Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wojgoc - typ stodoła nie jest old-modish :)

Mało kto tak buduje.

U nas jakiś czas temu człowiek przyjechał po Schiedla którego wystawiliśmy na Allegro.

Za naszym domem buduje się jeszcze jeden dom - tzw. klasyczny (z lukarnami, wykuszami itp)

Patrzy na nasz i na tamten i skwitował 'ten dalej to normalny dom, a tutaj z przodu to rozumiem letniskowy' ;-)

 

A parapety zamówiliśmy w kolorze okien - RAL7016 (tzw. szary antracyt).

 

Lidszu - jeśli czytasz, dziękujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidszu - jeśli czytasz, dziękujemy :)

akurat dzisiaj weszłam do was pierwszy raz i przeczytałam :D

 

Fajny ten wasz domek i bardzo mi się podoba :D

 

Tak naprawdę, to przyszłam z pytaniem: co to są za słupy, które będą konstrukcją dla tarasu ? Poproszę o dokładne namiary, bo będę mieć dwa drewniane tarasy i muszę takowe zakupić. Jeszcze jeśli mogę prosić, to w jakiej odległości od siebie te słupy są zakopane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidszu - witam serdecznie w takim razie :)

Co do słupów - te słupy są wpuszczone na bodajże 80cm w ziemię i wystają nad poziom terenu tyle aby od ich górnej krawędzi do poziomu wylewki w domu było bodajże 15 cm.

Na te słupy pójdą legary mocowane na uchwytach (patrząc na zdjęcie - po dłuższym boku, czyli prawo-lewo), a na legarach w przeciwną stronę (czyli w kierunku prostopadłym od ściany szczytowej) deski.

Słupki są od siebie oddalone o metr (oś słupów), część która jest w tulejach ma średnicę 25cm.

 

wojgoc - chodziło o to że tzw. klasyczny dom w polskim ujęciu ma nieregularną bryłę, kopertowe dachy, lukarny i/lub wykusze itp.

My po prostu poszliśmy w inną konstrukcję i maksymalnie prostą bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupy były wylewane w 2 etapach przez mojego wykonawcę domu (murarzy).

Najpierw wykopali dziury w ziemi, które do poziomu terenu zostały zalane betonem i w to wciśnięte ok. 50cm długości tuleje które widać na zdjęciach, a także 3 pręty fi10 jako zbrojenie.

Później pusta część w tulejach została zalana takim samym betonem, zakrywając zbrojenie w środku tulei.

Na te słupki pójdą teraz takie uchwyty w kształcie litery U, w które wejdą legary, a na te legary deski.

Pozostałą część tarasu będzie nam robił Duch, czyli nasz 'parkieciarz' :)

 

Gdzieś mam zdjęcia z etapu zalewania słupów - później wrzucę je do dziennika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za tuleje? gdzie się je kupuje?czekamy na zdjęcia i opis?

Salik powiedz mi jeszcze czy Ty nie robisz obróbki blacharskiej ściany szczytowej?styropian będzie dochodził do skrajnej dachówki?pas podrynnowy to chyba masz?jestem ciekawa, bo jestem przed ociepleniem i facet mówił mi że tp trzeba koniecznie zrobić, ale każdy fachowiec ma swoje teorię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zainteresowana dokładną instrukcją jak tę konstrukcję pod taras wykonać - a Ci murarze zrobiliby to u mnie? Drogo to kosztuje? Jaką deskę tarasowa będziesz kładł? Napiszesz mi o kosztach?

ja też jestem zainteresowana instrukcją i kosztami bez ekipy niestety bo za daleko :)

Ja obróbki nie mam i zastanawiam się czy powinnam.

I jeszcze pytanie do Twojej żony Sheenaz jakie barierki dajecie ile prętów w poprzek okna i ile oddalone od krawędzi okna i z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale trzeba mieć do tego w miarę stabilny grunt.

U nas grunt jest niestabilny (tzn. spora warstwa nasypowa), więc słupy były oczywistym i dużo pewniejszym rozwiązaniem.

 

No czyli jak sobie podsypię taras wasrtwą żwiru to może wystarczyć?

 

Bo wiecie, ja na hasło beton, dostaję gorączki (znów grucha?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...