Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie, że świetnie jest tak jak zrobiła Magda34, a wcześniej zaproponował Duś, nam też się tak podoba i będziemy szli w tym kierunku. Przed chwilą zmierzyłem odległóśc u mnie między ścianą, a pralką, pomiędzy którymi jest kibelek jest 60 cm. Także jak tutaj będzie 75 to będzie dobrze :). Najwyżej zmniejszymi kabinę do 80 cm.

A teraz może głupie pytanie, ale baterie zamontować na szerszej czy węższej ścianie kabiny, niby logika nakazuje, że na węższej, ale chce się upewnić:).

No i kolejne z nie dokońca mądych pytań. Jeśli umywalka będzie się kończyła na wysokości 103 - 107 cm, to niebędzie za wysoko? Teraz mam na wysokości 85 cm.

Jesze raz dziekuję za dobre rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

brak symetrii nie koniecznie musi byc razacy, mozna go zrownowazyc fajna lampa zwisajaca z gory (ktos z forumowiczow ma te piekne bable zwisajace jako oswietlenie) albo jakims ozdobnikiem (nie jestem fanka wazonikow stawianych w lazienkach, ale cos z charakterem mogloby wygladac ciekawie - to zalezy od stylu wykonczenia wnetrza). 40 jest dosyc mala umywalka jak na podstawowa łazienkę w domu.

ale moze warto poszukac taką częściowo wpuszczana - u siebie mam okraglaka z catalano, którego można montować jako nablatowa lub podblatowa albo montowana pol-na-pol (ma 15 cm wysokości i w 7,5 cm zaczyna sie rant który u mnie wystaje).

 

p.s. duś jest dziewczynką ;)

 

p.s.2. sorry za ortografie, moja komórka postanowiła zinterpretowac pewne słowa po swojemu a ja mam lenia i nie chce mi sie wszystkiego poprawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz po tych uwagach wystrojowych to juz wiem;). Właśnie myślałem zeby poszukać takiej pół na pół, albo coś takiego jak zlew z suszarką, tzn część wpuszczana, a część coś jak ociekacz. W ostateczności żona pomyśli o jakichs detalach równowaćących asymetrie:).

Dzięki wielkie dziewczyny za rady, jeszcze wczoraj byliśmy na bank przekonani, że zrobimy po swojemu, a teraz wiemy, że lepiej będze tak jak proponujecie.

Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie jeden z moich dylematów. Czy płytki na ścianie "muszą" być zgrane wymiarem z dekorem?

 

 

Oczywiście, że nie ma obowiązku wybierania płytek z jednej kolekcji i firmy, ale może nieść to za sobą pewne komplikacje, o których opowie Ci każdy glazurnik.

Problem dotyczy typu płytki, technologii jej wytwarzania, klasy i norm oraz konsekwencji jakie to niesie.

Nie powinno się tego robić, gdyż płytki układana powinny być z tej samej bajki ( pomijam w tym miejscu zupełnie sprawy estetyczne).

Dekor emaliowany położony z płytkami sitodrukowymi będzie raził podobnie jak pas gresu rektyfikowanego z płytką rustykalną.

Nawet celowe przesunięcie na spoinie różnych formatów płytek, może gdzieś wyleźć jako zwykła "kicha". Albo będą różne fugi, albo powstaną gdzieś docinki. Glazurnik nie będzie szczęśliwy, zwłaszcza , że to profesja, która lubi jak płytki są równe albo krojone według logicznych modułów a fugi są zgodne i nie ma jakiś dziwacznych kombinacji a i on sam z racji swego zawodu widzi zawsze więcej niż użytkownik.

Docinanie dekorów powinno być stosowane tylko z konieczności, po to są właśnie dekory.

Do tego dochodzą różne kalibracje dla serii i firm , geometria itp. tak więc należy się dokładnie zastanowić czy warto stosować taki zabieg jak zamierzasz a wyboru ostatecznego dokonać rozsądnie, najlepiej z wykonawcą kładącym płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogę z kafli z innej kolekcji niż te na ścianie, choć obydwie serie są tej samej firmy (V&B). Wydaje mi się, że udało nam się, choć było trudno. Myślę, ze jeszcze trudniej jest ukryć ten fakt na ścianach. Najlepiej kup sobie obydwie płytki i przyjrzyj się im dokładnie - m.in. jak mają ścięte kanty czy na ostro czy tradycyjnie, czy wymiary rzeczywiście się zgadzają, bo 7 mm raczej nie uzyskasz fugą więc opcji z różnymi wymiarami bym na twoim miejscu nie rozważała. Życzę trafnego wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy! Jestem na etapie projektowania łazienki i nie mogę się zdecydować.

Wybrałam płytki hanabi hiro z paradyża.

Poniżej wklejam wizualizacje mojej łazienki. Może macie jakieś pomysły, sugestie???

Co mam zmienić, co dodać, co usunąć?

Jestem już totalnie zniechęcona tą łazienką, bo jakoś nie mogę osiągnąć efektu co najmniej zadowalającego.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

h (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedzi :) w przypadku mojej łazienki nie ma możliwości zastosowania oryginalnych płytek z tej samej serii co dekory bo zwyczajnie mi się nie podobają. Z całej kolekcji alabastrino podoba mi się tylko ciemny dekor. oczywiście gdyby podstawowa płytka była w takim kolorze jak na firmowych zdjęciach promujących kolekcję być może zdecydowałabym się na nią, niestety widziałam tą kolekcje na real i jest budyniowa a więc zupełnie nie to o co mi chodzi. wstępnie zdecydowaliśmy się jednak na podstawową płytkę o której pisałam w 1 poście. ta sama firma, ta sama wielkość tylko inny kolor. Co do podłogi to będzie to zupełnie inna firma więc tu mogą pojawić się problemy, ale ma być kontrastowa (ciemno szara przy śnieżnobiałych ścianach) więc chyba nie musi być dobrana już tak dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahatan wszystko zalezy jaki uklad wybierzesz. Tez jestem za prysznicem we wnece, na cala szerokosc, albo dlugi brodzik co pewnie bedzie dosyc drogie albo odplyw liniowy i szklana scianka nawet bez drzwi prysznicowych, zostawiona tylko przerwa na wejscie - nic Ci sie nie bedzie wylewac nie boj sie :D (zakladajac, ze glazurnik zrobi wszystko cacy)

 

Jezeli chcesz eksponowac sciane z oknem to chyba na niej powinna byc ciemniejsza plytka aby skrocic troche to pomieszczenie. Chyba bylabym za usytuowaniem umywalki z duzym lustem na scianie po lewej stronie od wejscia i na samym koncu malo widoczny sedes podwieszany.

 

A mieszanie plytek tez bym sobie odpuscila :) ja w lazience dolnej pomieszalam producentow ale bylo to okraszone kilkugodzinna wizyta w salonie TTW Opex i mierzenie co do milimetra czy plytki sie zgadzaja formatem. Zdecydowanie polecam sie w tej kwestii przylozyc, zwlaszcza jezeli lubisz jak plytki scianne zgrywaja sie z podlogowymi - ja inaczej nawet nie moglam sobie tego wyobrazic.

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo dekorow i rodzaji plytek. Czy to koniecznie musi byc hanabi tj czy koniecznie to ma byc kolorystyka bialo czarna? Wrzuc prosze dokladnie wymiary wraz z uwzgledniem otworow drzwiowych jak tez wysokosci scianki kolankowej.

 

Czy dopuszczasz drewno w lazience? :)

 

Dopuszczam, dopuszczam :)

 

Hanabi mi się bardzo podoba, ale już sama nie wiem. Ogólnie to bym chciała, żeby łazienka była nowoczesna, ale tak, żeby było w niej "ciepło" :) - bo to będzie nasza małżeńska łazienka.

 

Podaję wymiary: 275/250 (ściana z wanną)

okno - 90 cm (jest zaraz od ściany)

otwór na drzwi - 83 cm, ściana na prawo od drzwi - 60 cm, na lewo 107 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do prysznica to zastanawiamy się nad odpływem liniowym właśnie albo w ostateczności odpływ standardowy w podłodze (taka kratka) ale właśnie bez brodzika. do tego szklane drzwi otwierane najprawdopodobniej tak jak na ostatnim rys. zaznaczyłam.

 

w kwestii ściany z oknem zastosowanie ciemniejszej płytki raczej nie wchodzi w grę gdyż żadna z kolekcji takowej nie posiada, a wprowadzanie 3ciej kolekcji zupełnie innej od 2 pozostałych jest dość trudne. dodawanie dodatkowego 3go koloru też odpada. jedyna opcja to ewentualnie przy zastosowaniu na podłodze affronu to zastosowanie na tej ścianie z oknem płytki ściennej affron ale w takim wypadku chyba mozaika aby nie była to 3cia inna wielkość płytki w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...