Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie: czy orientuje się ktoś, jaka jest temperatura w kanałach rozprowadzających? Mam małe wątpliwości, czy ta temperatura jest wysoka i może zaszkodzić styropianowi rozłożonemu pod wylewkę. Dodatkowo na górze pod kanałami przechodzą rurki z C.O. plastikowe- są w otulinie, ale martwię się, czy temperatura z DGP może uszkodzić tą instalację?

http://img709.imageshack.us/img709/6993/dgp3.jpg

Może to pytanie wydaje się komuś śmieszne, ale jak to kobieta- mam wątpliwości. Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez marnika
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/146297-dgp-jaka-temperatura-w-kana%C5%82ach-rozprowadzaj%C4%85cych/
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie nie jest śmieszne, tym bardziej, że tak wykonana instalacja DGP to wielkie nieporozumienie...

Kanały prostokątne tak naprawdę rzadko kiedy mieszczą się w wylewkach na piętrze...bo trzeba je izolować obustronnie. I o wiele lepsza do tego jest izolacja ze sztywnych płyt z wełny kamiennej grubości 2,5-3 cm niż nawet specjalnie do tego przeznaczone "rękawy izolacyjne", które mają izolację o wiele cieńszą. Nie izoluje się ich styropianem pod wylewką :rolleyes:.

W wykonaniu takim jakie jest na zdjęciu, styropian będzie "miękki", a na piętrze uzyskasz niezłą "podłogówkę", która będzie bardzo ładnie pękać i pomału się kruszyć. Peszle też będą "miękły". Łączenia kanałów z samym wnętrzem kominka winny być zrobione ze "sztywnych", ocynkowanych elementów (dalsza część kanałów lub przejściówki) a nie z miękkiego przewodu aluflex, który załamie się pod samym ciężarem wylewki lub deptania po styropianie (jeżeli w ogóle byłby mim przykryty).

Temperatura w przewodach może wynosić powyżej 100 stopni (choć powinna mniej). Straty przy kanałach nieizolowanych są na tyle duże że na wylotach będzie około 30 stopni.

Reasumując - kiepskie i bez wyobraźni wykonanie (to moje osobiste zdanie). Jeżeli taką instalację wykonuje Ci firma, to powinni się wstydzić...swojej bezmyślności. Jeżeli robisz to własnym sumptem to poszperaj więcej na FM - było to dokładnie opisywane już kilkakrotnie (taki sam przypadek jak Twój).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Gość Konto usunięte_12*
czy ta temperatura jest wysoka i może zaszkodzić styropianowi rozłożonemu pod wylewkę

Witam,

Myślę, że tę "instalację" wykonywał jednak jakiś amator, a nie firma. Bo firma by wiedziała, że są gotowe łuki z blachy do zmiany kierunku i nie "klecili" by przy pomocy jakiegoś aluflexu. Póki jeszcze czas proponuję przenieść te kanały pod strop i umiejscowić je na styku ściany i sufitu, otulić PRZYNAJMNIEJ wełną kominkową (np. FIREROCK) 2,5 cm (z folią), zamknąć to w metalowych profilach "C100" (do karton-gipsu) i "obrobić" odpornym na temperaturę karton-gipsem.

 

Pozdrawiam

Na wszystko za późno- mówi się trudno.

Kominka jeszcze nie ma. Rozprowadzenie robił mój mąż. Wylewki były jakoś na początku lutego, po pewnym czasie zaczął sie zastanawiać, analizować..... No i trudno. Nic z tego. Zalane= przerąbane. Najwyżej nie bedzie rozprowadzenia na górę. Mądry Polak po szkodzie. Materiału za bardzo nie szkoda- bo to było coś 300 zł, ale czasu na zrobienie tego szkoda...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...