Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika L i A - Nasz mały kawałek świata


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 598
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć, dziewczyny :)

Moose - sól następnym razem, a teraz... wiesz jak to jest z tym darowanym koniem...? To bierz i choćby Cię miało zemdlić, wsuwaj! :)

anutka2 - ta bezprogowa suwanka to było marzenie mojego męża, ja ze względu na koszty chciałam kupić tańszą, taką, którą przed otwarciem trzeba pociągnąć do siebie, ale Artur uwziął się, że musi otwierać taras jednym palcem - ustąpiłam, bo robiła nam to zaprzyjaźniona fabryka i mąż po preferencyjnych cenach dostał okucia z koncernu, z którym współpracuje, tym sposobem koszty były niższe niż gdybyśmy zamawiali to okno całkiem "na zimno" - jak już zamontowali, to zrozumiałam dlaczego A. tak cisnął. :) - jest super! :)

Edytowane przez Lidia_G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hejka Lidzia :D

Dawno mnie u Ciebie nie bylo .... sorrencja Kochana ale wiesz jak jest .... KRUCA BOMBA MALO CASU ;)..... Podoba mi sie rozwiazanie szalunkow pod ogrodzenie i przy wjezdzie do garazu ( pomysl z pustakami fajny - szybki ) .... sama kombinuje ze swoim ogrodzeniem tzn. koncepcja jest , wiem jakie bedzie ... mam do wykorzystania sporo deseczek i myslalam o zaszalowaniu i zalaniu betonem ...... Lidzia mozesz napisac jaki jest koszt jednego pustaka ?!:cool:.... moze sie skusze i zrobie podobnie jak u Ciebie .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Edytko :)

Fajnie, ze wpadłaś, a z tym czasem to wszędzie tak samo - ciągły deficyt! :)

Ogrodzenie i wjazd do garażu spędzały mi sen z powiek, więc gdy wreszcie znalazłam rozwiązanie, to stwierdziłam, że wreszcie mogę zacząć się zatruwać czymś innym - teraz pewnie będą to drzwi wejściowe :)

Pustak szalunkowy - tak się to "cacko" :D nazywa kosztuje nas 5,94 za sztukę. Całe ogrodzenie nas kosztuje sporo, bo tak jak już pisałam tu dziewczynom, mamy działkę narożną i robimy ogrodzenie "wystawowe" z 3 stron, ale jeśli ktoś robi tylko przód, to ceny będą normalne - na pewno niższe niż cena porządnego kutego ogrodzenia.

Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało - ja z rewizytą wpadnę jak tylko posprzątam po gościach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to dalej z pytaniami lece ........

Jak gleboko masz wkopane te pustaczki z tego co gdzies czytalam powinno sie podmurowke pod ogrodzenie wkopac w ziemie na jakies 80 cm..... w takiej sytuacji to musialabys miec chyba postawiony pustak na pustaku ....... nie wiem jakich rozmiarow one sa , ale raczej nie sa wysokie na 80 cm. prawda ;) .....

Znalazlam wymiary w necie :

Wymiary :

- 50 x 20 x 25 cm

- 50 x 30 x 25 cm

- 50 x 40 x 25 cm

Ktore sa Twoje ? ....

Ja chce polozyc klinkier na ogrodzenie ( taki sam jak na kominach ) i bede musiala troche poglowkowac jak to zrobic zeby nie bylo scinek .... czyli dokladnie przeliczyc wymiary cegly klinkierowej i jak to sie ma do pustakow szalunkowych ....

Moje ogrodzenie to bedzie cos w tym stylu ...

http://img594.imageshack.us/img594/4664/ogrodzeniez.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Bardzo podobne w bryle .... jeszcze zastanawiam sie czy nie zrobic calego muru zamiast tych przesel ktore sa na zdjeciu .....przesla jedynie tam gdzie brama wjazdowa i bramka .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko, ogrodzenie super! Piękne jest! Jeśli zrobisz takie, to chyba przyjadę oglądać na żywca :)

Nasze bloczki muszę zmierzyć. Najdłuższy bok ma chyba 25, bo każde przęsło ma po 75 cm. Pozostałe boki trzeba sprawdzić. Co do głębokości i fundamentów, to my nie mamy ich robionych z bloczków tylko jakąś inną techniką - zdaje się, że widać to na zdjęciach w dzienniku (chyba, że ich nie wkleiłam... :D)

Murarz robił dość głęboki dołek pod te fundamenty, ale czy to było 80 cm, to głowy sobie nie dam uciąć... - w końcu głowa jak matka - jest tylko jedna, no nie? :D

 

Dopytam męża albo murarza i wszystko Ci napiszę, gdybym za długo zwlekała, to przypomnij mi, proszę, bo ja pamięć mam doskonałą, tyle, że krótką jak z nosa do gęby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...