Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio miałem od nich ekogroszek Classic i byłem z niego bardzo zadowolony. Mają też rewelacyjne worki - nie z litego plastiku tylko takiej jakby plecionki, jak worki na siano. Są przewiewne, więc węgiel schnie, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Miałem też z niego bardzo mało popiołu. No ale cena podchodzi pod tysiąc złotych, także nie jest to najtańszy węgiel :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - poprawione. A co to ten sambudrol? Trzeba pomału się rozglądać za jakimś zapasem na zimę.

 

Skład opału w Opolskim (mają kilka ) dobrze że ja mieszkam od nich 30km bo mają fajny mocny ekogroszek o nazwie ekodizajn czy jakoś tak po 860 zł tona 28-30Mj więc jest moc , nie wiem ile cenią poza Opolskie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem od nich ekogroszek Classic i byłem z niego bardzo zadowolony. Mają też rewelacyjne worki - nie z litego plastiku tylko takiej jakby plecionki, jak worki na siano. Są przewiewne, więc węgiel schnie, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Miałem też z niego bardzo mało popiołu. No ale cena podchodzi pod tysiąc złotych, także nie jest to najtańszy węgiel :(

 

Ten classik to nic innego jak poczciwy pieklorz z kopalni Chwałowice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekogroszek o nazwie ekodizajn czy jakoś tak po 860 zł tona 28-30Mj więc jest moc , nie wiem ile cenią poza Opolskie .

 

Wysyłka jest darmowa, przynajmniej na Dolny Śląsk z tego co widzę. Ale ecodesign kosztuje na ich stronie 989zł! Byłaby aż taka różnica w cenie?

 

Ten classik to nic innego jak poczciwy pieklorz z kopalni Chwałowice .

 

O! Dzięki za tą informację. Widzę w lokalnym składzie, ze mam możliwość kupić workowanego Pieklorza z Chwałowic 28MJ za 890zł/t. Czy to jest dobra cena?

Edytowane przez pralat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa - sprzedawca Ci prawdę powie :)

Jak już kupiłeś to sprawdź i napisz dla potomności. No i więcej danych podaj - cena i parametry.

 

Kupuję u niego od kilku lat i do tej pory zawsze dobrze mi doradzał.

Powiedział, żeby wziąć tego na próbę zamiast Chwałowic.

Z tego co zauważyłem jest czysty, bardzo mało podziarna. Natomiast od czasu do czasu trafi się kamień. Może kilkanaście kamyków odrzuciłem podczas ładowania.

Kupiłem tonę, ale sprawdzę dopiero w sezonie grzewczym, czyli mam nadzieję jak najpóźniej:)

Cena 800 zł/t luzem, wg certyfikatu ok. 26 MJ/kg.

Edytowane przez Marcin G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie zamówiłem Ekogroszek Premium 29 MJ/kg. Jest jakiś nowy skłąd w Tczewie niby autoryzowany dealer Polskiej Grupy Górniczej. Jest to jakby oddział tranzbudu - miał ktoś z tym węglem doczynienia? - http://transbud.biz/

 

Workują na miejscu i chyba kruszą też. Także tego zobaczę co to warte w porównaniu z Czarną Perła.

Cena 770 luzem, 840 workowany - teraz w promocji 800zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła obniżasz przecież w sterowniku , większość ludzi o tym nie ma pojęcia i zawsze idzie na 100 procent mocy a potrzeba np tylko 60 procent więc obniżasz aby jak najmniej wchodził w podtrzymanie a najlepiej jak by na styk z ledwością dociągał do zadanej , ale to ciężko komuś tłumaczyć jak zawsze jest na nie i twierdzi że im więcej w podtrzymaniu to lepiej a to zwykła dupa i tyle , nic do ciebie ale mam takie otoczenie któremu nie jesteś w stanie pomóc bo spala 40kg/doba a z powodzeniem o połowę szło by zejść .

 

Witam

gdzie mogę obniżyć moc kotła w piecu defro duo 15kw, sterownik defro-ag. powiem szczerze że całe menu instalatora oraz menu serwis przejrzałem i czegos takiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam twego sterownika ale w większości porządnych sterowników jest taka opcja nawet nie trzeba wchodzić w zaawansowane ustawienia , przecież sterowniki te same są wkładane do kotłów od 10 do 50kw więc musi być ta opcja , w moim mam płynną regulację i jak np ustawię że mam kocioł 10kw a taki mam to potem w prostych ustawieniach mam możliwość jeszcze w tych 10-ciu kilowatach zjechać do mocy od 30-100 procent mocy czyli 30 procent to tak 3kw ale nawet jak wejdę w ustawienia serwisowe to mogę nawet tą moc ustawioną minimalną na 30 procent zmniejszyć choć tego nie polecają bo podobno ekologia na tym cierpi ale co mam zrobić jak na 120m2 te 3 kw czasem jest za dużo ? no to zmniejszam do 2,5kw i tyle , moc minimalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...