Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Po pierwsze większość dmuchaw jest przewymiarowana i to kilkukrotnie, po drugie większość sterowników nie jest w stanie prawidłowo sterować dmuchawami i praktycznie nie dają możliwości regulacji w najważniejszym zakresie [tak miałem z moim pierwszym sterownikiem, w którym pomiędzy 30 a 100% zmiany obrotów i ciągu dmuchawy były ledwo zauważalne a tylko taki zakres miałem do dyspozycji - dlatego musiałem ograniczać ciąg przesłoną].

 

Ja u siebie mam dmuchawę wbs-6a. Szczerze mówiąc jedyny minus jaki zauważyłem przy max otwartej dmuchawie jest to że jak są mrozy to polepsza mi się na tyle ciąg że w stanie wstrzymania piec dostaje tyle powietrza że opał sam się ładnie pali i temp. rośnie ...

 

Zamwówiłem już klapkę i sądzę że ten problem zniknie.

 

U mnie domykając klapkę zauważyłem że piec dłużej osiąga żądaną temperaturę i nie wiem czy to jest dobry pomysł aby ograniczać dmuchawie ilość powietrza , tym bardziej że moja elekttronika i tak ogranicza moc dmuchawy chyba o 50% , czyli mimo że mam max 85% to tak naprawdę jest to 42% max mocy dmuchawy , jeśli dobrze pamiętam ...

 

Kiedyś pytałem się Jareckiego i powiedział mi że nie ma sensu przymykać w Skam-P dmuchawy , no chyba że jest bardzo mocny ciąg to wtedy tak , ale w większości nic się nie przymyka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Suspenser, o tym ustawianiu sterownika pisałem do kolegi Martinos, a on ma ST 37. Swoją drogą bardzo przyzwoity sterownik.A tak a propos - czy Bruli daje mozliwość pracy w trybie absolutnie dwustawnym, bez żadnej ingerencji w pracę kotła ze strony algorytmu? Przestawiasz na dwustawny, ustawiasz czasy, nadmuch, przedmuchy i chodzi bez żadnych samodzielnych np. zmian mocy itp? Pozdrawiam - Jacek

 

Co prawda pytasz się Suspensera... ale, tak- bruli daje możliwosc pracy w czystej pracy dwustanowej bez żadnej ingerencji algorytmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam dmuchawę wbs-6a. Szczerze mówiąc jedyny minus jaki zauważyłem przy max otwartej dmuchawie jest to że jak są mrozy to polepsza mi się na tyle ciąg że w stanie wstrzymania piec dostaje tyle powietrza że opał sam się ładnie pali i temp. rośnie ...

 

Zamwówiłem już klapkę i sądzę że ten problem zniknie.

 

U mnie domykając klapkę zauważyłem że piec dłużej osiąga żądaną temperaturę i nie wiem czy to jest dobry pomysł aby ograniczać dmuchawie ilość powietrza , tym bardziej że moja elekttronika i tak ogranicza moc dmuchawy chyba o 50% , czyli mimo że mam max 85% to tak naprawdę jest to 42% max mocy dmuchawy , jeśli dobrze pamiętam ...

 

Kiedyś pytałem się Jareckiego i powiedział mi że nie ma sensu przymykać w Skam-P dmuchawy , no chyba że jest bardzo mocny ciąg to wtedy tak , ale w większości nic się nie przymyka ...

 

Ja także mam WBS-6a i to jest kwestia sterownika czy potrafi nią sterować, więc jeśli masz któryś z tych: eCOAL, Bruli, Cobra, Tatarek RT09 PID to nie będziesz miał z tym problemów - kłopoty były ze starszymi wersjami sterowników 2 stanowych [np. Tatarek RT 09], które regulowały napięcie zasilania dmuchaw co było mało skuteczne ze względów, które wcześniej opisałem.

 

U mnie też ciąg kominowy jest dobry, ale klapki nie mam gdzie zamontować bo za dmuchawą mam wlot do rurki, którą część powietrza trafia do zasobnika i dosusza w nim węgiel [sam to dorobiłem odgapiając trochę od RBR-a].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jest to drobnica. Sądzę że bryłki mają około 5-10mm max , choć znalazłem pojedyncze większe kawałki.

Więc jedynie złudzenie optyczne. Dośc blisko dałem obiektyw i wyszły "wielkie" kawałki ,a w rzeczywistości tak nie ma ...

ja przedstawiam swoje zdjęcia odsiewki kupionej w 2011 w firmie RESOVER. Czy to wygląda podobnie? Na zdjęciu 2 i 3 ekomiał z firmy RASTAR, jutro wrzucę jeszcze miału od lokalnego dostawcy podobno kopalnia PIAST

Zdjęcie0995.jpg

Zdjęcie1005.jpg

Zdjęcie1004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przedstawiam swoje zdjęcia odsiewki kupionej w 2011 w firmie RESOVER. Czy to wygląda podobnie? Na zdjęciu 2 i 3 ekomiał z firmy RASTAR, jutro wrzucę jeszcze miału od lokalnego dostawcy podobno kopalnia PIAST

 

Przypomina odswiewkę Resovera z Twojego pierwszego zdjęcia. Jak dla mnie mój miał to 0-10mm max , ale dużo jest 0-5mm , powyżej 1cm sądzę że nikły procent tego co przypadkowo wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy Bruli pasuje to każdego kotła? Np. do mojego 25kw http://www.seko.pl/kotly-automatyczne-retortowe-bawaria.html

Konieczne są jakieś zmiany w instalacji??

 

Najlepszego w Nowym Roku dla wszytkich razem i każdego z osobna!! :-)

 

Bruli będzie pasował, będziesz jedynie musiał wywiercić w czopuchu otwór na czujnik temperatury spalin.

 

Ja również życzę wszystkim szczęścia i sukcesów w nadchodzącym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie robię test wpływu zabrudzenia wymiennika na osiągany SVER - dam znać gdy znacząco on spadnie [palę "Pieklorzem" z Żernickiej którego średni SVER mam wyznaczony].

 

Nie będę czyścił wymiennika aż kolejne 2 worki dadzą SVER poniżej 16 MJ/kg i wtedy podam wyniki [na razie spala się 8 worek i jest ok - wliczyłem w to poprzednio testowane Iskry i czeskie brunatne].

 

Jest wynik [ilość węgla podaję w workach - jest to około 25 kg - spadek SVER [z około 16,5 MJ/kg] zaczął się po 8 worku:

 

- 9 worek: 16,25 MJ/kg

- 10 worek: 15,08 MJ/kg

- 11 worek: 14,85 MJ/kg

 

Jako, że poprzednie 7 worków to były różne testowane węgle to teraz powtarzam test dla "Pieklorza" z Żernickiej, po sprawdzeniu wyjmę zawirowywacze i powtórzę test - trochę to potrwa, więc pierwszy wynik powinien być za około 2-3 tygodnie [chyba, że mróz przyciśnie].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem pobieżnie kilka ostatnich stron, i widzę, że ostro testujecie:)

Tam woreczek, tam dwa, znowu tu i tam. Pamiętacie o przechowywaniu "dokumentu dostawy" który za każdym razem dostajecie?

Ustawodawca zatroszczył się i o Was i macie niestety obowiązek przechowywać DD przez 5 lat.

Moje doświadczenie podpowiada, że sprzedawcy o tym nie informują, tylko podpisz i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wynik [ilość węgla podaję w workach - jest to około 25 kg - spadek SVER [z około 16,5 MJ/kg] zaczął się po 8 worku:

 

- 9 worek: 16,25 MJ/kg

- 10 worek: 15,08 MJ/kg

- 11 worek: 14,85 MJ/kg

 

Jako, że poprzednie 7 worków to były różne testowane węgle to teraz powtarzam test dla "Pieklorza" z Żernickiej, po sprawdzeniu wyjmę zawirowywacze i powtórzę test - trochę to potrwa, więc pierwszy wynik powinien być za około 2-3 tygodnie [chyba, że mróz przyciśnie].

 

Czyli po każdorazowym spaleniu 200kg wungla trza czyścic kocioła

http://emoty.blox.pl/resource/sluze.gif

Najlepszego!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku!

 

Tak u mnie wygląda popiół z Iskry Żółtej (Karena).

 

Przy działaniu pieca do popielnika spada prawie wyłącznie mieszanka pyłu, proszku i małych drobinek.

Jedynie kiedy piec jest w podtrzymaniu (szczególnie w nocy kiedy nie działa nawet kilka godzin) to spadają też większe bryłki 1-1,5cm. Ale raczej nie jest to niedopalony węgiel. Całość łatwo rozciera się palcami.

 

Przy poprzednim węglu miałem podobnie. Ale tam bryłki były rzeczywiście trochę niedopalone. Przeważnie po prostu wrzucałem jest ponownie do pieca. Z Iskrą to raczej nie ma sensu.

IMG_2180.jpg

IMG_2183.jpg

IMG_2184.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...