Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SUSPENSER to na rosyjskim http://www.ekobran.pl/ w czarnych workach mamy podobne wyniki, pierwszy worek 15,3 MJ a drugi po korektach w ustawieniach 16,5 MJ / kg. Ale ja w miałowcu. Trochę kombinuje z powietrzem wtórnym, ale różnie to wychodzi, pierwsza próba to porażka w kotłowni " siwy dym ",
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy sie dziwią że na brucerze są opieki? Mnie one nie opuszczają od początku przygody z tym kotlem. Nic nie mogę poradzić. Nawiew ograniczamy jak sie tylko da, do granic dymienia a i tak sie tworzą. No sie zdziwisz jak ci powiem że pożar mi od wczoraj w 20h już 40kg ruskiego grochu i stworzył bardzo ładne zlepione spieki o srednicach 5cm. Dam 400 PLN TEMU kto przyjedzie i pomorze mi pozbyć sie spiekow i ograniczy spalanie. Ja już nie mam sił.

No za daleko kolego mieszkasz.

Nie wiem jak domek ocieplony, czy to stary czy nowy budynek ale zbigmaz 320m grzeje 17-ką.

Napisz proszę więcej jak to palenie u ciebie wygląda tzn. czy palnik non-stop się pali czy dogrzewa i się odstawia w podtrzymanie, jak tak to na jak długo, czy cały czas tak masz, czy było dobrze i się zesrało od jakiegoś czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER to na rosyjskim http://www.ekobran.pl/ w czarnych workach mamy podobne wyniki, pierwszy worek 15,3 MJ a drugi po korektach w ustawieniach 16,5 MJ / kg. Ale ja w miałowcu. Trochę kombinuje z powietrzem wtórnym, ale różnie to wychodzi, pierwsza próba to porażka w kotłowni " siwy dym ",

 

Hmm to może ten sam węgiel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zjedzie do mnie dostawa 1tony kwk wesoła plus jeden worek ekogroszek (fioletowy)

od firmy B&E energy i zdam relację czy te testowe worki co otrzymałem wczesniej zawierają ten sam węgiel.:D

 

zrobię fotki czy czasem nie będzie w nich płynnej potpałki:lol2:

 

No i jak tam wungiel z firmy B&E Energy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam wungiel z firmy B&E Energy?

 

jest super pali sie b.dobrze ,jest b.kaloryczny a jak zobaczyłem popiół to byłem w szoku że go tak mało.

przyjechał do mnie w workach na palecie 40worków po 25kg oraz 1worek ekogroszek (fiolet ale zapakowali w worek zastępczy)

chciałem aby tym wyrównającym tone węglem był ten ekogroszek dlatego że jak będę zakupywał następną dostawę to będe mieszał 50/50

aby już teraz zrobić test jak będzie sie palić owa mieszanina.

także mieszanina paliła się super żadnych spieków oraz zawieszania się zasypu.

węgiel wilgotny ale bez lania się z worka ogólnie dobrze ,worki b.mocne już w rękach czuć że grube i ciekawe mają rozwiązanie że wystarczy mocno

szarpnąć za wystający sznurek zgrzewalny i idealnie się otwiera.

także już mam spokój bo wiem gdzie się zaopatrywać.

Firma bardzo profesjonalnie podchodzi do klienta jedynie czasami co mi mówili ich zaopatrzeniowiec co wykonuję im worki się nie wyrabia

ale zawsze jak jest tylko coś to informują klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser to kiedy orientacyjnie będziesz w Trójmieście? Może się wunglem wymienimy ;) zamiast Tobie wysyłać...

 

Może będę w Styczniu/Lutym, ale nie obiecuję bo to zależy od pogody, czasu itp. itd.

 

Wcześniej mam jeszcze do odwiedzenia klientów w innych rejonach kraju [wchód, Warszawa i okolice].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a może bedziesz w okolicach ostrołęki?? To może zorganizuje dla ciebie jakieś próbki lokalnych dostawców eko, a jest kilku ciekawych do sprawdzenia
Przyłączę się do pytania :)

Suspenser jak bym tobie podwiózł swój opał do testów czyli sprawdzić to czym palę czy miał byś coś przeciw? We wrocku jestem prawie co tydzień i parę km w tą czy tamtą nie robi problemu, przynajmniej bym mógł wpisać w statystykach faktycznie to co mam. Przewiduję że jak zobaczysz to własnym okiem to określisz to jako odsiew po eko :) Wiesz że jestem nowy w tym temacie ale chcę wiedzieć co jest co.

W razie zgody daj znać na priw a się ugadamy co i jak i kiedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser a może bedziesz w okolicach ostrołęki?? To może zorganizuje dla ciebie jakieś próbki lokalnych dostawców eko, a jest kilku ciekawych do sprawdzenia

 

W okolice Ostrołęki się nie wybieram, więc jedyna możliwość to przesłać mi paczką próbki np. 3x10 kg różnych ekogroszków, wtedy je przetestuję i podam wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do pytania :)

Suspenser jak bym tobie podwiózł swój opał do testów czyli sprawdzić to czym palę czy miał byś coś przeciw? We wrocku jestem prawie co tydzień i parę km w tą czy tamtą nie robi problemu, przynajmniej bym mógł wpisać w statystykach faktycznie to co mam. Przewiduję że jak zobaczysz to własnym okiem to określisz to jako odsiew po eko :) Wiesz że jestem nowy w tym temacie ale chcę wiedzieć co jest co.

W razie zgody daj znać na priw a się ugadamy co i jak i kiedy :)

 

Nie ma sprawy - możesz nawet podrzucić we Wrocławiu bo żona tam dojeżdża codziennie do pracy - szczegóły na priv - napisz dzień przed tym gdy będziesz to podam Ci gdzie podjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...