Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie,

bo ja już zgłupieje zaraz. Czy spalanie ekogroszku na poziomie 1 worek Stabek na dobę jest normalnym wynikiem?

 

Dom 180m2,

kocioł Zębiec Merkury 14kw,

ocieplenie mury szary styropian 16cm, strop welna 25cm, posadzka 15cm, wszystko najlepszych parametrów dostępnych w wiosnę zeszłego roku,

boiler 100l

2 drabinki

podlogowka 70m2 (salon, kuchnia, lazienka) ustawiona na 2,5 = 30*

grzejniki purmo 6szt.

pompa na podłogówce i pompa na piecu

 

Ustawione na PID 52*C, współczynnik mocy kotła 85%

Termostaty w dwóch grzejnikach na 2 w czterech na 3..

 

Popiół w większości ok, trochę kalafiorów które kruszą się w ręku.

 

W instalacji brak zaworów 3d.. ogolnie instalacja robiona "po staremu".

 

W domu temperatura 21*-22*... jest to drugi sezon grzewczy. W zeszłym roku w zimę miałem takie samo spalanie, gdzie nie było termostatów na grzejnikach i wszystkie były rozkręcone "na oko" a temperatura w domu wynosiła 25*, więc można powiedzieć, że było lepiej niż teraz kiedy zamieszkały..

Edytowane przez wonsz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom stosunkowo duży ocieplenie przyzwoite jednak jeden worek na dobę to jak na moje to dużo. Chociaż niewiem gdzie mieszkasz go w górach niby piździło nieźle i CWU do tego.

Mi się jeszcze więcej jak 13,5kg nie trafiło tej zimy

 

mieszkam na granicy mazowieckiego i łódzkiego, więc nie pizga jakoś wyśmienicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie worek na dobę to nic niezwykłego. Tyle mi szło CP w zeszłym tygodniu, nawet ciut więcej. Dom podobny ale piec 25kW.

 

Mi aktualnie też idzie worek na dobę CzP, może ciut więcej, ale walczę ze spiekami.

A macie dom ocieplony?

Próbuję jakoś odnieść się do tego co mam, porównać. Ja niestety ocieplonego nie mam i ciepła ucieka dość, groszku też sporo idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do spalania 1 worka Stabka na dobę w tym okresie uważam że trochę dużo napiszę na swoim przykładzie 157m2 większość podłogowe ogrzewanie 3 grzejniki na stropie 5cm styro w dachu 30 wełny posadzka 10cm poddasze nieogrzewane palę retopalem czyli moc chyba podobna do tej pory max na minusie miałem -6 i kiedy temperatura oscylowala 0 do -6 spalanie mialem max 18kg przy temp. na zew. w granicach 0 do +8 tak jak teraz 12do 14 kg max w domu temp 23-24 stopnie Piec SKAM -P plus retorta 12KW CWU 140 L Edytowane przez soplica2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

bo ja już zgłupieje zaraz. Czy spalanie ekogroszku na poziomie 1 worek Stabek na dobę jest normalnym wynikiem?

 

Dom 180m2,

kocioł Zębiec Merkury 14kw,

ocieplenie mury szary styropian 16cm, strop welna 25cm, posadzka 15cm, wszystko najlepszych parametrów dostępnych w wiosnę zeszłego roku,

boiler 100l

2 drabinki

podlogowka 70m2 (salon, kuchnia, lazienka) ustawiona na 2,5 = 30*

grzejniki purmo 6szt.

pompa na podłogówce i pompa na piecu

 

Ustawione na PID 52*C, współczynnik mocy kotła 85%

Termostaty w dwóch grzejnikach na 2 w czterech na 3..

 

Popiół w większości ok, trochę kalafiorów które kruszą się w ręku.

 

W instalacji brak zaworów 3d.. ogolnie instalacja robiona "po staremu".

 

W domu temperatura 21*-22*... jest to drugi sezon grzewczy. W zeszłym roku w zimę miałem takie samo spalanie, gdzie nie było termostatów na grzejnikach i wszystkie były rozkręcone "na oko" a temperatura w domu wynosiła 25*, więc można powiedzieć, że było lepiej niż teraz kiedy zamieszkały..

 

Ekogroszek Stabek to jakiś super-hiper mocny? To ruski węgiel taki jak perła tylko bodajże sprzedają jako suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masakra jakaś, mi na podtrzymanie i CWU bez CO, to normalnie 100kg starcza na dwa miesiące.

 

To było trochę z przymrużeniem oka napisane bo nigdy nie paliłem tylko dla CWU ale fakt faktem, że mam mocno przewymiarowany piec i niestety połyka on bardzo dużo paliwa na "potrzeby własne".

Widać to szczególnie przy dodatnich temperaturach, czy jest 0 czy +10 to spalanie praktycznie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta perła za 695zł co była w promocji bo mokra. Była w podobnym a nawet lepszym stanie niż ten stabek. Przesypałem 500kg do szmaciaków plus dwuletnia perła z worków z dużą mikro wentylacją( 500kg sucha jak pieprz). To prawie cała zima obstawiona będzie. Około tona zostanie tej mokrej na za rok to już pewnie będzie sucha.

 

Czy przechowuje ktoś groch na zewnątrz?? JAk go przechowujecie?

Bo chcę poz zimie wywalić groch z garażu zostawię tylko 500kg w kotłowni i 250kg w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego tematu dot. przegrzewania podajnika, dziękuje wszystkim za rady. Na początek wyczyściłem kolana na czopuchu, było sporo popiołu. Na koniec, wczoraj od strony palnika, udało mi się, jak radził edass , załatać otwór w kanale wentylatora. Przyniosło to, jak na razie, dobry skutek. Pod samym zasobnikiem podajnik jest zimny, wcześniej był letni. Odpowiednio niźsza jest też temperatura podajnika bliżej kotła. Ekomiał PGG, po tym zabiegu spala się raczej bez zmian, czyli dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...