Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Kiedyś kupiłem trochę miału w składywęgla.pl 26 MJ aby sprawdzić jak z kalorycznością względem innych w miałowcu, próba się nie powiodła bo 2-3 kg przeleciało przez ruszta w czasie palenia. Po czasie jak resztę dosypywałem do innego to zauważyłem że frakcji 5-10 mm moze 5% a większej 0%, czyli jaki wniosek ?

 

Wtrącę tylko, że te 26MJ to podawane przez nich cipeło spalania a nie kaloryczność. Poza tym po ich miale mam znacznie więcej popiołu niż po polskim za 550zł no i spieka się dość mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od rana pali się już "tani opał" zielony - dokąd był w niemalże całkowicie szczelnym worku był czarny, teraz dosechł trochę w zasobniku i już zbrunatniał częściowo - wygląda faktycznie jak Komorany.

 

"Tani opał" zielony [Komorany] - SVER=14,3 MJ/kg, zero spieków, mało popiołu.

 

Teraz pali się czerwony "wysokoenergetyczny" - jest mokry i bardzo drobny - SVER niebawem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś ze składamiwegla.pl jest nie tak. ... . Wczoraj zauważyłem, że wszystkie negatywne tematy i wpisy o składach węgla (na różnych forach i portalach) zostały usunięte.

Ten post też pewnie niedługo zostanie usumięty.

 

Jak na razie nic stąd nie znika, więc bądź dobrej myśli.

 

Testowałem węgiel z 2 różnych składów firmy skladywegla.pl i wyniki masz pod linkiem w stopce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszło do zamówienia, to róznica zmalała do 140 pln - składywęgla 860pln za pakowane na składzie "nie wiadomo co", a 1000 pln za pakowany w kopalni ekoret. Obie ceny z dostawą. Nie wiem jak z wagą tego pierwszego,a ekoret kupowałem w ub. roku i waga +- 0,5 kg na 25kg workach. Popiołu po ekorecie ok 8% - niepełne wiadro blaszane z zasobnika 150kg.Podobno w tym pierwszym popiołu znacznie więcej.Już kiedyś eksperymentowałem na węglu z GS (panie - wszyscy biorą i są zadowoleni) i przy takiej różnicy cenowej nie będę ryzykował.

 

8% wagi to dużo - ja toleruję 4-5% - gdy któryś z testowanych ma więcej wtedy to sprawdzam i podaję.

 

Przy węglu ze skladywegla.pl który testowałem popiołu nie było więcej niż 5% na pewno, ale w różnych składach miał bardzo różną kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem trochę miału w składywęgla.pl 26 MJ aby sprawdzić jak z kalorycznością względem innych w miałowcu, próba się nie powiodła bo 2-3 kg przeleciało przez ruszta w czasie palenia. Po czasie jak resztę dosypywałem do innego to zauważyłem że frakcji 5-10 mm moze 5% a większej 0%, czyli jaki wniosek ?

 

Taki z tego wniosek, że jako miał sprzedają proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do SUSPENSER, czy jeżeli wysłał bym Ci worek to mógłbyś go przetestować i opisać spostrzeżenia na forum? Oszczędziło by Ci to wycieczki krajoznawczej na wschód do Lublina, o której kiedyś pisałeś, ale żeby nie było zapraszam.

 

Pewnie, że go Ci przetestuję, a do Lublina wybiorę się raczej na wiosnę, chyba, że pogoda już w Styczniu będzie ładna [bez opadów].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Droga woda... nawiasem mówiac jakiś węgiel o większej granulacji skkruszony na kruszarce i wszystko razem z powrotem do worków,porzadna firma miał po kruszeniu sprzedałaby osobno a tu wsio razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...