Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mikoryza czy ktoś stosował pod roślinki?


Recommended Posts

Ponieważ Elfir pewnie na urlopie albo zapracowana powtarzam pytanko poniżej.

Może ktoś z was stosował i ma w tej sprawie jakieś doświadzcenie?

Ostatnio wyczytałąm w necie o mikroryzie. Pytanie czy wrto to stosować i czy można np.jeszcze teraz zastosować ją np. pod posadzone hortensje czy lepiej poczekać do przyszłego roku jeśli już. U nie na działce niestety gleba raczej kiepska i przy sadzeniu roślinek wyieniam ją tylko miejscowo.

Zastanawiam się nad posadzeniem przy fragmencie domu kilku wrzosów i przy okazji tego tematu wpadła mi w ręce ta mikroryza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek (i nie tylko) wypowiadał się dość obszernie na tym forum odnośnie mikoryzy.

Nie sadzę aby zmienił zdanie w tej kwestii.

Moja opinia na temat takiej amatorsko stosowanej mikoryzy jest zdecydowanie negatywna.

..

 

A jak znaleźć w Polsce mikoryzowane "fabrycznie" rośliny? Zawsze sprawdzam rododendrony i nigdy mi się nie udało trafić.

 

Co do mikoryzy amatorskiej, to u mnie 10 mikoryzowanych rośnie dobrze, a 1 dosadzony później - słabo. Może to zbieg okoliczności, może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

wiosną tego roku zastosowałam szczepionkę Mykoflor dla wrzosowatych i iglastych.

Rabaty mam stosunkowo młode, zakładane od zera. Może to przypadek, ale kosówki 'Mops' i 'Humpy' miały młode przyrosty ze sporo dłuższymi igłami. W przypadku azalii, rh czy hortensji różnicy nie zaobserwowałam.

Zdaję sobie sprawę, że mój zabieg najlepiej poprawił... moje samopoczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...