Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Możecie polecić jakieś 1/2 sprawdzone sklepy? Może być na priv. Muszę kupić ze 2 tony nie kupowałem jeszcze i mam lekkie obawy. Na allegro np. czarna perła jest za 600 zł - czy ona jest wystarczająca? Czy to na pewno jest ta, którą tu tyle razy chwalono?

 

Nie ma już perły po 600zł z dostawą poszła ostro w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możecie polecić jakieś 1/2 sprawdzone sklepy? Może być na priv. Muszę kupić ze 2 tony nie kupowałem jeszcze i mam lekkie obawy. Na allegro np. czarna perła jest za 600 zł - czy ona jest wystarczająca? Czy to na pewno jest ta, którą tu tyle razy chwalono?

Może Grzesiek mnie zlinczuje ale ja polecam ekogroszek z kopalni Piast.Sprawdzony przez parę sezonów.Tylko, żeby to był Piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś brał z tego składu w Rąbieniu pod Łodzią, mają tam widać spory wybór ruska z różnych kopalni min. : Węgiel Mochowski (węgiel głębinowy), Węgiel KTK, Węgiel Stjepnoj (węgiel płukany), Węgiel CZUK (węgiel płukany)

 

http://www.wegielhurt.pl/wegiel-hurt,11.html

 

i proszę i opinie jak ktoś brał syberyjski i kazachski ze Zgierza :

 

http://dobrywegiel.pl/ekogroszek#page-right-side

 

Ewentualnie z której rosyjskiej w/w kopalni jest najlepszy ekogroszek? cen dokładnie na razie nie znam wysłałem tam zapytanie...

 

Znam tylko ten z Rąbienia, z ul. Mokrej 5/7, teraz jest trzeci sezon jak biorę,

na początku z nieufnością podszedłem do sprawy i wziąłem do testu tylko worek.

Test wypadł pozytywnie więc wróciłem i zamówiłem na całą zimę, obecnie jak wspomniałem już zakupiłem trzeci raz na cały sezon.

Ze swojej strony polecam ten EKO-GROSZEK (biorę ten z placu luzem 660 zł tona, w worki też go pakują. Tych gotowych w foliowych zgrzewanych workach nie znam).

 

PS

Co do tej strony wegielurt to nie działa (tzn ktoś inny jakby ją przejął), ale firma istnieje, dzisiaj mi przywieźli więc potwierdzam na 100% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował słońce eko w Rowexie? Waham się bo w opisie że to import z rosji i czy to aby nie cz. perła tylko w innych workach? Jak opis prawdziwy to pewnie nie perła bo popiołu niby do 6% ale czy wierzyć w ten opis?

Rowex o połowe mniej popiołu od perły ale wymiennik takim 'kurzem ' bardziej zachodzi generalnie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem przesyłkę z Kareny, czerwoną i żółtą iskrę.

Ekogroszek wydaje się suchy ale po jakimś czasie (4-5 godzin) na ściankach worków foliowych pojawiła się skroplona para, niewiele ale jednak.

Czy wystarczy do sezonu grzewczego przechować w przewiewnym miejscu bez przepakowywania. Najpierw dziurkując worki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam masz miejsce w kotłowni ale wystarczy jeden-dwa zasypy kosza przynieść sobie wcześniej (po zasypaniu kosza) i zanim kosz się wypali zwykle to oczekujące jest już suche.

Dalej już przy ładowaniu przynosić tyle ile się wrzuca do kosza, tak aby dwa zasypy na zapas zawsze były, a brać ten który dłużej obsycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musisz przetestować i ocenić samemu ten "patent" czy dziurkowanie tu pomoże (gdzieś mi wcześniej uciekło że Ty masz foliowe worki, nie wiem czemu wydawało mi się że papierowe) u mnie to się sprawdza na jutowych workach. Ogólnie mam węgiel luzem pod przykryciem i nawet jak jest wilgotny to dosycha, w kotłowni jest zwyczajnie ciepło, żaden gorąc. Kwestia ustalenia rotacji ile taki zasyp kosza musi schnąć, czy po wypaleniu jednego kosza już to co oczekuje jest suche, czy dwa, trzy kosze muszą się wypalić, wtedy odpowiednio na zapas trzeba przynieść jeden, dwa, może trzy zasypy i brać od tego co najdłużej schnie, i na bieżąco przynosić, jeden zasyp ubył, jeden donoszę. Edytowane przez krzychu07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w Bartexie : Golda, Silvera i Rubina,

- najbardziej wilgotny jest Gold, Silver i Rubin bardziej suchy ale jak na tą pogodę mógłby być bardziej suchy

- granulację najlepszą ma gold i silver, rubin trochę drobniejszy

- paleta bez uszkodzeń, worki całe

dam znać jak po testuję - muszę najpierw podsuszyć

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znów ta "ruletka" z ekogroszkiem... co sezon ta sama jazda co, gdzie i za ile :(

 

Ktoś się wypowie co warto, czy mieszać? W zeszłym roku miałem retopal i ekoret ale widoczne większe ilości popiołu.

ceny na dziś:

Retopal Piast 25 5-25 8 1,0 617,46

Groszek 5-25 Chwałowice 28 5-25 6 0,6 677,46

Ekoret Juliusz 27 5-25 5 0,6 727,46

Pieklorz/Skarbek Piekary 26,5 5-25 4 0,5 827,46

 

chyba, że znacie kogoś z okolicy Bielska-Białej, sprawdzonego, rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...