Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mógłby sie ktoś wypowiedzieć na ten temat http://systemyogrzewania.pl/Forum/Re-podajnik-brucer-17197.html ja chyba muszę kupić i włożyć nowy palnik. Tylko jaki by u mnie pasował? Motoreduktor może zostać ten sam i zbiornik chyba co ?
Nie wiem jak to rozumieć i co można z tego kupić
podajnik brucer jest dobry a w szczegulności ślimak oprucz niego reszta nadaje się do chuty na przetop.
a potem napisał

natomiast mogę się pochwalić ślimak wykorzystałem do nowego podajnika ze starym typem retorty

To albo jest ten ślimak albo go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to tak że jedynym dobrym elementem brucera jest jego zmijka, bo jest zeliwna. A sam palnik nadaje sie na złom. Mam takie same odczucia. Przyznam szczerze że kupowałem piec z tym brucerem tylko dlatego że sprzedawca mówił że jest zeliwna zmijka która dłużej wytrzyma. Ale teraz wiem że nawet jak miałbym wymieniać zmijke co 3-4 sezony to i tak już ja przeplacilem w spalonym w tym sezonie groszku w takich ilościach jakie pożera brucer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem to tak że jedynym dobrym elementem brucera jest jego zmijka, bo jest zeliwna. A sam palnik nadaje sie na złom. Mam takie same odczucia. Przyznam szczerze że kupowałem piec z tym brucerem tylko dlatego że sprzedawca mówił że jest zeliwna zmijka która dłużej wytrzyma. Ale teraz wiem że nawet jak miałbym wymieniać zmijke co 3-4 sezony to i tak już ja przeplacilem w spalonym w tym sezonie groszku w takich ilościach jakie pożera brucer.

 

A co Brucer robi z tym węglem, wypluwa na zewnątrz? Może to nie jest wina bracera? W każdym razie wypowiedz tego pana z pod linku to po prostu stek bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść komin i otwórz albo zdejmij klapkę na dmuchawie .

 

Ale tak komin nowy rok temu postawiony wysoki na ok 9m średnica fi200mm, koniec nad kalenicą dachu, wiec ciąg ma raczej dobry. Co do klapki to sam nie wiem czy to coś da bo mam też klapke zamykającą jak nie pracuje wentylator.

 

Podczas pracy kotła nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak komin nowy rok temu postawiony wysoki na ok 9m średnica fi200mm, koniec nad kalenicą dachu, wiec ciąg ma raczej dobry. Co do klapki to sam nie wiem czy to coś da bo mam też klapke zamykającą jak nie pracuje wentylator.

 

Podczas pracy kotła nie ma tego problemu.

Komin nowy rok temu postawiony ale czyścić trzeba 2 razy w sezonie grzewczym albo wymiennik w kotle i czopuch sprawdź i wyczyść czy nie zarósł .

Właśnie o tą klapkę chodzi ,masz albo słaby ciąg albo za szczelny kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak komin nowy rok temu postawiony wysoki na ok 9m średnica fi200mm, koniec nad kalenicą dachu, wiec ciąg ma raczej dobry. Co do klapki to sam nie wiem czy to coś da bo mam też klapke zamykającą jak nie pracuje wentylator.

 

Podczas pracy kotła nie ma tego problemu.

Witam. Zbieranie się dymu w podtrzymaniu jest normalne, jeżeli masz dmuchawę z klapką. Można temu zaradzić, nie pozwalając się jej do końca domykać, np. podeprzeć czymś przeciwwagę tak, żeby zostawało 1 - 2 mm. otwarcia, można - ale to już wymaga precyzji - przegiąć klapkę na ośce tak, żeby nie domykała się do końca, można delikatnie rozszczelnić popielnik. Część kotłów posiada w drzwiach popielnikowych drugie, małe drzwiczki regulowane śrubką - można tam ustawić minimalną nieszczelność. Można próbować tak dobrać przedmuchy, żeby zminimalizować ilość dymu. A najlepiej zostawić jak jest, chyba że tego dymu jest naprawdę dużo i powoduje np. zarastanie kotła wilgotną sadzą. Jak zaglądasz przez dół i dymu tamtędy nie wywala, tylko go widzisz a kocioł nie obrasta w jakimś nadmiernym stopniu - olej to. Każde rozszczelnienie kotła spowoduje wzrost zużycia. Pozdrawiam w Nowym Roku - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Brucer robi z tym węglem, wypluwa na zewnątrz? Może to nie jest wina bracera? W każdym razie wypowiedz tego pana z pod linku to po prostu stek bzdur.

Spieka każdy możliwy i przez wielu forumowiczow polecany jako niespiekajacy ekogroszek. A jeżeli są spieki to nie spala paliwa w sposób optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieka każdy możliwy i przez wielu forumowiczow polecany jako niespiekajacy ekogroszek. A jeżeli są spieki to nie spala paliwa w sposób optymalny.

 

Wilgotność też ma wpływ na spiekanie .

Czy żużel to też spiek ?bo robią mi się takie delikatne bryłki ,które w palcach można rozgnieść nawet się rozlatują po złapaniu i podniesieniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieka każdy możliwy i przez wielu forumowiczów polecany jako niespiekajacy ekogroszek. A jeżeli są spieki to nie spala paliwa w sposób optymalny.

 

Ale brucer to palnik miałowy, który ekogroszek spala poprawnie. Ktora retorta nie spieka,jest taka? Pomijając już fakt ze nie ma praktycznie już nie spiekającego eko na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin nowy rok temu postawiony ale czyścić trzeba 2 razy w sezonie grzewczym albo wymiennik w kotle i czopuch sprawdź i wyczyść czy nie zarósł .

Właśnie o tą klapkę chodzi ,masz albo słaby ciąg albo za szczelny kocioł .

 

Czyścisz 2 razy w roku - qrcze to może ja też w końcu wyczyszczę u siebie bo od ponad 4 lat nie czyściłem ;)

 

W TV mówili, że trzeba nawet 4 razy w roku - może przy kopciuchach, które produkują sadzę.

 

Co ile czyścicie kominy u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścisz 2 razy w roku - qrcze to może ja też w końcu wyczyszczę u siebie bo od ponad 4 lat nie czyściłem ;)

 

W TV mówili, że trzeba nawet 4 razy w roku - może przy kopciuchach, które produkują sadzę.

 

Co ile czyścicie kominy u siebie ?

Witam. Raz w roku - inaczej ubezpieczyciel w razie np. pożaru może Ci odmówić wypłaty odszkodowania, a w każdym razie robić problemy. Swoją drogą to faktycznie chore - u mnie kominiarz luka w komin i schodzi na kawę. Ale papier zostaje - tak w razie W. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja komin od pieca czyszczę raz w roku. Ale wycior przelatuje bez problemów z góry na dół. Sadzy w rewizji jest sporawo, ale myślę, że to się zbiera w czasie sezonu a nie podczas czyszczenia. Może na wiosnę jak będę pamiętał, to najpierw wyczyszczę z rewizji a potem wdrapię się na komin.

 

Za to komin od kominka, to inna bajka. Mi po 3 miesiącach się przytkał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...