Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do SPP po 2h mogę powiedzieć,że nie przeciągnął jeszcze nawet o 1st.C a spada max. o 2st.C poniżej zadanej.

Kosz aktualnie zasypany pieklorzem i niestety nie jest zbyt suchy, więc nie wiem co jutro zobaczę w popielniku, spodziewam się spieków....

 

Też myślałem o tym spp ale nie znalazłem opini na jego temat to sobie odpuściłem. Jestem bardzo ciekaw jak test wypadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki jest sens zakładania RCK w kotłach z wymuszonym obiegiem powietrza? (dmuchawy w kotłach)

 

ja nie posiadam dmuchawy (dmuchawa to pójście na łatwiznę przez konstruktorów ,wiatraczek z prądem co dmuchnie tyle a tyle)

wystarczy matka natura ,wystarczająco dmucha ,a RCK to jak za bardzo szaleje:D

 

Też myślałem o tym spp ale nie znalazłem opini na jego temat to sobie odpuściłem. Jestem bardzo ciekaw jak test wypadnie.

 

http://forum.bolecki.pl/

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum producenta:P na nich są zawsze tylko dobre opinie.

 

chciałem pomóc ,ale będziesz musiał poczekać aby produkty rozeszły się po krwiobiegu nabywców.

ja jakbym czekał to nadal bym się męczył unisterem

myślę że nie siądziesz na fotel u fryzjera gdzie miał by cię uczeń strzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki jest sens zakładania RCK w kotłach z wymuszonym obiegiem powietrza? (dmuchawy w kotłach)

Dmuchawa nie pracuje cały czas ,kocioł jest zdany na ciąg kominowy .

Temat praktycznie wyczerpany strona do tyłu :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=5720387&viewfull=1#post5720387

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kaszpir, strata jest. Albo musisz tak ustawić podania w podtrzymaniu, żeby kopiec się nie zapadał - czyli zużywasz opał na utrzymanie wysokości kopca. Albo kopiec się zapada i pierwsze kilka cykli pracy po wyjściu z podtrzymania jest mało produktywne - kocioł odbudowuje sobie kopiec. Jak jest jakoś super oszczędnie ustawiony, to dodatkowo za którymś razem może sobie nie dać rady i wygaśnie. Oczywiście mówię o retortach, bo w tłokach to już zupełnie inna sprawa. Zug - samo podtrzymanie i późniejsze wychodzenie z niego jest stratą. Najlepiej byłoby, gdyby kocioł pykał sobie z idealnie dobraną mocą cały czas, utrzymując idealnie dobraną zadaną z minimalnymi , rzędu dziesiętnych stopnia odchyłami.To jednak wymagałoby super stabilnej instalacji i naprawdę kosmicznego sterownika w czasie rzeczywistym a najlepiej z pewnym wyprzedzeniem reagującego na wszelkie zmiany na palniku oraz po stronie instalacji. W realnym świecie ani jedno, ani drugie nie występuje. Dlatego musimy się pogodzić ze stratami z podtrzymania i próbować je minimalizować. Pozdrawiam - Jacek

 

U mnie w podtrzymaniu kopiec się zapada nawet do 5 cm i nie przeszkadza mi to, przy Brulim nie wygaśnie bo gdy temp. spalin spadnie poniżej pewnego poziomu [chyba 50 st] to dosypie on węgla i rozdmucha aż temp. spalin wzrośnie.

 

Dodatkowo przy spalaniu grupowym jest to kilka następujących po sobie cykli podawania [5s na cykl] a czas przerwy pomiędzy seriami cykli jest zależna od trendu przyrostu temperatury spalin co szybko uzupełnia deficyt paliwa w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w podtrzymaniu kopiec się zapada nawet do 5 cm i nie przeszkadza mi to, przy Brulim nie wygaśnie

Dodatkowo przy spalaniu grupowym jest to kilka następujących po sobie cykli podawania [5s na cykl] a czas przerwy pomiędzy seriami cykli jest zależna od trendu przyrostu temperatury spalin co szybko uzupełnia deficyt paliwa w palniku.

Mechanicznie jest to rozwiązane ale czy też ekonomicznie ?,pełne spalanie osiąga się w trakcie pracy kotła a nie w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w podtrzymaniu kopiec się zapada nawet do 5 cm i nie przeszkadza mi to, przy Brulim nie wygaśnie bo gdy temp. spalin spadnie poniżej pewnego poziomu [chyba 50 st] to dosypie on węgla i rozdmucha aż temp. spalin wzrośnie.

 

Dodatkowo przy spalaniu grupowym jest to kilka następujących po sobie cykli podawania [5s na cykl] a czas przerwy pomiędzy seriami cykli jest zależna od trendu przyrostu temperatury spalin co szybko uzupełnia deficyt paliwa w palniku.

 

czyli jak dobrze rozumie to jak za późno poda dawkę węgla (lekko wypycha do góry gorący węgiel) to może wygasnąć lub jak da

za dużo to nie dopalony węgiel będzie w popielniku.?

To prawda że to jest mała dawka węgla ale zawsze jakaś jest i na podtrzymaniu w deficycie powietrza daje stratę i CO kominem

a tym bardziej jak ktoś przesadził z mocą na potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Suspenser, jednak gdybyś miał dmuchawę z klapką, sterownik nie byłby zmuszony do takich działań lub też podejmowałby je zdecydowanie rzadziej. Kopiec zapadłby się znacznie mniej lub wcale. Nie wygaśnie - zgoda. Jednak znaczna część tego opału idzie " na straty " - jak piszesz, w podtrzymaniu powstaje deficyt paliwa. I chodzi mi o to, że ten deficyt powstaje na skutek zużycia tego paliwa w sposób bezproduktywny. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłach węglowych inne rozwiązanie jest awykonalne...musiałbyś mieć modulację od 1-2Kw do max mocy kotła...

 

Ale można niektóre rzeczy ograniczyć. Duży wpływ mają tu nastawy ,przy sterownikach automatycznych z góry zakładamy że proces spalania jest prowadzony wzorcowo i ekonomicznie .

Zawijan "eCoal.pl posługuje się specjalnym algorytmem spalania i jako sygnał wejściowy wykorzystuje informację o zmianach trendu temperatury spalin. Nawiasem mówiąc, ten sam algorytm i ten sam sygnał wykorzystuje się w tzw. spalaniu grupowym".

Więc przy dużym ciągu kominowym i silnym wietrze sterownik dłużej dostaje informacje o wyższej temperaturze spalin i stoi na podtrzymaniu a paliwo tli się i kopczyk się zapada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss RCK to najlepsze rozwiązanie, ale kosztuje sporo a tamten terminatorek ciągu to grosze, ale też działanie nie to samo.

Tamto tanie autentycznie należy stosować, gdy się robią mega kratery i gdy to mocno zaburza spalanie, tak u kaszpira nie było, z tego co wiem.

Wypróbował, wyciągnął wnioski, że u niego to się nie sprawdza

 

Może i grosze ale razem z przesyłką i 2 uszczelkami zrobiło się coś koło 50zł. Niby nie dużo ale i tak szkoda tych 50zł :)

Zapewne zakupię RCK , tylko zastanawiam się czy jest sens ...

 

Komin mam murowany chyba 14x21. Z tego co mówił mi deweloper przewód spalinowy ma wymiary cegły.

Zapewne ciąg zwiększyło ocieplenie poddasza ...

 

Czy przy moim kominie jest sens montowania RCK. Czy na takim kominie ciąg może być za mocny ? Jeśli tak to o ile za mocny ? Komin przecież nie ma jakiejś wielkiej przekatnej ani nie jest jakiś niesamowiice wysoki ...

Dodatkowo zdaje mi się że mój wymaga ciągu 25Pa więc chyba dużo. Ja raczej bałem się że mam za mały ciąg ...

 

Zastanawiam się czy kupić ale nie wiem czy jest sens. Wydać znów z 200zł , namęczyć sie z montażem aby potem okazało sie zę był to niepotrzebny wydatek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy moim kominie jest sens montowania RCK. Czy na takim kominie ciąg może być za mocny ? Jeśli tak to o ile za mocny ? Komin przecież nie ma jakiejś wielkiej przekatnej ani nie jest jakiś niesamowiice wysoki ...

Dodatkowo zdaje mi się że mój wymaga ciągu 25Pa więc chyba dużo. Ja raczej bałem się że mam za mały ciąg ...

Zastanawiam się czy kupić ale nie wiem czy jest sens. Wydać znów z 200zł , namęczyć sie z montażem aby potem okazało sie zę był to niepotrzebny wydatek ...

Nikt tego Ci nie zagwarantuje .

Ciąg kominowy nie jest stały zależy od pogody ,pory roku ,różnicy temperatur ,wiatru ,ilości sady w kominie,itd...

Jedynie przekrój i wysokość komina to stałe dwie wartości do przybliżonego obliczania ciągu kominowego .

Nawet zmieniając paliwo z węgla na np.drewno,pellety czy owies itd.... zmienia się zapotrzebowanie ciągu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss

dobrze prawi

i jescze co u siebie zauwazyłem to tez co w danym momencie się dzieje w kotle ,czyli kiedy jest aktywny

to ustawienie na 18Pa już powoduję minmalne uchył a gdy jest w stanie podtrzymania to ile bym nie ustawił

przy spokojnej pogodzie RCK jest nie ruchome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno.

Taki regulator działa na zasadzie otwierania klapki i wpuszczania dodatkowego powietrza w komin.

Jeśli otwiewrając klapkę zmniejsza się ciąg to czy nie wystarczy otworzyć drzwiczek wyczystki ?

 

Rozumiem że otwarcie wyczystki spowoduje zmniejszenie podciśnienia i spadek ciśnienia , tyle że nie mamy wpływu na spadek ciśnienia..

 

 

Czyli idąc tym tokiem rozumowania może po prostu otworzyć drzwiczki wyczystki aby zmniejszyć ciąg i piec rozumiem nie powinien przeciągać wtedy temperatury na piecu ?

 

Pytam bo wywalenie około 200zł , kucie komina aby potem okazało się że bylo to wywalenie 200zł i szkoda czasu a efektu zero to trochę bez sensu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...