Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja ostatnio eksperymentuję z pelletami. No i zdarzyło się kupić parę worków od firmy Drewnut Żory ul. Boczna. Przejazdem byłem a szukam czegoś na następny sezon, więc biorę co tylko ma atrakcyjną cenę. Pellet 8 mm przemysłowy, ciemny. Cena bardzo atrakcyjna - gdyby nie to że całość trzeba było do śmieci wywalić. Nie popatrzyłem w ten towar, zasypałem 2 worki i rozpaliłem. Smród jakby się małpy pier....niczyły. Dym we wszystkich kolorach tęczy. No to rzucając kur...ami przyjrzałem się temu bliżej. Zostało toto chyba wykonane z przemielonych malowanych drzwi, okien i mebli. Przemielonych w całości, wraz z plastikiem i lakierem. W granulacie trafiają się płatki farby czy też lakieru i okruchy plastiku. Takie białe okruchy plastiku są obecne w granulkach ale i występują samodzielnie, jakby się od granulatu oddzieliły. Takiego syfu to jeszcze nie widziałem. Paliło się to wszystkiego może z godzinę ale i tak zdążyło w palniku osadzić jakiś smrodliwy knot - to chyba się ten plastik stopił zlał w jedno miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sztokerze z powodzeniem spalałem przeróżne pellety, ciepłomierz pokazywał sprawności rzędu 80 - 85%. Przyjrzyj się konstrukcji palnika i nie porównuj go do starej fajki czy też wiaderka brucerowatego. A od jakiegoś czasu mam w Defro zamontowany palnik pelletowy z rusztem kroczącym i na nim teraz robię próby. Palił się pellet z łuski słonecznika, ze słomy, kilka rodzajów przemysłówki i wszystkie szły fajnie. Palnik czyścił się z każdego rodzaju spieku i zgorzeliny, wszystko się paliło czysto i bezdymowo. A ten syf z firmy Drewnut Żory ul. Boczna 3 trzeba było wywalić. Właściwie to nie jest pellet tylko wieloskładnikowy odpad niebezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wapnem do węgla (wg. mnie) to jest broń obosieczna. Z moich obserwacji wynika, że ono przyspiesza korozję pieca. w sezonie kiedy używałem taniego groszku a podrysowywałem go wapnem, w wielu miejscach wyszła mi rdza. po zabezpieczeniu pieca (na ile potrafię) i zaprzestaniu stosowania wapna udało się korozje zatrzymać. ale co się dzieje w miejscach nie dostępnych to mi trudno ocenić. jest ryzyko, ze wapno się wypala w piecu i przyjmuje agresywną postać. wg. mnie lepiej trochę dołożyć do groszku niż zniszczyć piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ktoś pisał, że Stabek to suszona Czarna Perła, ale z Czarnej P popiołu jest bardzo dużo, czyli to coś innego,

 

Nawet kiedyś pisałem do KTK o to odpowiedź

Cyt.

"Szanowny Panie,

Dziękujemy za wiadomość.

 

Ekogroszki STABEK i Czarna Perła produkowane są z tego samego niespiekalnego i nisko zasiarczonego węgla kamiennego. Jednakże węgiel jest surowcem – bazą do produkcji wysokiej jakości ekogroszku.

 

Podstawową różnicą pomiędzy oboma produktami to udoskonalona technologia produkcji:

1. Zainwestowaliśmy w całkiem nową linię produkcyjną

2. STABEK jest podwójnie suszony – dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić niską wilgotność bez względu na warunki atmosferyczne

3. STABEK to grubszy sort – granulacja 10-25 mm.

4. STABEK to wyższa kaloryczność – minimum 24 MJ.

 

Ponadto zapewniamy wsparcie naszych ekspertów w zakresie efektywnego spalania ekogroszku; przygotowaliśmy również poradnik, który jest podręcznym vademecum wiedzy o węglu do pobrania z http://stabek.pl/.

Gwarantujemy też promocje i rabaty dla naszych stałych klientów!

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych punktów nie wpływa na ilość popiołu. A dawać więcej kasy za znikomą ilość większej kaloryczności i nadal często wybierać z popielnika to taki sobie interes:)

Cz.p się mi wyszła i dokupuję z Obi ten najtańszy Bartx. Tu popiołek jak z papierosa i 0 spieków. Jak wrzucą jakąś promocję to może ten na kolejną zimę kupię bo spala się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał, że Stabek to suszona Czarna Perła, ale z Czarnej P popiołu jest bardzo dużo, czyli to coś innego,

 

Dokladnie nie wiem czy to jest to samo, ale Stabek jest faktycznie suchy zawsze, jeszcze mi się nie zdazylo, żeby było inaczej. Mój szwagier kupił ostatnio ta czarna perłe. jak przetestuje to dam znać jak się spala u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...