Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od początku roku ceny węgla podrożały o 1/3 i nadal będą rosły! Teraz wiecie dlaczego Niemcy chcą mieć swoje kopalnie w naszym kraju..

 

http://www.rp.pl/Surowce-i-Chemia/307259870-Czarne-paliwo-znow-staje-sie-czarnym-zlotem.html#ap-1

-----------------

Ceny węgla w górę, ale nie w Polsce..

 

http://gornictwo.wnp.pl/ceny-wegla-w-gore-ale-nie-w-polsce,279868_1_0_0.html

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test Golda z Bartexu zakończony :

 

- Zasyp 25kg starczył za 126 godzin

- Ilość popiołu 1,5kg (6%) - trochę ponad połowę małego wiaderka 6-kilowego od marmolady

- jakość spalania ok - nie tworzyły się żadne koksowe kalafiory, spieczone koronki jak przy rusku, żar się nie sklejał itp., w popiele trochę koksików, trochę białych i pomarańczowych płytek - foty poniżej

 

Następny został zasypany Silver

 

https://zapodaj.net/54962ecaafa83.jpg.html

https://zapodaj.net/f7e373fd6b337.jpg.html

https://zapodaj.net/f5c4c26ca0422.jpg.html

 

Test Silvera z Bartexu zakończony :

 

- Zasyp 25kg starczył za 121 godzin

- waga popiołu 2kg (8%) - objętościowo więcej niż z Golda

- jakość spalania gorsza niż golda - silver wytwarzał trochę więcej i większe bryłki koksu niż Gold - foty poniżej

 

Następny został zasypany Rubin

 

https://zapodaj.net/5ccbb40feb22e.jpg.html

https://zapodaj.net/e703f5ce8f7b5.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj doszła 1T [email protected] kupiony poprzez allegro: http://allegro.pl/najlepszy-ekogroszek-suchy-27mj-kg-1000kg-i6217656031.html

 

Węgiel rosyjski z tego co piszą, przyszedł idealnie suchy, trzy losowe worki poważyłem i wszystkie miały 25,1kg , co do granulacji to tak jak piszą między 5-25mm

z tym że dużo jest tej mniejszej frakcji (mam porównanie do innych ekogroszków oczywiście droższych gdzie węgiel był płukany i tam było dużo większej frakcji, tutaj wygląda że jest siany i miału nie ma w workach ale tak jak przez sito wpada dużo okruchów 5mm). Co do wyglądu to jest ładnie szklisty, jak będzie się palił to dopiero zobaczę po 15 października jak skończy mi się wcześniejszy zasyp.

 

Dzisiaj ruszyła sprzedaż detaliczna w sklepie internetowym w Katowickim Holdingu Węglowym, trochę cena wysoka (wygląda na to że chyba pośrednicy dopłacają do sprzedaży).

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękkim z obi :) 10pln za worek - na CW styka w zupełności.

 

Ja tego Bartexa nie polecam.Wygrzewałem na nim dom pod koniec zeszłej zimy. Grzał w miarę ale... Przerobiłem na nim 4 zawleczki, mocno brudzi i śmierdzi w trakcie spalania w porównaniu z kamiennym. Wolę palić jakimś słabym kamiennym. Na razie dopalam końcówkę Carbona RN z castoramy. Na zimę mam Czarną Perłę i w razie W trochę Bartexa Gold.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę przed zakupem. Najpierw wprowadzenie - piec mam tłokowiec 25 kw(dużo za duży), w związku z czym więcej kopci w podtrzymaniu niż pracuje. Do tej pory stosowałem czeski ekogroszek na początek i koniec sezonu, oraz Wesołą w samym sezonie. Ponieważ w tłokowcu nie ma regulacji ilości podawanego paliwa w jednej porcji, ważne jest dla mnie, żeby w podtrzymaniu trzymał żar jak najdłużej. I tak czeski mogę ustawić na podawanie co 2 godziny, i nie ma szans, żeby zgasł, to Wesołą muszę podawać max co 40 min. Chciałbym kupić ekogroszek kamienny, który będzie w podtrzymaniu zachowywał się jak czech, czyli długo trzymał żar, ale będzie bardziej od niego kaloryczny. Dzięki za rady. Dodam, że mieszkam na granicy Wiszni Małej i Długołęki, tak więc razem z radą przyda się też namiar na dostawcę.

 

Kup od forumowicza Suspensera. Biorę od niego trzy lata i nie mam zastrzeżeń. Doradzi Ci też jaki węgiel wybrać. I mieszka w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy ze sklepem Rowex? Od tygodnia czekam na wiadomość co z moim zamówieniem. Na wiadomości nie odpisują, telefonicznie mówili że oddzwonią i d..a

 

U mnie poszło migusiem i na obsługę złego słowa nie powiem - o ile to ten sam sklep :) Następnego dnia po zakupie przysłali nr przewozowy i dalej już poczta ale i tu było spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak czas pozwoli i nie zapomnę to wrzucę foty jak mi się spala Silver z Bartex'u, bo widzę tu niezłą różnicę w popiele... :)

Śmiem twierdzić, że u mnie lepiej się dopala niż u kol. robertokot25.

 

No Gold lepiej się wypalał było mniej popiołu i samo spalanie na retorcie wyglądało bardziej przyzwoicie, ale nie ma co się dziwić bo podobno silver to bobrek bytom i spiekalność ma nie małą lub jakaś inna partia się trafiła...., teraz mam zasypanego rubina i zobaczymy

 

Może jeszcze zamówię mixa na palecie z superopał : niebieski, primum i royal

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś składy opału gdzie pakują w worki ekogroszek i miał w okolicach Poddębic i Uniejowa woj. łódzkie? Czekam na dostawę Skam-P Plus 12W i to będzie mój dziewiczy sezon na piecu z podajnikiem. W tej ilości rodzajów groszków zaczynam ginąć, który wybrać. Jeśli nic ciekawego ( i niedrogiego) mogę kupić w okolicy to najwyżej w całej Polsce będę szukał. W moim lokalnym składzie ekogroszek luzem kosztuje 1000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir kupuje bodajże Energo Extra, podają na stronie 25-27MJ i pochodzenie Rosja, cena za tonę ok. 750zł

 

Masz jeszcze dla przykładu zwykły Anmag od firmy imex-piechota, ładnie i bez problemu się spala 24-25MJ, zobacz na stronie po ile jest

Coś ciut mocniejszego to chyba nazwa Anmag Błękitny

 

Na badaniach ostatnio mieliśmy Anmag Gold, ale on już jest drogim paliwem

 

 

Z Kareny bodajże Iskra czerwona jest w miarę rozsądna cenowo i dobrze się spala.

Nie wiem jak ich groszko-miał

 

Sam palę groszko-miałem z lokalnego składu i jest OK, w zależności od pory roku cenowo 620-670zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir kupuje bodajże Energo Extra, podają na stronie 25-27MJ i pochodzenie Rosja, cena za tonę ok. 750zł

 

Masz jeszcze dla przykładu zwykły Anmag od firmy imex-piechota, ładnie i bez problemu się spala 24-25MJ, zobacz na stronie po ile jest

Coś ciut mocniejszego to chyba nazwa Anmag Błękitny

 

Na badaniach ostatnio mieliśmy Anmag Gold, ale on już jest drogim paliwem

 

 

Z Kareny bodajże Iskra czerwona jest w miarę rozsądna cenowo i dobrze się spala.

Nie wiem jak ich groszko-miał

 

Sam palę groszko-miałem z lokalnego składu i jest OK, w zależności od pory roku cenowo 620-670zł

 

Karena ma dosyć drogi opał, a iskra czerwona to zwykły retopal z piasta... w necie można kupić go po 730zł z dostawą.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, czasami lepiej zapłacić ciut więcej i mieć pewność zakupu jak wydać kasę na coś, co "wygląda" lub udaje dany wyrób

 

Nie mieszkam w regionie, gdzie paliwa są tanie, lokalne składnice mimo tego,że pracuje i znam się na swojej pracy pary z gęby nie puszczają co to jest za węgiel

Jeden wyraźnie powiedział,że jego towar to mieszanka z dwóch kopalni jednego kalorycznego i spiekającego i drugiego o niskiej spiekalności i nic więcej nie mówi.

 

 

Jakbym mieszkał w okolicach Krakowa, to pewnie brałbym od Kobry miał nadający się do podajnika, okolice 300zł za tonę, u mnie groszko miał jest w widełkach 620-680zł więc na ten rok poważnie się zastanawiam, czy nie dorzucić 150-200zł i brać do domu ekogroszek, na bank groszko-miał będę brał do zakładu produkcyjnego. Mając opał po 300-350zł chwili bym nie myślał.

 

Asolt chyba też coś tam u Kobry brał, więc może zdradzić jak się to mu sprawowało (nie wiem tylko czy do siebie, czy do rodziny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem anmag błękitny ze składu w Opolu luzem. Polecam bo suchy jak pieprz :)

Wizualnie widać że bedzie napewno się dobrze palił, próby spalania nie robilem bo za ciepło

 

Daj znać jak to się sprawuje, tego nie miałem na testach a jestem ciekawy jak to wygląda.

Od nich próbowałem Jaret-Plus, Pieklorz, miał do podajnika oraz zwykły Anmag i Anmag Gold .

Ten ostatni używany jest też w labo do badań.

 

Z testu Pieklorz od nich z 75kg miałem 4kg popiołu zatem blisko 5,5%popiołu, mam dopisek,że opał w workach foliowych był mokry, musiałem go dosuszać

Z Jaret-Plus próbka 50kg popiołu było 3,55kg, czyli blisko ok.7%, tez opał wilgotny

Tutaj Ci dodam,że spalanie ustawiałem do tych paliw przy użyciu analizatora spalin, więc wyciągałem tzw maxa.

 

Miałem jeszcze gdzieś zapiski z tego miału od nich oraz z Anmaga, ale nie wiem w tej chwili, gdzie to posiałem

Wydaje mi się,że podawałem te dane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalony Silver z Bartex'u wygląda jak poniżej: (po kliknięciu na zdjęcie, foty powiększą się)

 

P1060365.jpg

 

P1060366.jpg

 

 

Po miesiącu palenia na CWU mam niepełne wiadro (wiadro po 25 kg tynku, nie wiem dokładnie ilu litrowe).

Jakieś pojedyncze małe koronki żużlu, ale ogólnie spalony elegancko.

 

cze, teraz ostatnio go brałeś silvera? bo ja tak? widocznie wydobywany z innej ściany... u mnie na palniku było widać jak tworzy się koks mimo niskich nastaw nadmuchu - w szufladzie te było tego trochę ale ogólnie tragedii nie było żar nie zlewał się w jedną bryłę i nie wypychał koksowego kalafiora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...