Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

melduję posłusznie, że mój RBR żywi się ciągle groszkiem średnim (czyli wskazanym raczej do tłokowych) z Chwałowic i kolejną dostawę przyjął znośnie.

Kupuje to luzem i z powodu pogody przyjechał dość mokry. po trzech tygodniach w kotłowni trafia do pieca. tradycyjnie sporo popiołu. Ale cena 590zł/t (teraz nawet 550) rekompensuje to. Jak ktoś mieszka względnie blisko Rybnika to śmiało polecam http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/

Przede wszystkim nie kantują na ilości, według e-coala wychodzi że spalam więcej niż kupuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję posłusznie, że mój RBR żywi się ciągle groszkiem średnim (czyli wskazanym raczej do tłokowych) z Chwałowic i kolejną dostawę przyjął znośnie.

Kupuje to luzem i z powodu pogody przyjechał dość mokry. po trzech tygodniach w kotłowni trafia do pieca. tradycyjnie sporo popiołu. Ale cena 590zł/t (teraz nawet 550) rekompensuje to. Jak ktoś mieszka względnie blisko Rybnika to śmiało polecam http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/

Przede wszystkim nie kantują na ilości, według e-coala wychodzi że spalam więcej niż kupuję :)

 

Co do wesołej, jest rzeczywiście O.K. Brak spieków i ładnie sie wypala.

Najważniejsza jest dla mnie znikoma ilość popiołu i to na dodatek bardzo ładnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melduję posłusznie, że mój RBR żywi się ciągle groszkiem średnim (czyli wskazanym raczej do tłokowych) z Chwałowic i kolejną dostawę przyjął znośnie.

Kupuje to luzem i z powodu pogody przyjechał dość mokry. po trzech tygodniach w kotłowni trafia do pieca. tradycyjnie sporo popiołu. Ale cena 590zł/t (teraz nawet 550) rekompensuje to. Jak ktoś mieszka względnie blisko Rybnika to śmiało polecam http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/

Przede wszystkim nie kantują na ilości, według e-coala wychodzi że spalam więcej niż kupuję :)

 

550 zł za Chwałowice? Gdzie mają takie ceny? Chętnie zakupię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem tam już 2 razy. Dostawa max 2 dni, kupuję ekomiał Rokita.

Ogólnie polecam.

 

Masz porównanie ze zwykłym ekogroszkiem? frakcja jest dużo drobniejsza? pewnie jest sporo pyłu i trafiają się większe grudki? do zwykłego podajnika ze ślimakiem stalowym i zwykłą fajką raczej nie podjedzie? ekogorszku u nich nie brałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim palnikiem to spalasz? pytam ,bo jestem ciekawy czy pancerpol trio da sobie z tym radę ?

Ja mam palnik Batory i nie ma żadnego problemu.

 

Masz porównanie ze zwykłym ekogroszkiem? frakcja jest dużo drobniejsza? pewnie jest sporo pyłu i trafiają się większe grudki? do zwykłego podajnika ze ślimakiem stalowym i zwykłą fajką raczej nie podjedzie? ekogorszku u nich nie brałeś?

Miałem wcześniej Czarną Perłę wiec porównanie mam ;) Frakcja jest bardzo jednorodna, sporo drobniejsza ale pyłu moim subiektywnym zdaniem jest mało, a większych grudek nie uświadczyłem wcale. Poniżej zdjęcie jednego worka zaraz po dostawie. Ekomiał jest dość mokry ale po przespaniu w jutowy worek i tygodniu w ciepłej kotłowni jest już prawie suchy. Spala się całkiem fajnie, popiołu mniej jak w Czarnej Perle.

WP_20160209_16_56_52_Pro.jpg

Edytowane przez Pigmey
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam palnik Batory i nie ma żadnego problemu.

 

 

Miałem wcześniej Czarną Perłę wiec porównanie mam ;) Frakcja jest bardzo jednorodna, sporo drobniejsza ale pyłu moim subiektywnym zdaniem jest mało, a większych grudek nie uświadczyłem wcale. Poniżej zdjęcie jednego worka zaraz po dostawie. Ekomiał jest dość mokry ale po przespaniu w jutowy worek i tygodniu w ciepłej kotłowni jest już prawie suchy. Spala się całkiem fajnie, popiołu mniej jak w Czarnej Perle.

[ATTACH=CONFIG]351323[/ATTACH]

 

Dzięki za info - faktycznie jest dużo drobniejszy od klasycznego ekogroszku - kolanko w zwykłej fajce może się zaklejać/zapychać.... w tym batorym to ślimak jest chyba żeliwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie Pigmey-a.

Ekomiał ma granulacje od 1 do 10mm. Wilgotny. Waga worka od 25,7 do 26 kg. Ja spalam go w palniku ekoEnergii. Spala sie ładnie, popiołu jest mało i jest drobny. Dostawa ok 2 dni. Dobrze zapakowany. Kupowałem w zeszłym roku ekogroszek. Teraz ekomiał do sprawdzenia. Jestem zadowolony. Co do spalania to przy identycznych ustawieniach pieca i temperaturze zewnętrznej to worek ekogroszku 48 h a ekomiału 40 h. Oba kupowałem w węglobudzie. Teraz są aukcje to po 550-570 zł/tone z transportem można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja stoję przed zakupem... paliłem krótko miałem 23 z Piasta - żużlowanie, teraz mam jakąś Kazachską mielonkę i pali fajnie - ale cena 780 za tonę. Na njbliższy okres i grzanie CWU latem - skusić się na niebieską Rokitę czy może zielone Piekło Komorany? Mogę po taniu załatwić kartki z deputatem, ale to znowu na Piast...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę kilka słów o Perle bo sporo osób zaczęło pisać, że się spieka.

Generalnie byłem mocno zdziwiony bo u siebie nie doświadczyłem tego zjawiska aż zrobiło się ciepło. Zauważyłem że faktycznie gdy piec stoi długo w podtrzymaniu to Perła zaczyna się mocno kleić.

Nie było mnie kiedyś 2 dni w domu i jak wróciłem to miałem jeden wielki czop na palniku.

Musiałem radykalnie zmienić stosunek podawania / przerwa żeby było w miarę OK.

Ja niedługo pewnie pewnie zakończę sezon w kotłowni ale dla tych co palą non stop i grzeją latem wodę nie wiem czy będzie do dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiu&Moniś - sam napisałeś że jak piec długo stoi to zaczyna spiekać i robią się czopy, więc przy grzaniu latem wody piec będzie długo stał - mam takie samo doświadczenie co do jej spiekania oraz niskiej kaloryczności.

 

ps. obczailiście już może jakieś promocje wiosenne w sklepach internetowych na ekogroszek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...