Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Obawiam się, czy dobrze robię prosząc o pomoc w zaprojektowaniu tak bardzo małego pomieszczenia. Ale najwyżej okrzyczycie mnie i zrównacie z błotem. Jakoś to wytrzymam.

Od razu powiem, będzie to mieszkanie tylko tymczasowe, bo w niedalekiej przyszłości zamierzamy sie budować. Mimo wszystko mam tylko tyle miejsca na łazienkę i wiem, że jakoś to się da zagospodarować tylko...jak?

 

Póki co jak widać dopiero są stawiane ścianki i dokręcane płyty.

Od września dopiero wchodzi pan od centralnego, wody i energetyki, więc podłączeń nie mam tam na razie żadnych.

 

Przedstawiam foto i mój amatorsi rysunek z metrażem. Może coś pomożecie lub doradzicie. A może każecie sobie strzelić w łeb - :D:D:D

 

Foto

 

http://images35.fotosik.pl/744/f47b89972681038cm.jpg

 

Tam w rogu pod skosem, w podłodze można wyprowadzić rurę z WC, obyło by się w tym wypadku bez kucia, gdyż tam właśnie przebiegał kiedys komin w pieca węglowego i dziura już tam jest jeżeli wiadomo o co chodzi.

Nie jestem jednak pewna czy w tym miejscu chciałabym postawić WC.

 

Tu mój amatorski rzut. d lewej podłoga, widok na wprost, na skos i przekrój boczny sciany i skosu.

 

http://images37.fotosik.pl/894/13ece3b9de430d19m.jpg

 

Drzwi są zamontowane, standardowe 70ki.

 

Ja osobiście nie jestem pewna czy w tym pomieszczeniu są jakieś perspektywy, ale może jakieś mądre gowy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 722
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a co chcesz w tej łazience zmieścić? prysznic, wc i umywalkę czy pralkę też?

ścianka kolankowa jest dosyć wysoko, więc skos nie wydaje się być dramatem, choć oczywiście wymiary łazienki na szaleństwa nie pozwalają.

(i jakbyś jeszcze mogła podpowiedzieć, gdzie dokładnie są drzwi, to byłoby łatwiej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpis. Drzwi są lekko widoczne na zdjęciu. Patrząc na ten środkowy rzut, są umieszczone na wprost skosu od lewej strony. Otwierane są na prawo i na zewnątrz łazienki. Obok drzwi zostało w łazience tylko 37cm ściany, więc ciężko.

Chcę wstawić tylko prysznic, umywalkę i WC. Pralki nie. No i trzebaby wstawić grzejnik - myślałam o tej suszarce na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Prysznic, umywalka i wc w tym pomieszczeniu to będzie ciężka sprawa. Nawet nie będzie się tam jak obrócić:(, a jeszcze suszarka na ścianie to już w ogóle tam się nie ruszysz. Lepiej kupić taką rozkładaną i wystawić na balkon albo nawet w pokoju. Mogłabyś nanieść na ten rzut dokładnie drzwi? będzie łatwiej to coś zaplanować? Wiem, że wytłumaczyłaś w poście ale jakoś łatwiej to wizualnie ogarnąć jak jest na rzucie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich !:)

Tak patrzę na te wszystkie piekne łazienki i zaczynam się zastanawiać powoli jak wyobrażam sobie swoją przyszła łazienkę, jesteśmy na etapie budowania domu sasza z garażem (dom na piątkę ) I mam do was wszystkich pytanie i proszę też o pomoc :) A mianowicie chciałabym mieć w swojej łazience wannę i prysznic, a nie wiem czy to wszystko się zmieści (łazienka ma 7m2).Może ktoś pomógł by mi zaprojektować i pokazać tu na forum taką przykładową łazienkę.

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałabym mieć w swojej łazience wannę i prysznic, a nie wiem czy to wszystko się zmieści (łazienka ma 7m2).Może ktoś pomógł by mi zaprojektować i pokazać tu na forum taką przykładową łazienkę.

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i odzew

Łazienka ma wymiary: szerokosc 268, a długość 262 cm

gdzie okno, gdzie drzwi? ile od drzwi do ściany, nie mając dokładnych wymiarów łazienki nikt ci nie pomoże

w sieci jest kilka darmowych, dość łatwych w obsłudze, programów do projektowania

a wątek o projektowaniu łazienek też jest http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I mam do was wszystkich pytanie i proszę też o pomoc :) A mianowicie chciałabym mieć w swojej łazience wannę i prysznic, a nie wiem czy to wszystko się zmieści (łazienka ma 7m2).Może ktoś pomógł by mi zaprojektować i pokazać tu na forum taką przykładową łazienkę.

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i odzew :)

To w zasadzie wystarczająco na pomieszczenie i prysznica i wanny :). Można jeszcze pomyśleć o wannie z parawanem (np. taka jak na foto), wówczas znajdzie się nawet miejsce na bidet lub mebel.

Zrobiłam naprędce taką ogólną wizualizację. Może coś pomoże ;). Umywalka w zasadzie najlepiej pasuje tam gdzie jest, pozostałe urządzenia (WC, prysznic i wannę) można dowolnie zamienić miejscami (chyba, że są jakieś ograniczenia instalacyjne). Ścianę z drzwiami można w całości zrobić z lustra (dałam tam ciemne kafle dla wyróżnienia), co optycznie powiększy całość. Nad WC można dodać półki lub zamykane szafki wiszące. Kolory ścian i podłogi zrobiłam przypadkowe, bo każdy ma inny gust :). Wizualizacja zrobiona w programie ze strony Paradyża. Prosty, ma pewne ograniczenia, ale dla ogólnej orientacji w zupełności wystarczy :). Powodzenia :)

1816055_kapiel5.jpg

2.jpg

1816055_kapiel5.jpg

2.jpg

4.jpg

1.jpg

3.jpg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeszcze słówko wyjaśnienia takiego, a nie innego układu. Wydaje mi się, że taki jest najbardziej optymalny. Nie wchodzi się wprost na WC. Prysznic za ścianką też pozwala na większą intymność, ale można z niej zrezygnować :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie wystarczająco na pomieszczenie i prysznica i wanny :). Można jeszcze pomyśleć o wannie z parawanem (np. taka jak na foto), wówczas znajdzie się nawet miejsce na bidet lub mebel.

Zrobiłam naprędce taką ogólną wizualizację. Może coś pomoże ;). Umywalka w zasadzie najlepiej pasuje tam gdzie jest, pozostałe urządzenia (WC, prysznic i wannę) można dowolnie zamienić miejscami (chyba, że są jakieś ograniczenia instalacyjne). Ścianę z drzwiami można w całości zrobić z lustra (dałam tam ciemne kafle dla wyróżnienia), co optycznie powiększy całość. Nad WC można dodać półki lub zamykane szafki widzące. Kolory ścian i podłogi zrobiłam przypadkowe, bo każdy ma inny gust :). Wizualizacja zrobiona w programie ze strony Paradyża. Prosty, ma pewne ograniczenia, ale dla ogólnej orientacji w zupełności wystarczy :). Powodzenia :)

 

 

W jakim programie są zrobione projekty :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna bardzo mi się podoba rozmieszczenie tego wszystkiego, SUPER!!! Dziękuje Ci bardzo, a kolory ładne na tej wizualizacji ale ja chcę mieć czarno-białą łazienkę :)Jeszcze raz dziękuje!!!! Kurczę a ja myślałam, że będzie ciasnota jak będzie i wanna i prysznic a jednak ładnie to wszystko wygląda, nawet bym powiedziała, że przestronnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dawała narożnej umywalki, za blisko wejścia, drzwi będą walić w osobę stojącą przed lustrem.
Umywalka narożna była tylko poglądowo, bo chciałam znaleźć taką z szafką, a ten program ma dość ograniczone możliwości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna bardzo mi się podoba rozmieszczenie tego wszystkiego, SUPER!!! Dziękuje Ci bardzo, a kolory ładne na tej wizualizacji ale ja chcę mieć czarno-białą łazienkę :)Jeszcze raz dziękuje!!!! Kurczę a ja myślałam, że będzie ciasnota jak będzie i wanna i prysznic a jednak ładnie to wszystko wygląda, nawet bym powiedziała, że przestronnie :)
Cieszę się, że udało mi się pomóc :). Wszystko zależy teraz od wymiarów poszczególnych sprzętów, ale spokojnie wszystko się pomieści :). Kolory można sobie dowolnie zmienić. Ten program ma dość sporą bazę z płytkami. Znajdą się i czarne, i białe :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...