Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Meggi :-)

 

Cieszę, że szerokość tego wejścia do kabiny jest ok. :) Jeśli chodzi o dużą łazienkę to umywalki umieściłam na szafce o długości 180 cm. Można zrobić 2 szuflady po 90 cm i w jednej trzymać ręczniki. Jeśli nie, to jedna, większa umywalka i jakaś wysoka szafka.

 

Jeśli chodzi o wiatrołap, to zostawiłabym tą szafę na całą długość, a zmieniła kierunek otwierania drzwi na ścianę bez szafy.

 

A teraz napisz mi jak wyobrażasz sobie kuchnie: (czy chcesz mieć wyspę , czy raczej tradycyjny układ szafek. ;) A salon: oglądacie telewizor?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Magda, dzięki za błyskawiczny odzew :). Co do sieni, to pomyślałam, a może za drzwiami (tak jak obecnie się otwierają) zrobić szafę ba buty o głębokości np 35 cm, to na buty wystarczy, a szerzej będą się otwierały drzwi. Takiego rozwiązania w naturze nigdy nie widziałam, ale może to dobry pomysł. Co do kuchni, to tak jak z łazienką, ma być wygodna :). Wyspa Może być, tam będzie po usunięciu spiżarni sporo miejsca. Jedyne w kuchni, czego nie odpuszczę do dobre dojście do kuchni. Jak ma się pomocnika, to muszą wygodnie stać 2 osoby, Jeden miesza w jednym garnku, a drugi przewraca kotlety :) . Telewizję oczywiście oglądamy, a mój men w pozycji horyzontalnej. Mamy (prawie nowy) narożnik i on musi zostać, wiem, że nie będzie kasy na zmianę wszystkich mebli. Nie mogę wstawić rzutu ze spiżarnią, bo wszystkie papiery już są w starostwie

Pozdrawiam

Meggi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję remont mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Zupełnie nie wiem co zrobić z łazienką ponieważ jest bardzo mała i nieustawna. Mam wizję, ale nie wiem czy można co takiego zrealizować ;)

tak jest teraz:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/df/rh/vohy/nkknujo6bPLu9CF8OX.jpg

a chciałabym żeby było tak:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/df/rh/vohy/XgRSMbbGcQojK6BBaX.jpg

trzeba przenieść grzejnik na ścianę z drzwiami i zamienić miejscem muszlę z umywalką. Wannę chciałam asymetryczną żeby było więcej miejsca na muszlę + geberit.

Co o tym sądzicie? Czy to dobry pomysł?

Pozdrawiam

XgRSMbbGcQojK6BBaX&#4.jpg

nkknujo6bPLu9CF8O&#8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Ja też mam małą łazienkę i miałam sporo kłopotów, żeby ją jakoś sensownie urządzić, więc doskonale Cię rozumiem. :) Jeśli chodzi o Twoje projekty - po pierwsze sprawdź, czy jest możliwe przeniesienie toalety na inną ścianę. Zwykle w blokach nie ma kłopotu, żeby przesunąć WC o ok. 1m, ale w linii prostej. Ty planujesz całkowitą zmianę miejsca. Dlatego musisz sprawdzić gdzie jest odpływ, którędy ewentualnie poprowadzić rurki odprowadzające wodę (pamiętaj, że muszą mieć kilkustopniowy spadek) i pamiętaj, że załamania niezbyt dobrze wypływają na komfort użytkowania (toaleta może się zapychać). W swoim mieszkaniu również chciałam zmienić miejsce usytuowania WC i deweloper stanowczo odmówił. :(

 

Druga sprawa geberit - pamiętaj, że geberit dodatkowo pomniejszy Twoją łazienkę - grubość zestawu natynkowego (takie się stosuje w blokach) to około 20 cm. Jeśli nie będzie się dało przenieść WC w inne miejsce, sprawdź, czy geberit nie sprawi, że WC znajdzie się w świetle drzwi. Po drugie, żeby żeby wygodnie można było korzysta z toalety z geberitem potrzebujesz minimum 70, a najlepiej ok. 80 cm miejsca na zamontowanie. Nie ma się co sugerować tym, że szerokość zabudowy to 35 cm - u mnie projektantka tak zrobiła na 1 projekcie, ale na szczęście dziewczyny z forum w porę to zauważyły i zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że osoby, które potrafią obsługiwać programy do projektowania pomogą Ci właściwie rozplanować łazienkę.

 

Ja mogę ewentualnie doradzić takie rozwiązanie: toaleta zostaje tam gdzie jest, nad pralką robisz blat sięgający aż to wanny i wpuszczaną w blat umywalkę. Pod blatem zabudowujesz szafką całość - zyskach dodatkowe miejsce np. na kosmetyki, a nie będziesz mieć więcej miejsca. Pomyślałabym ewentualnie o zakupie płytszej pralki, tak żeby blat mógł mieć powiedzmy 50-55 cm głębokości. Nie wiem tez, czy wanna narożna dużo pomoże - napisz proszę jakiej długości wannę nasz teraz, bo tak miarka, która jest przy projekcie troszkę nieczytelna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Ja też mam małą łazienkę i miałam sporo kłopotów, żeby ją jakoś sensownie urządzić, więc doskonale Cię rozumiem. :) Jeśli chodzi o Twoje projekty - po pierwsze sprawdź, czy jest możliwe przeniesienie toalety na inną ścianę. Zwykle w blokach nie ma kłopotu, żeby przesunąć WC o ok. 1m, ale w linii prostej. Ty planujesz całkowitą zmianę miejsca. Dlatego musisz sprawdzić gdzie jest odpływ, którędy ewentualnie poprowadzić rurki odprowadzające wodę (pamiętaj, że muszą mieć kilkustopniowy spadek) i pamiętaj, że załamania niezbyt dobrze wypływają na komfort użytkowania (toaleta może się zapychać). W swoim mieszkaniu również chciałam zmienić miejsce usytuowania WC i deweloper stanowczo odmówił. :(

 

Druga sprawa geberit - pamiętaj, że geberit dodatkowo pomniejszy Twoją łazienkę - grubość zestawu natynkowego (takie się stosuje w blokach) to około 20 cm. Jeśli nie będzie się dało przenieść WC w inne miejsce, sprawdź, czy geberit nie sprawi, że WC znajdzie się w świetle drzwi. Po drugie, żeby żeby wygodnie można było korzysta z toalety z geberitem potrzebujesz minimum 70, a najlepiej ok. 80 cm miejsca na zamontowanie. Nie ma się co sugerować tym, że szerokość zabudowy to 35 cm - u mnie projektantka tak zrobiła na 1 projekcie, ale na szczęście dziewczyny z forum w porę to zauważyły i zmieniła.

 

Nie wiem czy da radę przesunąć WC bo pion jest koło obecnego WC :bash: zupełnie się na tym nie znam

Teraz WC jest w świetle drzwi i strasznie mnie to wkurza

 

Asymetryczna wanna będzie mniejsza i przez to mniej wygodna w użytkowaniu niż prostokątna. Nie myślisz o wymianie pralki? Ta bardzo dużo miejsca zajmuje :(

Ta pralka jest nowa, nie wiem czy namówię małżonka na zmianę nowej pralki na inną nową

 

Myślę, że osoby, które potrafią obsługiwać programy do projektowania pomogą Ci właściwie rozplanować łazienkę.

 

Ja mogę ewentualnie doradzić takie rozwiązanie: toaleta zostaje tam gdzie jest, nad pralką robisz blat sięgający aż to wanny i wpuszczaną w blat umywalkę. Pod blatem zabudowujesz szafką całość - zyskach dodatkowe miejsce np. na kosmetyki, a nie będziesz mieć więcej miejsca. Pomyślałabym ewentualnie o zakupie płytszej pralki, tak żeby blat mógł mieć powiedzmy 50-55 cm głębokości. Nie wiem tez, czy wanna narożna dużo pomoże - napisz proszę jakiej długości wannę nasz teraz, bo tak miarka, która jest przy projekcie troszkę nieczytelna. :)

 

teraz mam wannę 150x75 a myślałam o takiej:http://www.ravak.pl/img/_/vana_behappy/vana_behappy_tvar.jpg też ma 150x75 ale zwęża się do 55 cm

 

Dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Meggi:-)

 

Dorysowałam kolejne powierzchnie. Stół chciałam wstawić w tej wnęce w salonie, ale było za mało miejsca, poza tym nie podobała mi się opcja wychodzenia z wc prosto na stół . Stół na 6 osób zajmuje sporo miejsca, dlatego zrezygnowałam z wyspy i wstawiłam go pomiędzy salonem a kuchnią.

 

W miejscu tej wnęki koło kominka zrobiłam zabudowę telewizyjną. Teraz kominek i telewizor są na jednej ścianie. Tę zabudowę wymyśliłam sobie w ten sposób, że szafki są głębokie na 60 cm, ale wystają ze ściany tylko 30 cm. (na rysunku nie pokazałam tego tego dokładnie).

 

Za zabudową zrobiłam garderobę i tak sobie myslę, żeby w sieni zlikwidować tę wielka szafę, wstawić jakąś niegłęboką szafkę i lustro. Poszerzy się wtedy sień, a rzeczy Wasze i ewentualnych gości można schować w powstałej za ścianką telewizyjną garderobie. ;)

 

Co o tym myślisz?:)

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/bfff3f88cb0a04cdbf9ceb852c9ef010,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, jest to mój pierwszy post.

 

Nie jest to profesjonalny projekt. Łazienka jest na poddaszu, jest dosć mała i niska.

 

Styl jaki mnie interesuje to raczej nowoczesny, prosty, z jakimś ciekawym oświetleniem led.

 

Co do płytek to jeszcze nie wiem dokladnie jakie i gdzie.

 

wielkosc łazienki 280/320

 

wiec

 

1. Kabina prysznicowa po lewej 80/100 cm , z deszczownicą 60/80cm (szary prostokąt to deszczownica), odpływ liniowy na wejsciu i drzwi szklanne.

cała kabina w płytkach bateria podtynkowa.

 

2. zabudowany geberit i WC wielkosc muszli 54/36/45. (szary prostokat wielkosc wc)

 

3. Umywalka z marmuru lub piaskowca robiona na wymiar ,bateria wodospadowa, podswietlane LED lustro na scianie

 

4. Szafka z wysuwanymi szufladami, fronty szuflad ze szkła. szkło podswiatlane led.

 

5. Drzwi wejsciowe 80cm

 

6. Wielkie lustro przyklejone na scianie lub jakis wieki dekor.

 

7. Kaloryfer na scianie prysznicowej.

 

 

oto plan ;)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a6681a2f8abb842.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69fdd24dea145100.html

 

 

 

Jesli ktoś ma inne koncepcje to mile widziane . pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam wcześniej pomieszczenie gospodarcze będzie wyglądać podobnie jak w wersji podstawowej projektu tzn. będzie powiększone o schody i wejście na strych będzie z pomieszczenia gospodarczego. Nie chcę ściąganych schodów, mogą być wąskie, ale takie „normalne” ze stopniami. Pod schodami od strony pomieszczenia gospodarczego chcę wcisnąć pralkę . Nie chcę wchodzić po prawie drabinie na strych. Nasz salon będzie większy, gdyż powiększamy go o kawałek tarasu (wyrównujemy ścianę budynku). Też myślałam o wywaleniu szafy z sieni, w zamian stwierdziłam, że zabranie około 70 cm z łazienki od strony korytarza nie spowoduje w obecnym planie niefunkcjonalności łazienki, ewentualnie będzie jedna umywalka. W tym „zabranym” kawałku zmieściłaby się duża szafa. W obecnym układzie sień to taki trochę „tramwaj”. Popieram Twoją myśl co do zmian w sieni :). W sieni mógłby być jakiś niewielki wieszak, szafka na buty będąca jednocześnie siedziskiem do zakładania butów i oczywiście lustro. W kuchni po prawej stronie rzutu będą drzwi do spiżarni, z której będzie wejście do garażu na 2 samochody. Ponieważ budynek jest długi spiżarnia będzie trochę cofnięta w głąb budynku około 1 metr. Ściana garażu z drzwiami będzie zlicowana z domem. Podoba mi się ścianka w kuchni na głębokość szafek, mniej będzie widać z salonu . W domu musi znaleźć się jeszcze miejsce na książki, których mamy bardzo dużo, obecnie mamy regały w sypialni, a to nie jest zbyt dobre miejsce na ich przechowywanie.

Pozdrawiam

Meggi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przyglądam się temu od kilku minut i chyba nie mam wyobraźni przestrzennej, bo jakoś nie mogę sobie zwizualizować tego co wrzuciłeś. Może spróbuj zrobić taki poglądowy obrazek w paincie, żebyśmy widziały co i jak z Twoją łazienką. I zaznacz proszę jej wymiary - będzie łatwiej. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze do Twojej łazienki (sam chciałeś:yes:)

Czy kaloryfer koniecznie ma być na tej ściance prysznicowej? W tym wypadku musi ona być murowana, nie da się jej zrobić "lżejszej" (np. jakieś pustaki szklane).

Jeśli dobrze zrozumiałam, to deszczownica będzie o dość dużej powierzchni "lania" wody, więc dobrze by było, aby odpływ miał przepustowość nie mniejszą niż wydajność deszczownicy (na stronie producentów można sprawdzić takie szczegóły).

A na ręcznik przy umywalce masz przewidziane jakieś miejsce? Z rysunku wygląda, że jest ona przy samych drzwiach wejściowych.

Szafka z szufladami, jak się domyślam, na ścianie ze skosem - pozwoli optymalnie zagospodarować tę przestrzeń. I z ciekawości - czy fronty szuflad będą z przezroczystego szkła?

 

Ps. Prysznic bez brodzika świetnie się sprawdza w użytkowaniu. Dla pewności warto pod płytki położyć folię w płynie, a na podłogę oprócz kołnierza uszczelniającego odpływ i taśm do narożników, na całą powierzchnię taką specjalną matę uszczelniającą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...