyś mógł obejrzeć sobie realizacje (teraz o drewnie) Nie ma to jak zobaczyć na żywca. A cena i właściwości kuszące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za link!

Nie wiem jak ja szukałem że na forum że nie wpadłem na ten wątek :(

A mogłabyś np. podesłać swój plik z OZC? Bo te przykłady które są w obecnej wersji są takie sobie i robię sporo rzeczy na czuja.

 

Mam nadzieję że uda nam się zobaczyć i drewno i tą imitację drewna na żywo - zastanawiam się teraz tylko nad montażem okien w warstwie ocieplenia (czy jednak nie wziąć) i czy wtedy obrobienie okien elewacją drewnianą, nie spowoduje powstania gigantycznego mostka termicznego, zupełnie niweczącego montaż w warstwie ocieplenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z głosem w sprawie wanny.

Jestem zdecydowanie za wanną kosztem bidetu.

Tylko, że ja jestem kąpielowym maniakiem i uwielbiam relaksik w wannie.

Taką decyzję najlepiej podjąć po przeanalizowaniu Waszych indywidualnych upodobań kąpielowych.

Mój mąż np. wanny uważa generalnie za sprzęty mocno zbędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salik, policzyłam 2 wersje montażu okien - w ociepleniu i na taśmę (dla mojego domu co prawda ;) i powiem Ci, że ja też się zastanawiam co zrobić. Wyszło mi, że dodatkowe koszty związane z montażem w ociepleniu zwracają się po 2,5 roku a zapotrzebowanie na energię spada i są oszczędności.

Tylko, że my zastanawiamy się nad roletami zew. (integro) a wtedy montaż w ociepleniu odpada.

 

myszonik, mój mąż też tak uważa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...