Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Truskawkowy dom - komentarze


Recommended Posts

Salik - jak macie rozwiązaną kwestię wentylacji połaci dachu przy braku okapu? pan z hurtowni mi dziś tłumaczył, że powietrze "normalnie" wpada przez pas okapowy (to ma chyba jakiś związek z podbitką), a wylatuje pod gąsiorami. i że może powinny być jakieś dodatkowe dachówki wentylacyjne, jeśli nie ma podbitki/okapu. any ideas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tatarak - dzisiaj u mnie pojawiła się ta sama dyskusja, bo okazało się że nie bardzo się da zrobić szparę w styropianie, który wchodzi pod obróbkę podrynnową.

Były różne sugestie - na razie stanęło na tym że dach się miał wentylować przez szpary w ścianie szczytowej, ale... tam musi iść styropian maksymalnie do góry bo inaczej będą zwyczajnie widoczne szpary w izolacji na krawędziach.

Dzisiaj będą czytał na ten temat, bo może się okazać że faktycznie trzeba zamontować dachówki wentylacyjne (ale nie typu odpowietrzenia do kanalizacji, tylko te takie kratki wentylacyjne w dachówkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak - ale są 2 kwestie.

Jedna to wentylacja połaci dachowej, a druga to wentylacja wełny (u nas między deskowaniem a wełną).

Wentylacja połaci dachowej, to nie problem bo to się robi nawet dla dachu bezokapowego (wentylacja przy okapie i pod kalenicą).

U nas problem to wentylacja wełny i przestrzeni pod deskowaniem.

Niestety tutaj dachówki wentylacyjne nie pomogą, bo one wentylują przestrzeń nad deskowaniem, a nie pod.

Muszę do tego przysiąść i pomyśleć jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, co do deski napisałam Ci w moich komentarzach. Jak dam radę, to zbiorę się i napiszę, to co pamiętam z moich poszukiwań. Poszukam też rysunków detalu dachu bezokapowego. Skany będę jednak mogła wrzucić dopiero w poniedziałek.

Co do dachówek wentylacyjnych, to ich zastosowanie zalezy też od długość połaci. U mnie podobno nie trzeba było ich dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Dalej nic nie wiem :) Ale to nie szkodzi, gdy będę musiała podjąc decyzję to ja podejmę :) Za 2 dni :)

 

A dalej barierki na tapecie. Powinnam dizisaj podjac ostateczna decyzję czy bierzemy 4 czy 5. Przekrój pewny 3x3cm.

Obniżyłam wysokośc na 90cm. one nie mają służyć do wychylania sie, w założeniu.

A jak będize, kto wie.

 

Ostatecznie wyglada to tak.

barierki4-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, co do deski napisałam Ci w moich komentarzach. Jak dam radę, to zbiorę się i napiszę, to co pamiętam z moich poszukiwań. Poszukam też rysunków detalu dachu bezokapowego. Skany będę jednak mogła wrzucić dopiero w poniedziałek.

Co do dachówek wentylacyjnych, to ich zastosowanie zalezy też od długość połaci. U mnie podobno nie trzeba było ich dawać.

 

dziękuję :) już mamy wszystko ustalone z p. Marcinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 poprzeczki zdecydowanie lepiej wyglądają i już wiem że tak dam.Jeżeli daje się 5 to z uwagi na nisko zamocowaną dolną, ale mnie to jest nie potrzebne , nie mam raczkujących dzieci.Jeśli chodzi o profil to mój wykonawca proponuje 4x3 ( 4 cm widoczne od frontu)

Sheenaz zrób zdjęcia montażu bo ciekawa jestem jak je zamontujecie

Dzięki!

Dalej nic nie wiem :) Ale to nie szkodzi, gdy będę musiała podjąc decyzję to ja podejmę :) Za 2 dni :)

 

A dalej barierki na tapecie. Powinnam dizisaj podjac ostateczna decyzję czy bierzemy 4 czy 5. Przekrój pewny 3x3cm.

Obniżyłam wysokośc na 90cm. one nie mają służyć do wychylania sie, w założeniu.

A jak będize, kto wie.

 

Ostatecznie wyglada to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...