Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Duś dzięki śliczne za zainteresowanie. :)

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - pytasz o ten ciemny pasek obok pionowego decoru? Jeśli tak to tam nie ma wnęki - to jest chyba komin. :) W projekcie obudowany jest płytkami w 2 kolorach i przez to się zrobił taki 'trójwymiarowy' efekt.

 

Na kremy, pudry itp. planuję szufladę pod blatem - będzie chyba dość wygodnie. :)

 

Co do 'bezpańskiej' półki to chyba masz rację - ale nie wiem czym to zastąpić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nemi, żebyś wygodnie mogła korzystać z wc musisz mieć min. 20 cm wolnej przestrzeni z jednej i drugiej strony wc, czyli min. 80 cm. szerokości. Jeśli dobrze zrozumiałam u Ciebie jest 60 cm. To za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/lazienka_mozaika.jpg

 

Podoba mi się taki pomysł na prysznic, ale może lepiej wyglądałby tak jak na zdjęciu, zabudowany do góry. Jeśli nie macie innego pomieszczenia na pralkę, to musi się zmieścić. Do tego kosz na brudne rzeczy. Nie będzie to ładnie wyglądać, trudno, względy praktyczne też są istotne.

 

Pomysł może i ciekawy, tylko za cholerę nie mogę zrozumieć po co ktoś umieścił dwie deszczownice jedna pod drugą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bezpańska półka" to to po prawej od jasnego dekoru pionowego - myślę, że lepiej do końca ściany przedłużyć lustro, żeby powiększyć przestrzeń optycznie, a nie ściubić tam półkę na, jak to ktoś ładnie określił, durnostojki ;]

 

Takie duuże prostokątne? Hmm no pomysł całkiem ok, tyle że po lewej stronie lustra chciałam jeszcze zamontować takie lusterko kosmetyczne (jak to baba)...

 

Dziewczyny a co myślicie, żeby Zebrano zamienić na Mogano / Travena? Bo jeszcze taki pomysł mi chodzi po głowie... Tylko mam kłopot z dopasowaniem podłogi - bo ze względu na trzeciego domownika (labrador) podłoga musi być ciemna, a w tej kolekcji nie znalazłam takich płytek...

 

Dziś odebraliśmy łazienkę - w następnym tygodniu trzeba płytki zamawiać a ja siedzę i na nic nie mogę się zdecydować... HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś mieszkanie jest w bloku a ta ściana akurat jest nośna, więc niestety raczej nie dam rady w niej wykuć aż 10 cm pod prysznic, a na kradzież 10cm raczej nie mogę sobie pozwolić. Pozostaje w takim razie panel :(. O którym zestawie hansgrohe mówisz?

Mozaiki i płytek raczej z tej samej serii nie znajdę. Płytki już są wybrane firmy L`antic Colonial, model DQS. Ta płytka chociaż w rzeczywistości jest ciemno szara z domieszkami czarnych kawałeczków to w rzeczywistości wygląda jak czarna. Do tego ma jakby pozatapiane drobinki sreberek, które pięknie odbijają światło. Zdjęcia płytek poniżej. Do nich to chyba tylko zwykła czarna, jak najbardziej przeszklona czarna mozaika bo z tej serii linni to nie ma chyba mozajki.

 

http://img826.imageshack.us/img826/9990/dsc09227c.jpg

 

http://img121.imageshack.us/img121/5747/dsc09224d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo tu nie zaglądałam, bo chwilowo miałam trochę problemów na budowie.

Magda 34 dzieki za pomysł :) Wc wsadzimy w ta wnękę tak jak narysowałaś. I podoba się ta wysoka szafa- w zupełności wystarczy, bo i tak będą szuflady pod umywalkami.

 

duś pomysł z drewniana ścianą bardzo mi się podoba :) Postaram się zrobić jakąś wizualkę w międzyczasie, jak będę miała chwilę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, geberit będzie miał chyba 65 lub maks 70 cm - więcej nie da rady bo mi się blat nie zmieści. Miska jest dość wąska - 35 cm więc zostaje ok 30-35 na dwie strony... Może da radę?

 

A co sądzisz o wizualizacji? Nie jest zbyt dużo dekorów?

 

nemi co do wizualizacji, to troszkę za dużo tych dekorów. No i nadal uważam, że przy wc jest za ciasno. Nie wiem, może ta wizualizacja sprawia takie wrażenie, że przy wc będziesz się zahaczała o pralkę. Nie znam wymiarów, więc może się myle. ;)W tak małej łazience bardzo ważna jest funkcjonalność, musisz mieć zapewnioną swobodę ruchów. Odległość od ściany z pionem miski wc musi wynosić 25 cm, a od umywalki 15cm. Powiedzmy, że szerokość miski ma 35 cm to wychodzi, że musisz mieć te min.75 cm szerokości przy wc. Zmniejsz troszkę tę umywalkę.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia 34 dzięki śliczne - dekorów za dużo zdecydowanie, któreś muszę wywalić - nie wiem które.

 

Łazienkę zmierzę po południu i podam dokładne wymiary, bo nie pamiętam. Wiem, że jest mała. ;(

 

Umywalka została już zakupiona (KOLO, Nova Top 56 cm) więc blat też musi mieć min. 75 cm. Umówiłam się na poniedziałek jeszcze raz z projektantem - musi przerobić tę łazienkę.

 

I zdecydowanie zainwestuję w płytką pralkę (wnęka ma 40 cm głębokości, jak kupię pralkę 33 cm to mi się wszystko pięknie pozamyka i powinno być wygodne podejście do kibelka). Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis pod Wasza ocene pierwsza wizualizacja naszej lazienki.

Co do sanitariatow - niestety nie ma juz mozliwosci aby je przestawic. Jedyne co mozemy zmienic to plytki.

Nie wiemy co wybrac brazy i beze czy beze i zielenie? Hmmm...

Ponizej wizualizacja w opcji brazy i beze - plytki Cersanit seria Oxia (w wersji z zielenia pod uwage bierzemy Opoczno Calipso)

Co do Oxio to chcemy jeszcze wstawic takie czerwone, szklane listwy z tej samej serii ale ta druga wizualizacja bedzie w srode:)

Co myslicie o tej pierwszej opcji?

A i jeszcze jedno - ani wanna ani kabina nie sa takie same jak mamy kupione.

 

http://img534.imageshack.us/img534/9953/rp14.jpg

 

http://img688.imageshack.us/img688/4144/rp13.jpg

 

http://img403.imageshack.us/img403/2622/rp12.jpg

 

http://img413.imageshack.us/img413/5748/rp11.jpg

 

http://img220.imageshack.us/img220/9279/rp1a.jpg

 

Hmmm....nie wiem czemu ale mi "obcina" zdjecia i robi z nich kwadraty:(

Edytowane przez rafaal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem układ bardzo poprawny i wygodny. przedłużyłabym jedynie blat tej szafki pod lustrem o te kilka cm do końca krawędzi lustra. wydaje się w chwili obecnej, że umywalka jest strasznie na skraju, jakby była upychana na silę.

 

kafle nie robią na mnie wrażenia, wydają się dosyć zwyczajne. do tego nie przepadam za brązami.

nie jestem przekonana czy dobrym pomysłem jest łączenie dekoru poziomego (za lustrem) i układ pionowy (za kibelkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wc w tej wnece jest jaknajbardziej ok. a 89cm to zupelnie wystarczajaca wneka,tymbardziej ze nie bedzie dzrzwi tuz przed nosem a cala lazienka. u nas wlasnie zmierzylam ubikacje i ma szerokosci 87cm, przyznam ze jest dosc dluga ale spooookojnie miejsca jest, a jest oto osobne pomieszczenie, wiec kawalek dalej sa drzwi a nei czuje sie w niej klaustrofobicznie. wiec mysle ze wneka na 89cm spokojnie wystarczy. Dodam ze w naszej ubikacji mamy jeszcze umywaleczke i jest naprawde ok.

Wiec tymbardizej jak bedizesz miala przestrzen z przodu... to bedzie ok. A nad stelazem sploczki to ewentualnie dalabym ta szafke pod sufit prawie - i wtedy bedziecie mieli gdzie ukryc chemie, zapasowy papier toaletowy i pare innych rzeczy.

 

w kupowanym domu wc bedize miala wlasnie kolo 85cm i jakos sie nie martwie ze bedzie za malo miejsca.

a w lazience, bedzie wc ktore będzie odgrodzone murkiem na ok. 1m wysokosci, tak aby nie bylo centralna rzecza ktora widze wchodzac do lazienki.

 

2 umywalki wygodna rzecz, jak mowia znajomi. ale u nas nei ma na to miejsca wiec bedzie jedna. plus jest taki ze bedize o jedna baterie do kupwoania mniej :) [jakos sie musze sie pocieszac ze nie moge miec 2 umywalek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemi te płytki na wanna w kwiaty - suuuuper są! znajomi mówili, że trzeba bardzo uważnie je składać tak aby te linie siędobrze zbiegły. ale wyglądają genialnie!

A czy Twoj luby zamiast tej półki nie chciałby szafki? Bo bez urazy dla niego, ale nawet najładniejsza łazienka z wystawa kosmetyków, które zawsze będą miały różne kształty, kolroy, wysokość etc będzie mało estetycznie wyglądać. Zastanówcie się dwa razy nad tą gołą półką. Efekty podobnych widziałam. Dodam, że w swojej łazience planuję szafki i nawet jednej gołej połki :)

 

a w ogóle - ta biała ściana - tam jest jakaś powierzchnia użytkowa? co z pralką?

jestem za jasnym, bo w tej łazience nie widzę okna, więc dużo ciemnego pognębi to pomieszcznie i będzie ponure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...