Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja z czarnej perły nie byłem zadowolony, może i spalała się dobrze jednak poszło jej zdecydowanie więcej niż retopalu z PGG, a popiołu miałem z niej olbrzymie ilości. Nie mierzyłem wiaderkami jednak popielnik musiałem opróżniać 2 razy jak nie częściej niż po retopalu. W tym sezonie przetestuje Sobianka bo ceny z PGG trochę za wysokie po doliczeniu dostawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz reklamują Czarna Perłe z dostawą za 819zł chyba w radiu. A porównując do tego co kupiłem lokalnie za 800zł/t w sierpniu to spora ilosć popiołu i pieków jak i popcornu. Co prawda grzanie narazie takie słabiutkie ale w końcu mam popiół i tylko troszkę popcornu. Zobaczmy co bedzie jak przyjda mrozy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czarna Perła w Czarny Weekend po 699zł/t - cena niższa niż w zeszłym roku.

https://czarna-perla.ktkpolska.pl/

 

Kupił ktoś CZP w ostatnich miesiącach ? Jak z wilgotnością i kalorycznością do zeszłego roku to wygląda? Kupiłem co prawda inny ekogroszek na zimę, ale może mi braknąć na wiosnę i zastanawiam się czy sobie tej CZP nie dokupić ( w zeszłym roku CZP paliłem i poza dużej ilości popiołu i deklarowanej kaloryczności jakiś zastrzeżeń nie miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Perła w Czarny Weekend po 699zł/t - cena niższa niż w zeszłym roku.

https://czarna-perla.ktkpolska.pl/

 

Kupił ktoś CZP w ostatnich miesiącach ? Jak z wilgotnością i kalorycznością do zeszłego roku to wygląda? Kupiłem co prawda inny ekogroszek na zimę, ale może mi braknąć na wiosnę i zastanawiam się czy sobie tej CZP nie dokupić ( w zeszłym roku CZP paliłem i poza dużej ilości popiołu i deklarowanej kaloryczności jakiś zastrzeżeń nie miałem).

 

Gdyby nie brak miejsca w garażu to bym kupił.

CP ma swoje wady ale w tej cenie grzech nie brać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ja od tamtego sezonu paliłem mieszanką 0,5 na 0,5 CZP i Wujek, by obniżyć spiekalność, Niby średnio 26,5MJ ((22+31)/2), ale kończę ostatnie worki i już nie bawię się w takie coś.Zabawa przy wsypywaniu (po pół worka i rozgarnianie), sporo popiołu i najgorsze - czyli trudności w wyregulowaniu...

Do czynników zmiennych: czyli temp. na zewnątrz (która wpływa na ciąg kominowy), i ilości ekogroszku w podajniku (a różnica przy pełnym i prawie pustym jest spora), dochodzi zmienna kaloryczności groszku z podajnika. Podsumowując, przetestowałem i nie polecam.

Z doświadczenia wychodzi mi, że lepiej już kupić coś 24MJ na małe mrozy i ok. 26-27 MJ na duże. Ani mniej (dużo popiołu, możliwość niedogrzania), ani więcej (głównie spieki). A co, to chyba z workowanych fabrycznie, to co najtańsze o danych parametrach. Chyba, że ma się skład zaufany, bo z kilkoma już miałem 'przyjemność' i zawsze były problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem silvera jesienią . Na moje oko dość mocno smoli ale jest z niego mało popiołu. Lepiej pod tym względem wypada rubin i gold ( kupiłem wszystkie 3 rodzaje) Jesienią silver był bardzo suchy , gold również a rubin był wilgotny. W mojej ocenie najlepiej wypadają:

1. Rubin - u mnie najmniej problematyczny, świetnie się wypala , nie ma spieków i sadzy.

2. Gold - trochę za drogi i robią się spieki ale da się je opanować.

3. Silver - sporo sadzy w piecu, robią się spieki ale do opanowania .

4. Czarna perła - na plus cena ale ma mega dużo popiołu ( prowadzę dokładne zapiski odnośnie ilości spalonego ekogroszku i ilości czyszczeń pieca - w przypadku czp jest 3x więcej popiołu niż z silvera !!! Najmniej popiołu jak do tej pory miałem z ... uwaga ... Bartex Komorany ale w kominie z tego grochu był straszny syf).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku palę ekogroszkiem Pan Groszek. Wziąłem sobie paletę "pół na pół" z tej oferty: ekogroszek żeby zobaczyć co mi lepiej podpasuje. Teraz palę YELLOW, ale jak przyjdzie mróz to wrzucę sobie RED. Na razie wszystko ok. Przyszedł suchy, spieków nie ma. Dostawa za darmo. Jeszcze fajną rzecz tam mają, że można punkty zbierać i wymieniać na fajne gadżety do ogrodu i nie tylko :) -> https://katalog.pangroszek.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
W tym roku palę ekogroszkiem Pan Groszek. Wziąłem sobie paletę "pół na pół" z tej oferty: ekogroszek żeby zobaczyć co mi lepiej podpasuje. Teraz palę YELLOW, ale jak przyjdzie mróz to wrzucę sobie RED. Na razie wszystko ok. Przyszedł suchy, spieków nie ma. Dostawa za darmo. Jeszcze fajną rzecz tam mają, że można punkty zbierać i wymieniać na fajne gadżety do ogrodu i nie tylko :) -> https://katalog.pangroszek.pl/

 

To się nazywa lokowanie produktu, takich Panów Groszków w całym mieście mnogo, sprzedają nie wiadomo co, ale..................za to nagrody dają :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...