Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DGP- jaka temperatura w kanałach rozprowadzających???


marnika

Recommended Posts

Witam, mam pytanie: czy orientuje się ktoś, jaka jest temperatura w kanałach rozprowadzających? Mam małe wątpliwości, czy ta temperatura jest wysoka i może zaszkodzić styropianowi rozłożonemu pod wylewkę. Dodatkowo na górze pod kanałami przechodzą rurki z C.O. plastikowe- są w otulinie, ale martwię się, czy temperatura z DGP może uszkodzić tą instalację?

http://img709.imageshack.us/img709/6993/dgp3.jpg

Może to pytanie wydaje się komuś śmieszne, ale jak to kobieta- mam wątpliwości. Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez marnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie nie jest śmieszne, tym bardziej, że tak wykonana instalacja DGP to wielkie nieporozumienie...

Kanały prostokątne tak naprawdę rzadko kiedy mieszczą się w wylewkach na piętrze...bo trzeba je izolować obustronnie. I o wiele lepsza do tego jest izolacja ze sztywnych płyt z wełny kamiennej grubości 2,5-3 cm niż nawet specjalnie do tego przeznaczone "rękawy izolacyjne", które mają izolację o wiele cieńszą. Nie izoluje się ich styropianem pod wylewką :rolleyes:.

W wykonaniu takim jakie jest na zdjęciu, styropian będzie "miękki", a na piętrze uzyskasz niezłą "podłogówkę", która będzie bardzo ładnie pękać i pomału się kruszyć. Peszle też będą "miękły". Łączenia kanałów z samym wnętrzem kominka winny być zrobione ze "sztywnych", ocynkowanych elementów (dalsza część kanałów lub przejściówki) a nie z miękkiego przewodu aluflex, który załamie się pod samym ciężarem wylewki lub deptania po styropianie (jeżeli w ogóle byłby mim przykryty).

Temperatura w przewodach może wynosić powyżej 100 stopni (choć powinna mniej). Straty przy kanałach nieizolowanych są na tyle duże że na wylotach będzie około 30 stopni.

Reasumując - kiepskie i bez wyobraźni wykonanie (to moje osobiste zdanie). Jeżeli taką instalację wykonuje Ci firma, to powinni się wstydzić...swojej bezmyślności. Jeżeli robisz to własnym sumptem to poszperaj więcej na FM - było to dokładnie opisywane już kilkakrotnie (taki sam przypadek jak Twój).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
czy ta temperatura jest wysoka i może zaszkodzić styropianowi rozłożonemu pod wylewkę

Witam,

Myślę, że tę "instalację" wykonywał jednak jakiś amator, a nie firma. Bo firma by wiedziała, że są gotowe łuki z blachy do zmiany kierunku i nie "klecili" by przy pomocy jakiegoś aluflexu. Póki jeszcze czas proponuję przenieść te kanały pod strop i umiejscowić je na styku ściany i sufitu, otulić PRZYNAJMNIEJ wełną kominkową (np. FIREROCK) 2,5 cm (z folią), zamknąć to w metalowych profilach "C100" (do karton-gipsu) i "obrobić" odpornym na temperaturę karton-gipsem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko za późno- mówi się trudno.

Kominka jeszcze nie ma. Rozprowadzenie robił mój mąż. Wylewki były jakoś na początku lutego, po pewnym czasie zaczął sie zastanawiać, analizować..... No i trudno. Nic z tego. Zalane= przerąbane. Najwyżej nie bedzie rozprowadzenia na górę. Mądry Polak po szkodzie. Materiału za bardzo nie szkoda- bo to było coś 300 zł, ale czasu na zrobienie tego szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...