Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Naszego dziennika


Recommended Posts

Zmiany jakie na dzień dzisiejszy bym wprowadziła

- powiększenie łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego

- likwidacja wykusza a w tym miejscu szklane rozsuwane drzwi na taras

- spiżarka w kuchni za ścianą wiatrołapu

- w miejscu małego wc garderoba lub pomieszczenie na odkurzacz i resztę przyborów sprzątających

Martwi mnie trochę mały wiatrołap i myślę że gdybym nawet przesunęła drzwi wejściowe w stronę garażu to i tak zmieściła by się tylko szafa, a myślałam o jakiejś ławeczce lub foteliku.

Jest jeszcze problem z zadaszonym tarasem bo bez niego nie wyobrażam sobie domu ale wtedy salon wydaje mi się trochę za mały, bo bez wykusza wyjdzie koło 30 m.

Tak naprawdę to poszerzyłabym dom o 2 m, tzn. salon i kuchnię. Wtedy po przesunięciu ścianki w kuchni powiększyłby się wiatrołap a robiąc spiżarkę i tak kuchnia byłaby przestronna i salon miałby kilka metrów więcej.

Wszystko oczywiście jest do zrobienia tylko wtedy wyjdzie sporo dodatkowych metrów do całej powierzchni domu i to mnie przeraża, bo kto to ogrzeje?

Na poddaszu póki co nic bym nie zmieniła ale może zmienię zdanie po obejrzeniu projektu w realu (wybieram się do dziewczyny z tego forum która już mieszka w natali).

Ewa napisz jakie Wy zmiany wprowadziliście i jakie macie związane z tym wątpliwości. A gdzie się budujecie, bo my w zachodniopomorskim.

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iza!

Zacznę od wejścia:

1. Przesunięcie drzwi w wykuszu i powiększenie go od strony kuchni tak żeby zmieściła się szafa i mam takie zamierzenie, że w tej szafie będzie kawałek miejsca do siedzenia

2. Likwidacja słupa i przesuniecie wykusza w stronę kuchni

3. Spizarka w kuchni od strony wiatrołapu

4. Powiekszenie salonu o pół metra od stony tarasu

5. Wnęka w pokoju przy salonie na kominek i zrównanie ściany pokoj€

6. Powiększenie łazienki o część kotłowni

7. Powiększenie pokoju przy łazience aby za drzwiami zmieściła się szafa na całej długości

8. Przedłużenie daszka nad tarasem

Mamy zamiar zrobic też drugi taras nie zadaszony na ścianie z wykuszem aby w słoneczne np. jesienne dni tam na słońcu wypić herbatę.

Przez powiększenie tego daszka zrobę sobie jeszcze większy taras niż w projekcie mimo że zabrałam mu 0,5m

My zamykamy kuchnię barkiem bo ja tak lubię jest otwarta ale do końca nie widać wszystkiego np bałaganu. Teraz mam kuchnię dużą i męczy mnie trochę bieganie z jednego końca na drugi dlatego teraz chcę zabudowę tak w U.

Pozdrawiam

Ewa

PS. Na projekcie też chciałam wszystko zwiększać ale jak przychodzi budowa i koszty to teraz bym pewnie pozmniejszała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewa ponownie

Mam nadzieję, że zmiany jakie wprowadziłaś w projekcie spełnią Twoje oczekiwania w funkcjonalności domu.

Przeczytałam, że zaglądasz na inne blogi budowy i oglądasz wnętrza domków. Mogłabym prosić Cię o linki do dzienników z budowy natalki, mam kilka ale może Ty masz jeszcze inne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iza!

Ja oczywiście oglądałam dzienniki budujących natalkę i były to pewnie te które masz, ale nie jest ich za dużo, więc oglądam dzienniki budujących inne domy i szczerze mówiąc to trochę się podłamuję bo dalej nie mam koncepcji, a niektórzy to widać jak prawdziwi dekoratorzy wnętrz urządzają. :)

A jak u Was decyzja o projekcie już zapadła?

Pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Ewa. Długo nie zaglądałam do Twojego dziennika - ale widzę że Ty też nie robisz wpisów, pewnie brakuje Ci czasu. Mam nadzieję jednak, że są postępy w Natalce.

U nas zamiast jakieś postępy w decyzjach to mamy jeszcze więcej wątpliwości. Myśleliśmy o budowie Natalki na działce obok teściów, warunkiem było dokupienie działki obok. Bawimy się od 3 lat w uprawę ziemi i potrzebujemy sporo miejsca na maszyny. Gmina wyskoczyła z taką ceną (stawka jak w mieście a to małe miasteczko), że mąż powiedział, że tyle nie zapłaci. Może i dobrze bo mieszkanie przy teściach jakoś mnie szczerze nie cieszyło, chociaż są w porządku (teraz mieszkamy od nich 60 km i widuje ich raz na miesiąc) Tak powstał pomysł aby kupić ziemię rolną i wybudować domek z dala od wszystkich. Mamy już decyzję i do końca roku będziemy właścicielami 11 ha ziemi. Tylko, że znowu zrobił się problem - jaki dom wybudować na takim terenie. Mąż chce teraz parterówkę, ja już sama nie wiem. Niby fajnie wszystko na jednym poziomie bez biegania po schodach kilkanaście razy dziennie. Z drugiej strony zawsze podobały mi się pomieszczenia na poddaszu - te skosy och !

Znajomi którzy mają domki piętrowe, mówią że gdyby mieli jeszcze raz się budować to tylko dom parterowy. Jestem załamana, na wiosnę chcemy zacząć budowę a nie mamy teraz nawet wybranego projektu. Ale się rozpisałam. A jak tam Twoje koncepcje wystroju wnętrza, już masz jakieś fajne pomysły?

Pozdrawiam serdecznie

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...