Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cały zeszły sezon paliłem Skarbkiem ale z Piekar węgiel super, ale dałem się skusić na 1 paletę gówna Czarna Perła i masakra jakaś, tym to można sobie drogę wyrównać.

Tutaj zresztą film o Czarnej perle,

 

 

Też tym trochę kiedyś paliłem i nigdy więcej.. duże spieki żużlowe nawet na minimalnym nadmuchu, niska kaloryczność i bardzo dużo popiołu, a cena wcale nie jakaś super niska.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tym trochę kiedyś paliłem i nigdy więcej.. duże spieki żużlowe nawet na minimalnym nadmuchu, niska kaloryczność i bardzo dużo popiołu, a cena wcale nie jakaś super niska.

 

Jak se nie umisz ustawić pieca do masz spieki żużlowe. Ja jechałem z zimę na ustawieniach z małą mocą i w cale piec nie pracuje cały czas na takich ustawieniach w mrozy -10 stopni załączał się co ok 15 minut i dogrzewał ok. 5 minut co przy takiej kaloryczności niezły wynik na piecu 60 stopni zadana po dogrzaniu 63 stopnie w porywach do 64. Zgodzę się z Tobą że dużo jest popiołu ale nawet z droższymi groszkami nie jest lepiej jeśli chodzi o ten popiół szufelka czy dwie więcej przy 200- 300 zł różnicy ... myślę że jest to do zaakceptowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tym trochę kiedyś paliłem i nigdy więcej.. duże spieki żużlowe nawet na minimalnym nadmuchu, niska kaloryczność i bardzo dużo popiołu, a cena wcale nie jakaś super niska.

 

 

Miałem właśnie napisać że zaraz się znajdzie jeden z drugim, którzy będą Ci opowiadać że kotła nie umiesz nastawić na wspaniały ruski węgiel, i nim zdążyłem już masz odpowiedz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zasypane 2 worki tej z promocji bo mi się rozwaliły przy rozładunku wsypałem na taczkę i wysuszyłem a dlaczego pytasz czy stara czy tą z promocji ???

 

jak się pali promocyjna? bo ja się dowiem dopiero po starcie sezonu

 

JA palę kilka godzin bez odstawienia na małej mocy jak dogrzeje budę to odstawia się na kilka kilkanaście godzin zależy jaki dzień. Spieki są ale do przyjęcia nie to co u dzidzia z Jutuba.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie palę na CWU bo się nie opłaca, ale w czasach jak jeszcze paliłem to dobowe zużycie na CWU wychodziło od 2,5-3,5kg. TYlko że umnie 3 osoby sam prysznic z ogranicznikami przepływów również w zlewach, wanna od święta, Cyrkulacja w pracy cyklicznej i praktycznie bez ręcznego mycia garów. Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się pali promocyjna? bo ja się dowiem dopiero po starcie sezonu

 

JA palę kilka godzin bez odstawienia na małej mocy jak dogrzeje budę to odstawia się na kilka kilkanaście godzin zależy jaki dzień. Spieki są ale do przyjęcia nie to co u dzidzia z Jutuba.

 

Przy graniu CWU nie zauważyłem większej różnicy miedzie stara CzP a ta z promocji. Spieki czasem się pojawiają ale ilość jest do zaakceptowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem właśnie napisać że zaraz się znajdzie jeden z drugim, którzy będą Ci opowiadać że kotła nie umiesz nastawić na wspaniały ruski węgiel, i nim zdążyłem już masz odpowiedz :-)

 

Bo taka jest prawda. Większość osób podchodzi do palenia w ten sposób że wsypać i niech się pali a w kotłowni trzeba trochę czasu spędzić jak nie chcesz mieć problemu ze spiekami i dużą ilością sadzy w kotle. A potem jest narzekanie że węgiel do bani że nigdy już tego badziewia nie kupi itd. to jak kogoś stać to niech płaci po 1000 zł za lepsze groszki i będzie mieć ten sam problem jak pieca dobrze nie ustawi i znowu będzie narzekanie i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...