Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ekhm...wanna sama w sobie mi sie podoba, ale czy nie estetyczniej wygladalaby ustawiona rownolegle do sciany ze skosem niz taka w rogu?

 

Twoje rozstawienie nie jest zle czy brzydkie, ja poprostu wole inaczej :-)

 

P.S. Amanda/Alex nie ma ciemnych plytek, grafit jest ciemniejszy od koloru bazowego bianco, ale ciemnym to bym go nie nazwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oj zupelnie nie o to mi chodzilo :) Jezeli lepiej podoba Ci sie taka wanna skosnie ustawiona to co ja mam sie czepiac? W koncu to Ty masz czuc sie tam dobrze !! :D

 

Jedna z kolezanek z forum - budujaca ten sam dom co i ja ma taka wanne jak Ty chcesz. I tez miala ja identycznie ustawiona na rzucie gornym. Ostatecznie zdecydowala sie na ustawienie rownolegle, bo sama stwierdzila na budowie, ze ta wanna pod skosem nie wyglada :)

 

Ma zdjecia lazienki w dzienniku wiec mozesz ocenic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus_m chyba odnalazłam tę łazienkę. Chodzi o łazienkę psosin?

Wiem, dlaczego nie chcę jeszcze takiego ustawienia - wstając z wanny nie mogłabym się wyprostować ... . Zostaję przy swoim układzie.

Orientujecie się może, czy są różnice kolorystyczne w bieli w poszczególnych kolekcjach Paradyża? Pytam dlatego, że chcę obudowac wannę paskami z gresu, Alex/Amanda mają 97 cm długości, więc odpadów miałbym co niemiara :-(. I zastanawiam się nad kupieniem z innej kolekcji długości 60 cm. macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

 

Właśnie zwątpiłam - przeczytałam ten wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?131898-AMANDA-ALEX-z-Paradyża/page3&highlight=alex+amanda. Tyle opinii o kiepskiej jakości tych płytek...

Edytowane przez kraania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ta lazienke mi chodzi ;) Dla mnie wyglada bardzo estetycznie, kwestia funkcjonalnosci to inna sprawa. Osobiscie nie mialam przyjemnosc doswiadczyc lezenia w wannie pod skosna sciana i wstawania wiec tak sobie gdybam ;)

 

Ciezko jest dobrac plytki ktore kolorystycznie beda identyczne, z biela jeszcze gorzej bo jezeli jest jakakolwiek roznica w odcieniu to od razu sie to uwidacznia :(

Lece zaraz sama przeczytac ten watek. Jeszcze nie ogladalam na zywo, ale mam swojego zastepczego faworyta plytki Saime kolekcja Kaleido, na zdjeciach wygladaja jak beton przynajmniej dla mnie :) Cena w sklepach to 140 zl/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJa?! ustawiałam też pionowo, ale jakoś tak mi to nie bardzo pasowało. Po wizycie glazurnika wracam do koncepcji z szarego gresu 60x30 + mozaika. Do tego na podłogę woodentic Paradyża. Co o tym myślicie?

 

http://img94.imageshack.us/img94/293/lazienkaaniawoodenticsz.jpg

 

http://img199.imageshack.us/img199/293/lazienkaaniawoodenticsz.jpg

 

http://img259.imageshack.us/img259/293/lazienkaaniawoodenticsz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś niestety tam jest komin. Nie podoba Ci się połączenie woodenticka z tą szarością, czy na projekcie Ci się nie podoba? Bo fakt, że ta płytka w tym programie wygląda koszmarnie. Dla porównania zaraz wrzucę z szarą podłogą.

 

to wersja, którą też rozważałam: grafitowe, ciemne ściany + szara podłoga

http://img98.imageshack.us/img98/1821/lazienkaania406.jpg

 

a to po prostu szara

http://img522.imageshack.us/img522/293/lazienkaaniawoodenticsz.jpg

Edytowane przez kraania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa rozumiem, no tak - komina się nie ruszy.

 

twoja łazienka jest utrzymana w klimacie dosyć nowoczesnym - prostota i skromność, zaś cały bajer tkwi w delikatnych akcentach - oryginalnej wannie, ślicznej mozaiczce. woodetnic choć ładny, nie pasuje mi do takiego nastroju - jest w tym wnętrzu przytłaczający. na twoich wizualkach widziałabym jeszcze bajerancki żyrandol z kryształkami i łazienka w ogóle nabiera charakteru.

układ z ciemną i jasną szarością - oba super. chyba jednak ten ciemy, bo ja wolę zdecydowane barwy. poza tym chyba bardziej nastrojowy. nie bój się takiego koloru, czy będzie ciemno - wszystko zależy od oświetlenia (mój wc o pow. 3 m3 zrobiłam w całości w brązowych kaflach i z całą pewnością nie jest tam ciemno!)

 

na twojej wizualce nie podoba mi się lustro, ale domyślam się, że to tylko tak dla zilustrowania. spróbuj może zrobić lustrzane odbicie umywalki/szafki - będzie vis-a-vis drzwi, ale wydaje się że korzystanie z ciągu komunikacyjnego będzie bardziej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoich wizualkach widziałabym jeszcze bajerancki żyrandol z kryształkami i łazienka w ogóle nabiera charakteru.

dokładnie coś takiego planuję

 

na twojej wizualce nie podoba mi się lustro, ale domyślam się, że to tylko tak dla zilustrowania.

właśnie tak. Za to wc, bidet wanna są takie jakie mają być. Umywalka podobna.

 

 

spróbuj może zrobić lustrzane odbicie umywalki/szafki - będzie vis-a-vis drzwi, ale wydaje się że korzystanie z ciągu komunikacyjnego będzie bardziej wygodne.

Super pomysł! że ja na to nie wpadłam... A teraz mam już zrobione podejście w tym miejscu co na projekcie, muszę zobaczyć na zdjęciach jak tam te rury sobie biegły, bo pomysł uważam za super.

Edytowane przez kraania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga kosmetyczna i bardzo subiektywna : moim zdaniem do lazienki z szara mozaika i polaczeniem woodentica nijak pasuje zyrandol z krysztalkami. Jezeli juz to widzialabym wzor kwiatowy z Amanda i Alex. Moim zdaniem robi sie kolejna lazienka w ktorej wlasciciel chcial miec wszystko :)

 

Podkreslam jednak, ze jest to moja czysto subiektywna opinia i macie prawo sie z nia nie zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus_m ostatecznie będzie cała szara. Raczej w tej jaśniejszej wersji. Kwestie doboru lampy pozostawiam sobie na koniec, choć ja na razie widzę kryształki. Jadę dzisiaj obejrzeć gres, który jakiś czas temu wpadł mi w oko. I muszę kupować. Glazurnik wchodzi w przyszły poniedziałek na realizację!

I nie chcę wszystkiego, naprawdę ;) Woodentick to taka przymiarka na zastępstwo podłogi drewnianej, którą bardzo chciałam mieć.

Szarości uwielbiam od zawsze, nie dlatego, że teraz są modne. Nawet w swoim malutkim mieszkaniu 9 lat temu miałam szary gres na podłodze i w kuchni, szare drzwi do łazienki. W domu 3 lata temu zrobiłam już wstawki z szarego koloru na elewacji i oczywiście mam szary gres w hollu i parę innych elementów. I pomysł na szarą łazienkę był też 3 lata temu ;).

to nie ten temat, ale to nasz domek z szarymi wstawkami ;):

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2292-Wierzba-II/page48

Edytowane przez kraania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, wyrazam swoje uwagi majac obraz lazienki w glowie. A wiadomo, ze zwykle realizacja wyglada duzo lepiej niz gdybanie w wyobrazni :D

 

Jak dla mnie krysztalki pasuja, jezeli w lazience pojawia sie jakis podobny motyw, np dekor nawiazujacy, lub sama faktura plytek. Sama chcialam miec u siebie w dolnej zyrandol krysztalowy ale ostatecznie zostalam przy halogenach. Ja zrobilam tak, Ty zrobisz inaczej i tez pewnie bedzie pieknie :)

 

Woodentic akurat bardzo mi sie podoba ten ciemny ;) I sama lubie szarosci i drewno w lazience. Bede czekac wobec tego na fotki z realizacji i zagladac do dziennika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus_m fotki z realizacji obiecuję, ale dziennika nie mam ;) nie byłam w stanie go założyć - budowa i małe dziecko w tym samym czasie. Przeprowadziliśmy się w rok bez jednego dnia od zdjęcia humusu. Takie było szaleństwo. Do zakończenia została nam tylko ta łazienka i wstawienie drzwi po jej zrobieniu na górze, więc dziennika nie opłaca się robić ;) . Za to mam zamiar założyć dziennik z realizacji ogrodu.

pozdrawiam i dziękuję Ci za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraania wlasnie widzialam, ze to jest zbiorczy watek. Mozesz natomiast zalozyc pseudo dziennik budowy jak to ja zrobilam i wiele innych osob. Zakladasz poprostu temat np: Nasza Wierzba by Kraania i wrzucasz tam zdjecia z realizacji, mozesz tez podpiac do tego ogrod. Mysle, ze nie jedna osoba chcialaby zobaczyc jak mieszkacie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na gres firmy Pastorella - Manhattan grey :

http://img840.imageshack.us/img840/4075/grigio30x60.jpg

i do tego mozaika Jasba nr 2446:

http://img227.imageshack.us/img227/9834/10392856203041.jpg

Co o tym zestawieniu myślicie?

Edytowane przez kraania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...