Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapytałem dziś o mój problem kolegów, którzy są najbliżej źródła czyli fedrują.

Według nich zostałem oszukany.

Bobrek nie jest na 100% bobrkiem, opał nie został poddany sortowaniu, a w związku z tym mam w kotłowni zmielone węglowe gó..no.

Ustawianie pieca nic nie da, bo skoro jest to mieszanina węgla i kamienia, to raz do retorty trafia węgiel, a raz kamień lub mieszanina węgla z kamieniem.

 

Jak dla mnie wszystko pasuje, bo niby czemu piec potrafi pracować parę dni bez problemów, a potem nie wiadomo dlaczego fiksuje tak że sam nie wiem o co mu chodzi.

Zasobnik pełny, w retorcie żar, a piec zgłasza alarm "brak węgla" ?

Skoro podajnik podaje niewielkie ilości opału, to raz podaje węgiel, a za jakiś czas trafi mu się sam kamień i efektywność spalania spada do zera.

 

Sam fakt, że granulacie znajdują się kawałki wielkości paczki papierosów świadczy, że węgiel został zmielony byle jak i z byle z czego.

Jednym rozwiązaniem jaki mi wskazali, to zakup nowego, sprawdzonego opału i domieszanie do niego 20-30% węglowego g...

 

Mam też ciekawe, a zarazem proste rozwiązanie dotyczące różnych "śmieci i dodatków" które skutecznie mogą zablokować ślimaka.

Wystarczy na górze zasobnika zamocować siatkę o odpowiednich oczkach, która przy jego napełnianiu nie przepuści grubego opału ani "śmieci"

Coś jak sito do przesiewania piasku, tylko że o większych oczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek, a co tam niech się kurzy, będę sypał bardziej ostrożnie.

Wolę to, niż demontaż ślimaka, lub co gorsza opróżnianie całego zasobnika.

Co do opału, to na spokojnie zakupię po worku ze składu, przepalę i może znajdę odpowiedni.

 

Ps.

Przed chwilą zrobiłem eksperyment i prawie całkowicie zamknąłem szyber na kominie.

Dziwne, bo piec przy poprzednim opale od razu dymił z nieszczelności a tu nic ?

To czym ja do cholery palę ?

Piec idzie non-stop cały dzień, a w domu góra 20C.

Co będzie jak faktycznie mrozy dowalą ?

Niech to szla.... trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedzieli opału nie sprawdzę, a gdyby nawet to mogę sprzedawcy naskoczyć i .... tyle.

Jak mu udowodnię, że to jego opał ?

Co do składów to mam szukać "autoryzowanych" sprzedawców, bo niby u nich pewniej, ale ile w tym prawdy .... nie wiem.

 

ale niechce przeginac bo coś mi ssie opału 30-35kg doba...

 

Mi to dopiero ssie, oj ssie.

Chyba papierem bym szybciej napalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz qwazar drwiłeś ze mnie, faktury skana wklejasz że masz bobrka. Nie żebym ci złośliwie przypiął ale przestrzegam tylko innych i informuję co jest a czego niema i żeby nie dali się zrobić w bambuko. Zakup dobrego eko w tej chwili graniczy z cudem. Są takie że ludzie tylko przeklinają i takie które można w miarę bezproblemowo spalić. Sprzedawcy na składach przeważnie nie wiedzą co sprzedają i nie mają o tym pojęcia. Jeśli pokruszą węgiel do odpowiedniej granulacji to już jest ekogroszek. Najważniejsze jest żeby dużo sprzedać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opału, to na spokojnie zakupię po worku ze składu, przepalę i może znajdę odpowiedni.

 

 

 

Po spaleniu jednego worka nie wiele się dowiesz. Proponuję chociaż po 3 do 4, myślę że worki 20 lub 25kg. Zobaczysz który na ile czasu ci wystarczy, ile popiołu z takiej samej ilości, czy się spieka czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spaleniu jednego worka nie wiele się dowiesz. Proponuję chociaż po 3 do 4, myślę że worki 20 lub 25kg. Zobaczysz który na ile czasu ci wystarczy, ile popiołu z takiej samej ilości, czy się spieka czy nie.

 

Też mi się tak wydaje - najlepiej zasypać cały podajnik testowym paliwem (u mnie 120kg) i sprawdzić spalanie na przestrzeni kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fotka -tyle nazbierało mi się popiołu w popielniku przez 1 noc!!!!! a swoją droga to popiołu za dużo nie widac....raczej same spieki....

 

Bobek_Budowniczy walczyłem teraz z podobnie spalającym się węglem na Tatarku.

Jest metoda...

 

U mnie wyszło to tak:

- wyłączyć PID

- dmuchawa max. z podajnikiem 45%

- dmuchawa max. bez podajnika 41%

- podawanie 12sek.

- pausa 40sek.

 

reszta przy nieaktywnym pid nie działa

 

1.trzeba dobrać histerezę 1-2st.C

2.oraz przerwę max. w podtrzymaniu, wyjściowo jest 600sekund, dla małych start ciepła powinno być ok

3. plus cykle podajnika, jak żar długo trzyma ciepło i palenisko nie zapada się- zadać cykle 2. (co. 600sek tylko nadmuch, co 1200sek. podawanie i nadmuch)

 

Twardy węgiel lubi sobie zostać dłużej w strefie żaru. Z takim chamem idzie sobie poradzić z wyłączonym pid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz qwazar drwiłeś ze mnie, faktury skana wklejasz że masz bobrka. Nie żebym ci złośliwie przypiął ale przestrzegam tylko innych i informuję co jest a czego niema i żeby nie dali się zrobić w bambuko.

 

Chyba mnie źle odebrałeś, bo nie drwiłem z Ciebie i nie miałem takiego zamiaru wklejając skana faktury.

Wkleiłem żebyście zobaczyli, że nie kupiłem na tzw. gębę, tylko mam to na papierze.

Zresztą pod skanem napisałem, że zostałem oszukany.

 

W poniedziałek zadzwonię do kopalni i przefaksuję im fakturę, ciekawe co mi odpowiedzą.

Niech się sprzedający tłumaczy skąd go miał i będzie musiał mi to wyjaśnić.

Nie dam się oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie źle odebrałeś, bo nie drwiłem z Ciebie i nie miałem takiego zamiaru wklejając skana faktury.

Wkleiłem żebyście zobaczyli, że nie kupiłem na tzw. gębę, tylko mam to na papierze.

Zresztą pod skanem napisałem, że zostałem oszukany.

 

W poniedziałek zadzwonię do kopalni i przefaksuję im fakturę, ciekawe co mi odpowiedzą.

Niech się sprzedający tłumaczy skąd go miał i będzie musiał mi to wyjaśnić.

Nie dam się oszukiwać.

 

Tak to odebrałem. A papier wszystko przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek & Jarecki

 

Widzę, że macie całkowicie inne możliwości nastaw niż mój piec.

Poradźcie co zrobić w moim przypadku.

Do dyspozycji mam czas podawania, przerwa w podawaniu i czas podtrzymania + ilość powietrza z dmuchawy.

Obecne ustawienia to:

- podawanie 10s

- przerwa 50s

- przedmuch 20min

- nadmuch na jakieś 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przedzwoniłem do Angory ws ekogroszku (zużycie wzrosło mi mocno, bo jest od -10 do -18 na zewnątrz, gdy się skończy zasobnik podam do ilu) - mówią, że już jest u nich dostępny Pieklorz Bytomski - termin dostawy 5 dni - i co Wy na to ?

 

Sprawdzę w poniedziałek czy coś wiadomo w sprawie Bobrka, wiem że trwały przygotowania do eksploatacji nowej ściany. Było by dobrze gdyby powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paskudny opał, moim zamierzeniem było pokazanie co sprzedaje firma resover pod tajemniczą nazwą ekores...(bez vipa) i ostrzeżenie przyszłych kupujących, ze za reklamami , czy ładnie zrobionymi stronkami w necie równiaż można się naciąć, rynek węgla to chyba dalej w polsce bandyctwo, pomieszane z cwaniactwem i krojeniem klienta na dużą kase.zaczeły sie mrozy -przyszły problemy, fotki pokazały co kupiłem, zaczełem to palić i również zauważyłem duże zasiarcznie opału (napewno wieksze jak przewidują normy na ekogroszek)

 

Próbowałeś składać reklamację? Gratulacje, że się udało jakoś okiełznać ten "trefny" ekores ;)

Edytowane przez ppietrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o reklamacje, to po wymianie maili, rozmowie telefonicznej zwazeniu popiołu :) wysłaniu fotek popiołu,szef uwzglednił reklamacje ...ale co z tego, jak teraz ma urwanie glowy bo jest zima i ludzie kupują opał ,i nie ma jak dowiesc, a to spedycja nie przyjmuje mu towaru.

I jest to prawdą co piszesz, niestety tak teraz to wygląda. Trzeba poczekać. Kupiłeś opał około 400 km od miejsca zamieszkania. Spróbuj zareklamować ten który kupisz dwa kilometry dalej na składzie a nawet może dwie ulice dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...