Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Barbara, z wejściem do wanny nie powinno być większych problemów, bo ścianka kolankowa ma 120cm (ta z oknem), więc wejść się da.

Dzieci też już prawie szkolne, więć jakoś mocno chyba to nie powinno przeszkadzać.

Kurczę muszę jechać i sama przymierzyc jak się wchodzi do wanny z oddalenia.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz ja bym też nie stawiała tak jedno za drugim , osobiście kojarzy mi się to z jakimś kombajnem lub meblościanką blokową.Jak masz odpowiednią odległość od bidetu czy kibelka może trzeba pomyśleć właśnie o wannie na ścianie pod oknem? A jeśli jednak nie chcesz pod oknem, to jest duży wybór wanien np 150x 80 wtedy od ściany robisz 10 cm półeczkę.A może do rogu wanna symetryczna ? Napisz jakie masz wymiary łazienki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheenaz no własnie a Wam chyba ktoś projektował, jakie były wcześniejsze założenia.Daj wymiary łązienki

Ja bym dała duży prysznic zamiast wanny, ale dzieci by wtedy do waszej łazienki chodziły, ja mam takie obawy.

Ja u dzieci nie mam miejsca na wanna i chyba daję brodzik prysznicowy z siedziskiem- aczkolwiek strasznie nie podobają mi się głebsze brodziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - dobrze że odpisałaś bo myślałem że wojgoc pytał o połaciówki i już chciałem odpisać że to blok WD :)

 

wojgoc - teraz szczerze mówiąc nie pamiętam czemu pełne deskowanie, ale chyba jednym z powodów było wzmocnienie konstrukcji więźby pod (stosunkowo ciężką) dachówkę ceramiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was korzystał z wykrywacza przewodów?

(np. taki Bosch DMF 10)

Chcę ułatwić zadanie ekipie od zabudowy KG, szczególnie na parterze gdzie mamy sporo przewodów pod sufitem (a gdzie musimy zabudować kanały reku).

No i taniej kupić wykrywacz (i potem go odsprzedać) niż płacić elektrykowi za naprawę przewodów (nie mówiąc o kłopocie z ich wymianą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula - mam zdjęcia, ale np. do rozdzielnicy idzie mi sterta przewodów i chcąc tam przymocować profil, trzebaby liczyć odległości co do mm.

A to tylko jeden z przykładów.

 

wojgoc - gdybym miał pustak 44cm i ocieplał 20cm styropianu, to chyba musiałbym budować bunkier.

Mamy normalnie Porotherm 25.

A co jest niejasne z osadzeniem okien w warstwie ocieplenia?

Te okna są w tej chwili obłożone styropianem grubości 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojgoc - gdybym miał pustak 44cm i ocieplał 20cm styropianu, to chyba musiałbym budować bunkier.

Mamy normalnie Porotherm 25.

A co jest niejasne z osadzeniem okien w warstwie ocieplenia?

Te okna są w tej chwili obłożone styropianem grubości 8cm.

ja się nie znam na domach energooszczędnych, ale skoro w podloge daje się 20cm styro to i sciany mogą być grubsze.

8cm - teraz wiem w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz oszaleję z barierkami!

Jest pierwsza w nocy, a ja jutro muszę firmie od balustrad dać znać, którą opcję barierkową wybieram.

 

Jestem przekonana tylko do tego, że to mają być poprzeczne barierki o profilu kwadratowym, ale czy zrobić je z profilu 40mm czy 30mm.

I dać 4 czy 5 takich belek.

Ponoć przepisy mówią, że barierki muszą być na wysokość 110cm, a ja bym chciała max 100cm.

Jaki prześwit między barierkami jest dopuszczalny i bezpieczny? Czy 240mm to ok. czy za dużo?

 

 

Co do łazienki dzieci.

Wanny juz raczej nie przestawię, bo centralnie pod oknem mam grzejnik. Żeby go przenieść musiałabym kuć podłogę, ąz do stropu - odpada.

Będę kombinować z tym co mam.

Na razie wymyśliliśmy tyle, żeby te krzywizny wannowe dać od strony ściany. i tam obudować mozaiką. Jak to wygląda?

LAZIENKA-WERSJA-5-y.jpg

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę też obmyślić zadaszenie wejścia, na rano :)

Więc kombinuję. Wersje są 2.

1 - stalowa konstrukcja na profilu 60x40mm, 3 profile pionowe, 2 poziome.

2 - stalowa konstrukcja na profilu 100x50mm, 2 profile pionowe, 2 poziome

Za tym szkłem będą drzwi wejściowe.

 

Co wygląda lepiej?

zadaszenie-wejście.jpg

drzwi-AP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomogę z barierkami, sama jestem przed, a w ogóle nie zgłębiałam tematu. Co do wysokości, to dałabym 110 cm. Taką mamy wysokość balustrady na antresoli i wydaje się być rozsądna.

Łazienka wyszła bardzo fajnie. A ile zyskujecie długości tej wanny przez to, że jest po skosie i ile ma kabina prysznicowa?

 

Co do zadaszenia, to chyba wolałabym wariant z podziałem na cztery. Profile będą cieńsze i jakoś wydaje się bezpieczniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...