Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Mam dwa pytania o dodatki

 

1. Wapno dodawane do wegla co daje? Obniża spalanie? Może być takie?

https://www.castorama.pl/produkty/budowa/cementy-i-zaprawy-budowlane/cementy-wapno-kruszywo/wapno/wapno-hydratyzowane-budowlane-alpol-20-kg.html

 

2. Zamiast Carbo smaru stosuję olej po pączkach, Lub jakiś parchaty z Biedronkowej promocji jak pączków nie ma:). Można by zastosować przepracowany z kosiarki itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wapno nie obniża spalania.

 

Zadania ma 2 - odsiarczanie spalin - co może być pomocne przy retopalu który lubi walić siarą, oraz drugie zadanie - pomaga rozbijać spieki żużlowe - a raczej nie pozwala im się sklejać.

Wapno ma temp. topnienia wyższą o 200-250 stopni od temp. topnienia popiołu z kiepskiego węgla - dlatego też nie pozwala się skleić w jeden kalafior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu palaczy z podajnika sugeruje się forum i opiniami..... 1000 osób, 20 tyś? ale ilu jest zytkowników w polsce??? .... uważam ze wiekszośc i tak kupuje to co ma pod reką i bazuje na własnym doświdczeniu. Jedni sypią wapno inni trociny lub zboże. A inni poprotu sypią węgiel i palą... i nie licża ze zaoszczędza za rok 50zł....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypię wapno od 2 lat i szczerze powiem nie wiem czy pomaga w likwidowaniu żużlowych spieków.

 

Po co więc je sypiesz ?

 

U siebie przetestowałem tą metodę i faktycznie spieki są mniejsze, ale syf koło kotła większy bo wapno wychodzi z popiołem i się pyli.

Zużyłem niecały worek i więcej nie kupię bo nawet łatwiej mi się wyrzuca spieki z Wesołej w postaci "odlewu" palnika niż luźny popiół, a gdy zmogę resztę Wesołej to przy Bobrku już tematu nie będzie.

 

Jeśli ktoś musi bo ma duże spieki i nie da rady się ich pozbyć a np. blokują palnik zapierając się o deflektor to warto wapno stosować, ale jak nie trzeba to po co sobie utrudniać życie i przedobrzać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem czp. dwie tony jedna poprzez allegro drugą bezpośrednio i sporo się różnią. Zamówione tego samego dnia i po kilku dniach zostały tego samego dnia dostarczone przez różnych kurierów. Zakupiona czp bezpośrednio była zapakowana w mniejsze worki, co trzeci worek rozerwany na szwie wzdłużnym, do tego ekogroszek drobniejszy z sporą zawartością miału i wilgoci czego nie było w dostawie dostarczonej poprzez allegro. Ciekawe czy to jakiś zbieg okoliczności czy lepszy sort sprzedawany jest na aukcjach (na workach były identyczne napisy)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
weźcie sie ogarnijcie tu wszyscy w tym wątku , w tych czasach palić węglem to zwyczajnie wstyd

Wstyd ? No weź.

Goście są gotowi zbierać krowie lajno i suszyć i pakować do kotła żeby było taniej niż ekosyf zamiast myśleć ;)

 

Wszak "lepszy sort" :D

 

Maher,ciągle Ci "PIS" nie dało kasy ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie sie ogarnijcie tu wszyscy w tym wątku , w tych czasach palić węglem to zwyczajnie wstyd

 

Alarm najazd ekooszołomów!!!!!!!!!!!!

Chłopie zaraz zacznie się zima i będzie można prowadzić statystyki pozmieniać ustawienia i jest super.

 

Jestem eko wlałem olej od kosiarki do zasobnika pójdzie kominem zamiast kanalizacją:)

Pierwsze obserwacje dymu niema,Pożaru niema podajnik chodzi jak po carbosmarze.

 

Co do łąjna ciekawe czy suszone kurze gówno by poszło mam 39kur i narazie to kompostuje aleee.............

 

Edit:

Znalazłem takie info

Srednia wartosc

opałowa pomiotu wynosiła 12500 kJ/kg

Do chrzczenia węgla wsam raz

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wapna - jak jest opał upierdliwy to najprostsza droga do podratowania się w kryzysowej sytuacji.

 

Odnośnie palenia węglem:

 

Jeżdząc po okolicznych pipidówach stwierdzam, że może z 30% domów ma dopiero piece podajnikowe.

Domki są odwalone, trawniczki, kostki i lokomotywa z komina... Takie domy często mają zapotrzebowanie koło 15-18kW nawet po obiciu steropianem bo przecież 2 piętra budowali dla dzieci, które teraz z rodzicami mieszkać nie chcą.

 

Przy takim zapotrzebowaniu węgiel szybko nie wymrze. Fajnie mówić o pellecie, gazie itp - ale to wszystko kosztuje

Pellet powoli się rozkręca - nie mówię o kotłach - bo te już na rynku są, chodzi mi o rynek paliw. Pojawiają się nowi producenci, zaczyna się powoli konkurencja cenowa - może za jakiś czas będzie to bardziej opłacalne niż węgiel (w mojej okolicy powoli już jest, bo mam z 3 PRODUCENTÓW pelletu w promieniu 10 km).

 

Co nie zmienia faktu, że jak słyszę, że ktoś chce wpakować węglowca do nowego domu to mnie mdli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz. Mieszkam w mieście 10 000 mieszkańców a co roku na dotację są chętne max 30 osób. Tutaj są nawet bloki pgrowskie które w mieszkaniach mają oddzielne kotły węglowe. Dużo pieców kaflowych, ludzie jeżdżą do lasu po galeziowke, że 4 składy węgla które jakoś się utrzymują. Pokaż takim pompę ciepła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem czp. dwie tony jedna poprzez allegro drugą bezpośrednio i sporo się różnią. Zamówione tego samego dnia i po kilku dniach zostały tego samego dnia dostarczone przez różnych kurierów. Zakupiona czp bezpośrednio była zapakowana w mniejsze worki, co trzeci worek rozerwany na szwie wzdłużnym, do tego ekogroszek drobniejszy z sporą zawartością miału i wilgoci czego nie było w dostawie dostarczonej poprzez allegro. Ciekawe czy to jakiś zbieg okoliczności czy lepszy sort sprzedawany jest na aukcjach (na workach były identyczne napisy)?

 

Ja kupiłem bezpośrednio CZ perłe. Worki mocne nic nie pękło. Jeden otworzyłem i wsypałem do podajnika zeby zobaczyć co to. Za dużo miału to ja tam nie widziałem. Lekko wilgotny ale nie mokry. Mogę podełśać foto. Pakowane chyba Braniewo

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bezpośrednio CZ perłe. Worki mocne nic nie pękło. Jeden otworzyłem i wsypałem do podajnika zeby zobaczyć co to. Za dużo miału to ja tam nie widziałem. Lekko wilgotny ale nie mokry. Mogę podełśać foto. Pakowane chyba Braniewo

 

Ogólnie o obydwu dostaw jestem zadowolony (dostawa + granulacja + wilgotność), porównuje tylko różnice pomiędzy bezpośrednio, a allegro i z allegro były większe worki , większa frakcja, brak miału. Może brak miału był spowodowany tym że ekogroszek był bardzo suchy i przy przesiewaniu nie przykleił się do bryłek. Porównując wszystkie dostawy różnych producentów to granulacje i wilgotność z Allegro był ustawił na pierwszym miejscu z może dostawą z Prestige Premium, na drugim miejscu była by dostawa od PGG, a trzecie właśnie czp bezpośrednio (za pęknięte worki, granulacja i wilgotność podobna do PGG) do tego rankingu nie mam nawet co porównywać ekogroszków z marketu/biedronki bo tam było błoto w worku (przynajmniej na takie trafiłem).

Pierwsze dwa zdjęcia to allegro.

IMG_20180908_114830.jpg

IMG_20180908_114844.jpg

IMG_20180908_114944.jpg

IMG_20180908_115010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...