Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Q.cze wygląda podobnie do tego co ja teraz wsypuję. W pierwszych workach było lepsze i wyglądało jak ekogroszek a im dalej z workami to właśnie takie jak tu widać. Mniej jest jedynie tego faktycznie o granulacji 0 ale też drobnica. Moje wgląda jakby to było coś jak 5-15 lub 5-10 jeżeli takie są dostępne.

Ostatni raz dałem się nabrać u tego sprzedawcy.

 

Nigdy nie miałem miału ani nie paliłem miałem ...

Z tego co wyczytałem Karena ma dwa rodzaje miału.

Jak to nazywają "miał z domieszką ekogroszku" i miał "odświewany z produkcji ekogroszku" , więc przy odśiewce raczej grubsze kawałki poszły do "ekogroszku" a mniejsze poszły na "miał" ...

 

Zobaczymy jak będzie się paliło i jak będzie w porównaniu do ruskiego ekogroszku ...

 

Szkoda jedynie że tak mało można kupić na próbę tego miału.

Nie ukrywam że próbuję palic tym "czymś" bo kosztuje to z transportem 700zł Za tyle kupuję luzem ruski ekogroszek o którym nie wiem nic ...

A patrząc na ilość pyłu ile ten ruski generuje to jestem ciekawy jak będzie z tym polskim miałem :)

 

Jeśli ten miał okazał by się bardziej kaloryczny i mniej dawał popiołu to czemu nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

Moje wrażenia ze spalania NIEBIESKIEJ ISKRY są pozytywne i to bardzo.. 28.12 godz.6.30 zasyp ekogroszku w ilości 80 kg(4 worki). Dzisiaj 30.12 o godz.15.00 było jeszcze w zasobniku ok 5 kg. Wyczyściłem szufladę na popiół i popielnik . Więc z ok. 75kg zrobiło się ok. 6-7 kg popiołu. Zaznaczę jeszcze, że sam pojechałem po ten ekogroszek (mam do nich w Zabrzu niedaleko) i w workach, który przywiozłem był suchy. Obejrzałem też tę całą ''bazę'', ale tylko z portierni, bo dalej nie można było podjechać. Widać dużo asortymentu różnego węgla (wanny jeżdżą cały czas). Pakowanie odbywa się pod zadaszeniem a skład gotowych worków widziałem na ''polu'', lecz zapewniano mnie, że mają też kryte magazyny. procedura zakupu i bezpośredni odbiór na magazynie w Zabrzu odbywa się tak; dzwonię do siedziby w Śiemianowicach i mówię ile, i czego chcę. Podaję moje dane do dokumentu zakupu (zwolnienie z akcyzy). Informują ile trzeba przygotować (wyliczone) pieniędzy (bo na magazynie tylko przyjmują kaskę) i za około 2 godz. można już odebrać towar. Odniosłem wrażenie, że jeszcze nie są przygotowani ma handel detaliczny.

 

A to podgląd popiołu, z innych ekogroszków miałem taką ilość prawie codziennie

 

popielnik.jpgpopielnikcałość.jpg

 

Mówiono mi, że niebieska iskra to kazimierz-juliusz, a żółta iskara to z kopalni chwałowice.

Edytowane przez robus2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Bo piszecie o przyslonie na wentylatorze, i chciałbym wyjaśnić kilka kwestii.

Bo mam przyslone na dwóch srubkach, jedną stała a druga w wycięciu przesownym. No i teraz co znaczy że ktoś ma odsłonięte wentylator na 50%? Bo jeżeli zdejme całkowicie tą metalową przyslone to mam 100% otwarcia (cały wentylator widać), ale jeżeli mam założoną tą blachę to na max otwarciu mam ok 60% wcześniejszego przypadku bez blachy. No i teraz jeżeli ktoś pisze że ma otwarte na 50% to czy ma na myśli zasloniecie tej przeslony na połowę jej ruchu czy tylko delikatne przesloniecie jej tak żeby z 60% otwarcia (bez blachy) uzyskać 50% otwarcia bez blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Bo piszecie o przyslonie na wentylatorze, i chciałbym wyjaśnić kilka kwestii.

Bo mam przyslone na dwóch srubkach, jedną stała a druga w wycięciu przesownym. No i teraz co znaczy że ktoś ma odsłonięte wentylator na 50%? Bo jeżeli zdejme całkowicie tą metalową przyslone to mam 100% otwarcia (cały wentylator widać), ale jeżeli mam założoną tą blachę to na max otwarciu mam ok 60% wcześniejszego przypadku bez blachy. No i teraz jeżeli ktoś pisze że ma otwarte na 50% to czy ma na myśli zasloniecie tej przeslony na połowę jej ruchu czy tylko delikatne przesloniecie jej tak żeby z 60% otwarcia (bez blachy) uzyskać 50% otwarcia bez blachy?

 

A ja u siebie mam przesłonę otwartą na max i tam paliłem cały poprzedni sezon i ten także w takiej pozycji palę ..

 

Szczerze mówiąc nie rozumiem po co ograniczać ilośc powietrza ? jeśli już ograniczać to za pomoca dmuchawy (obroty) a nie poprzez dolot powietrza.

 

Nie po to robi się w kotłowni wlot powietrza około fi150mm aby potem zamknąc niemalże dolot powietrza w piecu ...

 

U siebie przez chwilę miałem mocno zamknięty dolot powietrza. Nie zauważyłem różnicy w spalaniu a piec dłużej dochodził do żadanej temperatury.

 

No chyba że ktoś ma jakąś gigantyczną dmuchawę której nie da się wysterować sterownikiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem jak wy ale chyba ze mnie palacz jak z koziej dupy trąba.

Za cholerę nie wiem o co tutaj chodzi myślałem że opanowałem wszystkie tajniki palenia w retorcie.

paliłem ruskim grochem = spieki,

palę Iskrę żółtą = spieki

a u was dają popiół jak z papieroska, normalnie już teraz zdesperowany jestem,

Jest ktoś tutaj z pomorskiego i mógłby przyjechać wytłumaczyć co robię nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem jak wy ale chyba ze mnie palacz jak z koziej dupy trąba.

Za cholerę nie wiem o co tutaj chodzi myślałem że opanowałem wszystkie tajniki palenia w retorcie.

paliłem ruskim grochem = spieki,

palę Iskrę żółtą = spieki

a u was dają popiół jak z papieroska, normalnie już teraz zdesperowany jestem,

Jest ktoś tutaj z pomorskiego i mógłby przyjechać wytłumaczyć co robię nie tak??

A jaki masz kocioł i jaki w nim palnik ile KW

Ile m2 masz do ogrzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teodor, albo masz nieszczelny palnik, albo dla danego palnika przekroczyłes granicę spalania, przy której spieków nie unikniesz...

Skoro to nie kwestia węgla...

 

Już prawie wszyscy wiedzą jaki mam palnik i kociołek oraz dom, dla przypomnienia:

Heitz Eco 3 35kw z palnikiem Brucer 35kw dom 300m2, palnik uszczelniony i to tak naprawdę się do tego przyłożyłem, a co to takiego granica spalania nie wiem.

PS wciąga mi 40kg teraz a 50kg groszku w mrozach na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie wszyscy wiedzą jaki mam palnik i kociołek oraz dom, dla przypomnienia:

Heitz Eco 3 35kw z palnikiem Brucer 35kw dom 300m2, palnik uszczelniony i to tak naprawdę się do tego przyłożyłem, a co to takiego granica spalania nie wiem.

PS wciąga mi 40kg teraz a 50kg groszku w mrozach na dobę.

 

wygląda na to ze masz taki sam sterownik jak w moim piecu - ecoMAX800 - czy palisz na fuzzy logic czy na ustawieniach ręcznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę na ręcznym, próbowałem na FL ale kompletnie nie zdawało to egzaminu, część dnia chodził ok a potem dostawał fioła 12s podawania na 19s przerwy i pakował w palenisko grochu i nie dopalał a płomień po otwarciu drzwiczek wnet mi darmowego fryzjera nie zafundował.

Możesz mi opisać jakie masz ustawienia i na jakim palniku działasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każda zmiana opału wymaga korekty ustawień pieca. Pozdrawiam - Jacek

 

Przy zwykłych sterownikach niestety tak jest - na szczęście jest już Bruli ze spalaniem grupowym - przy nim nic nie trzeba zmieniać [można ewentualnie delikatnie skorygować moc nadmuchu].

Dopiero gdy węgiel mocno się spieka można się trochę podratować przełączeniem z grupowego w tryb 2 stanowy i wtedy trzeba faktycznie wszystko ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie mam przesłonę otwartą na max i tam paliłem cały poprzedni sezon i ten także w takiej pozycji palę ..

 

Szczerze mówiąc nie rozumiem po co ograniczać ilośc powietrza ? jeśli już ograniczać to za pomoca dmuchawy (obroty) a nie poprzez dolot powietrza.

 

Nie po to robi się w kotłowni wlot powietrza około fi150mm aby potem zamknąc niemalże dolot powietrza w piecu ...

 

U siebie przez chwilę miałem mocno zamknięty dolot powietrza. Nie zauważyłem różnicy w spalaniu a piec dłużej dochodził do żadanej temperatury.

 

No chyba że ktoś ma jakąś gigantyczną dmuchawę której nie da się wysterować sterownikiem ...

 

Po pierwsze większość dmuchaw jest przewymiarowana i to kilkukrotnie, po drugie większość sterowników nie jest w stanie prawidłowo sterować dmuchawami i praktycznie nie dają możliwości regulacji w najważniejszym zakresie [tak miałem z moim pierwszym sterownikiem, w którym pomiędzy 30 a 100% zmiany obrotów i ciągu dmuchawy były ledwo zauważalne a tylko taki zakres miałem do dyspozycji - dlatego musiałem ograniczać ciąg przesłoną].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Bo piszecie o przyslonie na wentylatorze, i chciałbym wyjaśnić kilka kwestii.

Bo mam przyslone na dwóch srubkach, jedną stała a druga w wycięciu przesownym. No i teraz co znaczy że ktoś ma odsłonięte wentylator na 50%? Bo jeżeli zdejme całkowicie tą metalową przyslone to mam 100% otwarcia (cały wentylator widać), ale jeżeli mam założoną tą blachę to na max otwarciu mam ok 60% wcześniejszego przypadku bez blachy. No i teraz jeżeli ktoś pisze że ma otwarte na 50% to czy ma na myśli zasloniecie tej przeslony na połowę jej ruchu czy tylko delikatne przesloniecie jej tak żeby z 60% otwarcia (bez blachy) uzyskać 50% otwarcia bez blachy?

 

Czy po maksymalnym otwarciu przesuwnej nie odsłania się cała ażurowa część obudowy dmuchawy [u mnie tak jest i oznacza to 100% otwarcia i do tego odnoszę podawane % otwarcia] ?

 

Czyli otwarcie na 50% oznacza zasłonięcie przesłony na połowę ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zwykłych sterownikach niestety tak jest - na szczęście jest już Bruli ze spalaniem grupowym - przy nim nic nie trzeba zmieniać [można ewentualnie delikatnie skorygować moc nadmuchu].

Dopiero gdy węgiel mocno się spieka można się trochę podratować przełączeniem z grupowego w tryb 2 stanowy i wtedy trzeba faktycznie wszystko ustawić.

 

Witam. Suspenser, o tym ustawianiu sterownika pisałem do kolegi Martinos, a on ma ST 37. Swoją drogą bardzo przyzwoity sterownik.A tak a propos - czy Bruli daje mozliwość pracy w trybie absolutnie dwustawnym, bez żadnej ingerencji w pracę kotła ze strony algorytmu? Przestawiasz na dwustawny, ustawiasz czasy, nadmuch, przedmuchy i chodzi bez żadnych samodzielnych np. zmian mocy itp? Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...