Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

Dzisiaj dostałem NIEBIESKĄ ISKRĘ z Kareny., 30 kg., za 25 zł. Zamówiłem przez neta w niedzielę i już w poniedziałek miałem kontakt z Kareną. Pani pytała się mnie jaką ''iskrę'' zamówiłem, żółtą czy niebieską? Powiedziałem, że jeszcze żadnej (kolor) nie wybrałem. Więc Pani pyta się, jaki mam kocioł C.O? Proponuje żółtą iskrę, a gdy powiedziałem Jej, że mam ogniwo eko+ z automatycznym sterownikiem ecoal to od razu zaproponowała ''iskrę niebieską''. Nie dowiedziaŁEM się, dlaczego zmieniła zdanie bo miała dużo telefonów. Jeszcze tylko zdążyła powiedzieć, że dowiozą mi próbkę we wtorek. Czekam więc w ten wtorek, a tu telefon z przeprosinami, że auto im nawaliło i czy mogę się zgodzić na środę. Tak więc dzisiaj rano mi przywieżli ten ''wungiel''. Porozmawiałem krótko z tymi panami o całej tej akcji/próbki KARENY. Otóż siedziba firmy jest w Siemianowicach ale produkcja/dystrybucja jest w Zabrzu. Mam do nich kilka km. Na koniec, nadmieniłem im, że na forach internetowych ludzie szukają dobrego ekogroszku i jeżeli te próbki ich zadowolą (dobra jakość/kaloryczność/popiół(mały) to na pewno dokonają większych zakupów później. Ostrzegłem ich też (może się wygłupiłem), że jeżeli kombinują tak; damy im w próbce dobry ekogroszek a potem będziemy robić tak jak ''prawie wszyscy'' czyli ''chrzczony ekogroszek'' to ludzie jak się o takim przekręcie dowiedzą (a na pewno się dowiedzą) to na wszystkich możliwych forach pójdzie o firmie KARENA taka opinia, że nikt już nie będzie chciał ich węgla. Powiedzieli mi, że firma ma już długą tradycję handlowania opałem i nie mogą sobie na takie ''numery'' pozwolić. Pożyjemy, zobaczymy.

Na razie mam pełny zasobnik, ale jak się wypali to przejdę do testów. Dla ścisłości; dostałem dwa worki, jeden duży 20 kg i drugi mały 10 kg. Zważyłem, razem 30,2 kg. Opał suchy, zdjęcia poniżej.

 

IMAG0720.jpgIMAG0722.jpgIMAG0723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy nową super promocje dla hobbystów :) SUSPENSER myślę ze powinieneś wziąć udział w turnieju ;) tutaj link KARENY http://allegro.pl/ekogroszek-iskra-zolta-kontra-rudy-i2886243902.html

 

Dzięki za info, ale mam obecnie zapas węgla na prawie rok, więc nie będę się zawalał 1 600 kg dodatkowo.

 

Poza tym znam już wynik takiego porównania bo ciepłomierz nie kłamie i 600 kg Iskry [nawet z worka testowego nr 1] polegnie w porównaniu z czeskim [nawet tym z Ledvic], więc ten test nic by nie wniósł a zablokował by testy innych na długo - a mi się spodobało ujawnianie prawdy o wartości węgla który jest w sprzedaży.

 

Jakby chcieli, żebym im jakiś nowy węgiel sprawdził to prościej napisać do mnie na priv i podesłać worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała KARENA:

 

Dostawa: paleta, 50 worków po 20kg, dostawa PEKAES.

I tu pierwszy problem. Przyjechał tir na kilometr długi i nie było szans wjechania na posesję. Paletę zrzucił na drodze. I niestety musiałem dorzucić 30zł człowiekowi za ponoszenie. :-(

Drugi problem - uszkodzony worek. Wyleciało pewnie z 2-3 kg. To akurat nie wina Kareny tylko chaosu na pace tego tira.

 

Worki wniesione.

Za paletę z transportem zapłaciłem 880 zł + 30zł wnoszenie.

 

Dostałem 44 worki Iskry Żółtej, 3 worki Niebieskiej i 3 Seledynowej --> tak sobie wziąłem na próbę...

 

I teraz najważniejsze.

Losowo wybrałem jeden worek i wniosłem go do kotłowni. Reszta jest jeszcze nieruszona.

Węgiel niestety jest mocno wilgotny. Żadne cieknące worki itp. ale węgiel raczej nie nadaje się do pieca. Musi w kotłowni kilka dni poleżeć.

Węgiel jak w próbkach. Bryła + trochę drobnicy (miał) ale ile dokładnie to zobaczę jak rozsypie worek.

IMG_2163.jpg

IMG_2164.jpg

IMG_2177.jpg

IMG_2179.jpg

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała KARENA:

Dostawa: paleta, 50 worków po 20kg, dostawa PEKAES.

Węgiel niestety jest mocno wilgotny. Żadne cieknące worki itp. ale węgiel raczej nie nadaje się do pieca.

Otwierałeś na dworze worek czy w piwnicy,bo w piwnicy węgiel z ujemnej temperatury od razu staję się wilgotny bo się poci różnica temperatur .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ta Karena - to kruszyli czy tam wysiewali mokre i przesiewacz nie odsiał całego miału, tak jest zawsze z towarem robionym o tej porze roku. Martinos, na 3 zdjęciu w tym otwartym worku jest taki żółto przerośnięty węgielek. Pisałeś, że rozsypywał będziesz - jest ich w tym więcej? Jeżeli tak, to czy mógłbyś dać foto takiego pojedynczego " egzemplarza"? I całej rozsypanej warstwy.Pozdrawiam - Jacek Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ta Karena - to kruszyli czy tam wysiewali mokre i przesiewacz nie odsiał całego miału, tak jest zawsze z towarem robionym o tej porze roku. Martinos, na 3 zdjęciu w tym otwartym worku jest taki żółto przerośnięty węgielek. Pisałeś, że rozsypywał będziesz - jest ich w tym więcej? Jeżeli tak, to czy mógłbyś dać foto takiego pojedynczego " egzemplarza"? I całej rozsypanej warstwy.Pozdrawiam - Jacek
Kobra złota bedzie szukał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra złota bedzie szukał :)

 

Kolor węgla ( nie każdy czarny jest taki sam), jego struktura i wybarwienie przerostów pozwalają z bardzo dużym prawdopodobieństwem określić, z której kopalni węgiel pochodzi. Myślę, że np. Karoka coś też o tym wie...Myślę nawet, że on wie, dlaczego proszę o te fotki. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ta Karena - to kruszyli czy tam wysiewali mokre i przesiewacz nie odsiał całego miału, tak jest zawsze z towarem robionym o tej porze roku. Martinos, na 3 zdjęciu w tym otwartym worku jest taki żółto przerośnięty węgielek. Pisałeś, że rozsypywał będziesz - jest ich w tym więcej? Jeżeli tak, to czy mógłbyś dać foto takiego pojedynczego " egzemplarza"? I całej rozsypanej warstwy.Pozdrawiam - Jacek

 

1. Wegiel jest wilgotny. To nie jest kwestia "pocenia się" ze względu zmianę temp.

2. Wegiel pewnie był robiony w ostatnim czasie. Fajnie gdyby się kurzył przy wsypywaniu ale o tej porze pewnie o taki cięzko. 2-3 dni w kotłowni i bedzie OK.

3. Kobra, ten złoty element to nic innego jak kawałek... pianki izolacyjnej przyklejony do bryłki. Ale, żeby podtrzymać własciwosci EKO znalazłem też 1 liść :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...