Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki kocioł do mieszkania 50m2


tenia2875

Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w moim konkretnym przypadku.

1. Jaki kocioł wybrać do mieszkania 50m² -"zimnego" (parter, mieszkanie narożne) blok nieocieplony z lat 60-tych, okna PCV, blok ma 3 piętra. Pozwolenia od kominiarza i wspólnoty już mam. Kocioł ma zasilać CO i ciepłą wodę dla dwóch osób. Odległości między punktami odbioru ciepłej wody nie przekraczają 6m.

2. Jakie grzejniki (przy danym piecu) do pomieszczeń : kuchnia 10m2, pokój 18m2, pokój 14m2 wybrać? Chodzi o wielkości bo chciałam kupić Purmo stalowe.

Zaznaczam, że w zimie chciałabym uzyskać temperaturę pokojową ok 22°C.

Nie wiem czy wybrać jednofunkcyjny z zasobnikiem, czy dwufunkcyjny może turbo a może kondenast???? Wiem tylko że z zamkniętą komorą spalania. Myślałam o firmach Termet, Junkers Immergas lub Urlich. Nie wiem jakimi opiniami cieszą się piece tych firm oprócz Junkersa (o.k). Zależy mi na oszczędnościach w użytkowaniu bo boję się (nie jedyna) wysokich rachunków za gaz. Dodam, że jeden z fachowców polecił mi kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny moc 24kW - czy to nie za duża moc? - Termeta Windsora 25 lub Junkersa CerapurSmart ZWB 28-3C. Cena zakupu kotła też jest ważna. Zastanawiam się także nad ogrzewaniem podłogowym ok 10m2 (łazienka i przedpokój) ale to tylko jako opcja bo z tego co wyczytałam na forum takie ogrzewanie(podłogowe+kaloryfery) zwiększa zużycie gazu o ok 15% - a to jak dla mnie dużo. Z niecierpliwością czekam na fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak będę miała więcej danych napiszę

 

Napisz napisz bo ja jestem na krawędzi podejmowania decyzji, a jestem w podobnej sytuacji tylko podłogówkę będę miał dla komfortu elektryczną.

Osobiście planuję Turbo Tec VUW 202-5 na moje 46mkw i dwie osoby, ale poczekam, może ktoś napisze coś mądrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...