Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

[ATTACH=CONFIG]305611[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305612[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305613[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]305615[/ATTACH]

Mam pytanko to są spiki żużlowe czy koksowe. Takie powstają z tego mojego pieklorza. Pomieszałem go teraz z jaretem i można go w miare spalić :)

Te dwa duże są z palenia tylko pieklorzem.

 

To żużlowe spieki. Mogą mieć w środku stopione kawałki niedopalonego węgla. Możesz minimalnie obniżyć nadmuch i sprawdzić czy jest poprawa. Te spieki to zanieczyszczenia z węgla i niska temperatura topnienia jego popiołu.Deflektor tez podnieś tak na 15 cm bo jak tak nisko wisi może podnosić temperaturę żaru, może to tez mieć wpływ na spieki.

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a palenie samym Jaretem jak oceniasz? bo przymierzam się do zakupu w marcu/kwietniu

 

 

Ja kupiłem jareta na próbę, ale to jest porażka. Masa popiołu, spieki tez powstają a z osiagnięciem temperatury był problem. Teraz testowałem jakiś import z lokalnego składu i muszę powiedzieć, że jest niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz pale antracytem, teraz narazie w proporcji 70/30% eko/antracyt, spala sie to nawet dobrze temperatura nawet na kotle troche wyzsza, po spaleniu kosza zapodam 100% antracytu zobaczymy co bedzie, podobno do 40% oszczednosci w zaszadzie moze i to mozliwe podobno ustawia sie np 5/200 sekend zobaczymy, w przyszlym tygodniu mam zamiar zakupic palete iskra czerwona cena jest dosc dobra.

 

Uważaj z nadmuchem przy tym antracycie, żebyś palnika nie stopił.

 

Po ile go kupujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu palenia wrażenia pozytywne.

Trochę musiałem zmienić ustawienia w stosunku do groszko-miału (więcej powietrza i krótsze przerwy między podawaniem) ale jest OK.

Pali się dobrze, popiołu podobna ilość, jedynie tak jak już ktoś wcześniej pisał dokoła palnika tworzy się koronka, łatwo się to rozwala ale trochę mnie denerwuje.

Na plus bardzo solidne worki, brak jakichś dziur, wszystko czyściutkie.

Mógłby być bardziej suchy ale jak na tę porę roku tragedii nie ma (po przywiezieniu leżał u mnie 2 dni na dworzu na mrozie i się nie zbrylał tylko był s tanie "sypkim").

Generalnie gdyby był bardziej suchy to śmiało bym większą ilość mógł zamówić.

Jak spalę te 1,5 tony i wpadnie mi trochę kasy to planuję przetestować ten eko-miał o którym ktoś pisał kilka postów wcześniej.

 

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/eko-groszek-23-mj-barter,p262611,l1019.html

Tak jeszcze wracając do tego węgla po dłuższym paleniu...

Ta "koronka" o której pisałem jest na tyle upierdliwa, że skreśla u mnie ten groszek. Tak sie to badziewie nawarstwia, że wypełnia całą przestrzeń od palnika do ściany pieca co skutecznie blokuje spadania popiołu do popielnika. Trzeba to ręcznie rozwalać bo inaczej lipa, co prawda rozlatuje się bez problemowo po dotknięciu pogrzebaczem ale trzeba to zrobić. Nie udało mi się dopasować ustawień żeby się to nie robiło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z nadmuchem przy tym antracycie, żebyś palnika nie stopił.

 

Po ile go kupujesz ?

860 zł czysty mieszkanka 800, narazie pale mieszkanka i już widzę iż jest lepiej, czytałem że niektorzy palili czystym i jakos problemu nie bylo inni znowu pisza ze palnik pekl, dajac zapewne ustawienia jak na eko na czystym antracycie to raczejnapewno sie cos stanie, ja mysle o podawaniu ok 5s i przerwie kilka minut zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/eko-groszek-23-mj-barter,p262611,l1019.html

Tak jeszcze wracając do tego węgla po dłuższym paleniu...

Ta "koronka" o której pisałem jest na tyle upierdliwa, że skreśla u mnie ten groszek. Tak sie to badziewie nawarstwia, że wypełnia całą przestrzeń od palnika do ściany pieca co skutecznie blokuje spadania popiołu do popielnika. Trzeba to ręcznie rozwalać bo inaczej lipa, co prawda rozlatuje się bez problemowo po dotknięciu pogrzebaczem ale trzeba to zrobić. Nie udało mi się dopasować ustawień żeby się to nie robiło :(

 

Twój problem sam się rozwiązał :). Tego opału już nie ma w sprzedaży. Inna sprawa, że u siebie nie zaobserwowałem żadnych takich problemów o których piszesz. U mnie palnik obrotowy, podawanie 7s, przerwa 55s. Nadmuch na 1 (w skali 1-5), przesłona dmuchawy otwarta może na 1cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jareta na próbę, ale to jest porażka. Masa popiołu, spieki tez powstają a z osiagnięciem temperatury był problem. Teraz testowałem jakiś import z lokalnego składu i muszę powiedzieć, że jest niezły.

 

oryginalny Jaret brałeś? mówisz że taka lipa? masz może porównanie do Retopala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj po kilku latach do spółki ENERGO w Kole.

 

Obecnie wygląda to tak:

 

energo-groszek kl.23 680zł/t (worek 25kg)

 

energo-groszek kl.26 720zł/t (worek 25kg)

 

ekogroszek kl.23 luzem 600zł/t z dowozem na terenie Koła

 

ekogroszek extra kl. 26 luzem 640zł/t z dowozem na terenie Koła

 

Od marca ceny będą ok. 40zł/t niższe.

Z rozmowy z klientem,który kupował w tym czasie 400kg energo-groszku kl. 23 wynika,że jest zadowolony.

Popiołu 10%,wg niego dobrze się spala,nie miał kłopotów i nie stwierdził dużej różnicy jeśli chodzi o klasę 26 do klasy 23.

Wcześniej kupił 2 rodzaje i mocniejszy miał być na większe mrozy,których u nas nie było.

 

Jeśli chodzi o miał

 

550zł/t 22MJ/kg (worek 25kg)

470zł/t 22MJ/kg luzem wszystko oczywiście z dowozem.

 

Przy zakupie 10t można kupić taniej+ transport dla tych z po za Koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj po kilku latach do spółki ENERGO w Kole.

 

Obecnie wygląda to tak:

 

energo-groszek kl.23 680zł/t (worek 25kg)

 

energo-groszek kl.26 720zł/t (worek 25kg)

 

ekogroszek kl.23 luzem 600zł/t z dowozem na terenie Koła

 

ekogroszek extra kl. 26 luzem 640zł/t z dowozem na terenie Koła

 

Od marca ceny będą ok. 40zł/t niższe.

Z rozmowy z klientem,który kupował w tym czasie 400kg energo-groszku kl. 23 wynika,że jest zadowolony.

Popiołu 10%,wg niego dobrze się spala,nie miał kłopotów i nie stwierdził dużej różnicy jeśli chodzi o klasę 26 do klasy 23.

Wcześniej kupił 2 rodzaje i mocniejszy miał być na większe mrozy,których u nas nie było.

 

Jeśli chodzi o miał

 

550zł/t 22MJ/kg (worek 25kg)

470zł/t 22MJ/kg luzem wszystko oczywiście z dowozem.

 

Przy zakupie 10t można kupić taniej+ transport dla tych z po za Koła.

 

dzięki za info.. widziałeś może worki? wyglądają tak samo :

http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-8-25mm-23-MJkg%2C-S-0%2C3%2C-worki-po-25kg-1-tona/164

http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-Ekstra-8-25mm-26-MJkg%2C-S-0%2C5%2C-worki-po-25kg-1-tona/182

 

Cena mają dziwnie niskie w Truscie.. może biorą luzem i sami pakują hmmm., bo to już jest z transportem poniżej 700zł... może Trust bierze hurtem i stąd takie niskie ceny.... ale przecież sam kurier kosztuje ponad 100 zeta za paletę... trza będzie pewnie łyknąć mixa na jednej palecie tych Energo + Czuka i sprawdzić czy to coś warte :)

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.. widziałeś może worki? wyglądają tak samo :

http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-8-25mm-23-MJkg%2C-S-0%2C3%2C-worki-po-25kg-1-tona/164

http://sklep.grupatrust.pl/pl/p/Wegiel-Ekogroszek-Ekstra-8-25mm-26-MJkg%2C-S-0%2C5%2C-worki-po-25kg-1-tona/182

 

Cena mają dziwnie niskie w Truscie.. może biorą luzem i sami pakują hmmm., bo to już jest z transportem poniżej 700zł... może Trust bierze hurtem i stąd takie niskie ceny.... ale przecież sam kurier kosztuje ponad 100 zeta za paletę... trza będzie pewnie łyknąć mixa na jednej palecie tych Energo + Czuka i sprawdzić czy to coś warte :)

 

Pytałeś czy jest możliwość zamówienia takiego miksa na 1 palecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj po kilku latach do spółki ENERGO w Kole.

 

Obecnie wygląda to tak:

 

energo-groszek kl.23 680zł/t (worek 25kg)

 

energo-groszek kl.26 720zł/t (worek 25kg)

 

ekogroszek kl.23 luzem 600zł/t z dowozem na terenie Koła

 

ekogroszek extra kl. 26 luzem 640zł/t z dowozem na terenie Koła

 

Od marca ceny będą ok. 40zł/t niższe.

Z rozmowy z klientem,który kupował w tym czasie 400kg energo-groszku kl. 23 wynika,że jest zadowolony.

Popiołu 10%,wg niego dobrze się spala,nie miał kłopotów i nie stwierdził dużej różnicy jeśli chodzi o klasę 26 do klasy 23.

Wcześniej kupił 2 rodzaje i mocniejszy miał być na większe mrozy,których u nas nie było.

 

Jeśli chodzi o miał

 

550zł/t 22MJ/kg (worek 25kg)

470zł/t 22MJ/kg luzem wszystko oczywiście z dowozem.

 

Przy zakupie 10t można kupić taniej+ transport dla tych z po za Koła.

Paliłem groszkiem z Energo dwa sezony temu (wtedy żółte worki). Sporo popiołu i duże zdolności do spiekania. Jak dla mnie jedynym plusem była jego cena. Najlepiej mieszać go z mniej spiekającym węglem wtedy spalanie jest w miarę ok.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jareta na próbę, ale to jest porażka. Masa popiołu, spieki tez powstają a z osiagnięciem temperatury był problem. Teraz testowałem jakiś import z lokalnego składu i muszę powiedzieć, że jest niezły.

Z popiołem się zgodzę. Natomiast z osiągnięciem zadanej nie ma żadnego kłopotu. Obecnie jede Jaretem na mocy 1:14 i jeszcze się odstawia na kilka minut. Jeśli się zbyt mocno nie dmucham to problemów z zuzlem tez nie ma problemu. Jest trochę popcornu.

Nie uwierzę, że nie osiąga zadanej. Chyba, ze sprzedali Ci co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do relacji po zakupie dwóch eko, po raz pierwszy zamawiałem od tych dostawców:

 

Ekogroszek remium - Dobry węgiel - paleta dojechała i zaskoczenie pozytywne, węgiel w workach suchuteńki, worki miedzy sobą nie miały wilgoci. no rewelacja, ciekawe jak się będzie palił.

 

Retopal Rubin Bartex - nie mam siły ale tydzień po wyładunku, nadal pod workami mokro. Węgiel totalnie zalany, chyba spakowany razem ze śniegiem i się topi. ciekawe ile będzie ważył worek po wysuszeniu tego. a do tego 5 worków rozerwanych i to w środku palety. miałem nim palić teraz ale tak mokrym węglem się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ze dwa tygodnie temu kupiłem ten ekogroszek z Dobry węgiel i już trochę go spaliłem. U mnie węgiel nie był całkiem suchy, ale tragedii nie było, był tylko lekko wilgotny i waga uczciwa, większość z tych worków które kontrolnie zważyłem miała trochę ponad 25 kg. A co do spalania, to pali się całkiem ładnie wysokim płomieniem, nie spieka się i w porównaniu z Retopalem z Bartexu jest zdecydowanie mniej sadzy, ale jest z niego sporo popiołu. Ale najgorsze, że ma sporo kamienia. Na jednym zasypie 150 kg trzy razy zerwało mi zawleczkę i w popielniku znalazłem kilka kamieni i z węgla też parę wybrałem, bo udało się je zauważyć. Także ze względu na te kamienie i przy takiej cenie, prawie 800 zł, więcej już go nie kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...