Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po pierwsze a kto Tobie zabroni założyć rurę doprowadzającą powietrze z zewnątrz do RCK.

Po drugie nie powiększy przepływu powietrza pobieranego z zewnątrz przez kotłownię (komin po zamontowaniu RCK to nadal ten sam komin i ma to samo zapotrzebowanie i ciąg jak przedtem) tylko skieruje te powietrze bezpośrednio do komina zamiast przepuszczać przez kocił również do komina .

 

Po pierwsze - rozsądek. Nie będę chłodził komina pobieranym z zewnątrz powietrzem o temperaturze np. -25 stC. Po drugie - to będzie zupełnie nowy kanał przepływu. Jeden mam na stałe - przez wentylację wywiewną pod stropem. Drugi - via dmuchawa przez komin otwiera mi się tylko podczas pracy dmuchawy. Przy braku klapki na dmuchawie jest otwarty cały czas. Dmuchawa podczas pracy pobiera określoną ilość powietrza uzależnioną od nastawy jej mocy i stopnia otwarcia przesłony. Tyle, ile zadamy puszcza przez komin. Przepustnica RCK otworzy nowy dopływ do ciągle tego samego komina i tym nowym dopływem pobierze nowe powietrze. Obawiam się nawet, że podczas pracy dmuchawy regulator RCK odczyta wymuszony przepływ spalin przez komin jako skok ciągu i praktycznie na stałe - mniej lub więcej, ale na stałe - otworzy przepustnicę. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - rozsądek. Nie będę chłodził komina pobieranym z zewnątrz powietrzem o temperaturze np. -25 stC. Po drugie - to będzie zupełnie nowy kanał przepływu. Jeden mam na stałe - przez wentylację wywiewną pod stropem. Drugi - via dmuchawa przez komin otwiera mi się tylko podczas pracy dmuchawy. Przy braku klapki na dmuchawie jest otwarty cały czas. Dmuchawa podczas pracy pobiera określoną ilość powietrza uzależnioną od nastawy jej mocy i stopnia otwarcia przesłony. Tyle, ile zadamy puszcza przez komin. Przepustnica RCK otworzy nowy dopływ do ciągle tego samego komina i tym nowym dopływem pobierze nowe powietrze. Obawiam się nawet, że podczas pracy dmuchawy regulator RCK odczyta wymuszony przepływ spalin przez komin jako skok ciągu i praktycznie na stałe - mniej lub więcej, ale na stałe - otworzy przepustnicę. Pozdrawiam - Jacek

 

Nie ma takiej możliwości że podczas pracy dmuchawy regulator RCK odczyta wymuszony przepływ spalin przez komin jako skok ciągu.RCK reguluje podciśnienie, dmuchawa daje nadciśnienie ,komin daje podciśnienie :)

 

Takie podobne instalacje są już stosowane :

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSmAvxwYfwk1t04AkazmsDHKO31aYnd0OV2SBBXOMyIZMvsFslxc15yzsLz

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz farta i to dużego. To ile tam ogrzewasz metrów i ile przy takim palniku spalasz? Mi kopczyk się zapada chociaż mam klapke na wentylatorze.

 

Teodor, a czy ta Twoja klapka na pewno się domyka? Czy ciąg kominowy nie uchyla jej w czasie postoju dmuchawy? Wtedy czasem słychać, jak podczas podtrzymania klapka obija się o ogranicznik, tak lekko metalicznie postukuje. Słychać tez, że zaciąga powietrze do kotła. Może trzeba przeciwwagę odrobinę podregulować. Poza tym pół godziny to jednak już dość długi postój, może trzeba parametry podtrzymania zmienić. Jak ster daje taką możliwość, to z raz trochę paliwa podać bez przedmuchu. Czasem pomaga też zmniejszenie histerezy. Kocioł krócej stoi, ale potem krócej pracuje i nie zdąży nagrzać blach aż tak, żeby wystąpiło znaczne przebicie zadanej. A co do tego przebicia, to trzeba by oblukac, jaka jest jego dynamika. Jeżeli praktycznie od razu po przejściu w podtrzymanie temp. kotła nadal wzrasta i dość szybko ( w kilka minut ) osiąga maksimum, a potem powoli opada, to raczej ciągle ze zbyt dużą mocą pracujesz. Tyle tylko, że jak masz naprawdę dużo przewymiarowany kocioł, to może się okazać że już nic z tym nie zrobisz. Jeżeli rośnie powoli i zaczyna opadać dopiero kiedy kopca ubywa, to rzeczywiście może ten płomień w podtrzymaniu podbijać. Czas dochodzenia do zadanej w przypadku startu od dziury w retorcie nie jest miarodajny, piec nieraz długo musi pracować żeby chociaż częściowo odbudować sobie kopiec a grzeje wtedy raczej szczątkowo. Popatrz, co się dzieje z temperaturą po wyjściu z podtrzymania. O ile spada , w którym cyklu zaczyna z powrotem rosnąć i czy tempo wzrostu temperatury nie zwiększa się w trakcie pracy.Jak jest najpierw duży spadek i długo nic, a potem rośnie bardzo szybko, to moc wciąż jest za duża a długość dochodzenia do zadanej spowodowana dziurą w retorcie po wyjściu z podtrzymania. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości że podczas pracy dmuchawy regulator RCK odczyta wymuszony przepływ spalin przez komin jako skok ciągu.RCK reguluje podciśnienie, dmuchawa daje nadciśnienie ,komin daje podciśnienie :)

 

Takie podobne instalacje są już stosowane :

 

Witam. Animuss, mój błąd, masz rację. Dmuchawa tłoczy powietrze na palnik, komin wyciąga spaliny z kotła. To jednak nie zmienia mojego poglądu o RCK w kotłowni. Ani halny, ani wysokie drzewa, ani dodatkowy wywiew z kotłowni nie znikają. Na tym obrazku nie chodzi raczej o wyprowadzenie ciepła z kozy kanałem na górną kondygnację ? A ten trojak to jakby zawór 3D. Słabe zdjęcie, nie widzę opisów. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Animuss, mój błąd, masz rację. Dmuchawa tłoczy powietrze na palnik, komin wyciąga spaliny z kotła. To jednak nie zmienia mojego poglądu o RCK w kotłowni. Ani halny, ani wysokie drzewa, ani dodatkowy wywiew z kotłowni nie znikają. Na tym obrazku nie chodzi raczej o wyprowadzenie ciepła z kozy kanałem na górną kondygnację ? A ten trojak to jakby zawór 3D. Słabe zdjęcie, nie widzę opisów. Pozdrawiam - Jacek

 

Masz prawo do swoich poglądów ,czym prostsza instalacja tym mniej awaryjna.

Nie nie chodzi o wyprowadzenie ciepła z kozy kanałem na górną kondygnację ostatecznie Hitler podłapałby twój pomysł :)

Powinieneś założyć sobie na dachu na kominie

Nasadę kominową ,strażaka

http://allegro.pl/nasada-kominowa-komin-strazak-najtaniej-i2923783566.html

http://img715.imageshack.us/img715/7986/75993056.jpg

http://www.kaminofen-shop.de/bilder/katalog/artikel/10131AASNV.jpg

Podawanie zimnego powietrza do kotła i procesu spalania podnosi sprawność urządzenia.

http://www.baulinks.de/webplugin/2011/i/1455-schmid1.jpg

http://www.baulinks.de/webplugin/2011/1455.php4

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do swoich poglądów ,czym prostsza instalacja tym mniej awaryjna.

Nie nie chodzi o wyprowadzenie ciepła z kozy kanałem na górną kondygnację ostatecznie Hitler podłapałby twój pomysł :)

Powinieneś założyć sobie na dachu na kominie

Nasadę kominową ,strażaka

http://allegro.pl/nasada-kominowa-komin-strazak-najtaniej-i2923783566.html

http://img715.imageshack.us/img715/7986/75993056.jpg

Podawanie zimnego powietrza do kotła i procesu spalania podnosi sprawność urządzenia.

Witaj. Nigdy nie widziałeś kozy, która z tyłu ma czopuch a od góry wylot do odbioru czystego ciepłego powietrza do rozprowadzania kanałami? Albo wkładu kominkowego? Bo rozumiem, że z tym podłapaniem pomysłu to o gaz Ci chodzi.Podawanie zimnego powietrza do kotła podnosi sprawność procesu spalania. Do kotła może, chociaz ja podaje po wymieszaniu z powietrzem w kotłowni a np. Suspenser po ogrzaniu przez czopuch.W każdym razie - do kotła a nie do komina. Opisy na obrazku są Twoje, mnie chodziło o odczytanie tych oryginalnych. Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nigdy nie widziałeś kozy, która z tyłu ma czopuch a od góry wylot do odbioru czystego ciepłego powietrza do rozprowadzania kanałami? Albo wkładu kominkowego? Bo rozumiem, że z tym podłapaniem pomysłu to o gaz Ci chodzi.Podawanie zimnego powietrza do kotła podnosi sprawność procesu spalania. Do kotła. Nie do komina. Opisy na obrazku są Twoje, mnie chodziło o odczytanie tych oryginalnych. Pozdrawiam - Jacek

Dodałem oryginały ale nie są po naszemu Jacku , Pozdrawiam .Na samym dole link .

Tłumaczenie przez Google opisu.

Ponadto urządzenia do dobrego spalania obiecuje powietrza w piecu

(07.09.2011) Prawidłowe funkcjonowanie pieca piec lub kominek jest zależne od wielu czynników. Oprócz prawidłowej pracy przez operatora i optymalnej podaży powietrza spalania odgrywa usunięcie spalinach odgrywa ważną rolę. Znowu i znowu, komin może spowodować problemy. Przyczyny mogą być spowodowane na warunki atmosferyczne lub w warunkach przepływu są całym budynku. Lekarstwem może leżeć w tym kontekście, instalacji dodatkowego urządzenia powietrza jak SNV Schmid:

Strona powietrza urządzenie SNV jest zainstalowany w spalinach kominkiem. Rdzeń jest stabilizator ciągu w zawór trójdrogowy, który automatycznie ustawia optymalne ustawienie komina. Podczas pracy urządzenia osiąga pływalności spalin na całkowite usunięcie nie otworzyć klapkę, pozostawiając pewną ilość powietrza do bocznego kanału spalin. Tak więc warunki przepływu w kominie poprawy całkowicie niezależne od ciśnienia atmosferycznego z obowiązującymi obecnie. I jego SNV do redukcji podciśnienia w komorze spalania.:bye:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do kol.Jarecki.Co dalej z SPP.Chyba że już po testach.pozd. Adam

 

Nie, testy trwają, jestem cały czas mile zaskoczony, później jak będę "wolniejszy" i odpalę lapka wkleję fotki i opisze doświadczenia po całej dobie, a ponieważ od wczoraj mamy zimę, snieg i ujemne temp. to dzisiaj po 20-ej dojda już dane dla niższych temp.

Z popiołu jestem więcej jak zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie koledzy coś powiedzieć na temat tego kotła ,pytam ponieważ kolega ma zamiar takie "cudo" kupić

a wie że ja tutaj przesiaduję to może się czegoś dowiem.

 

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-hermes-i2913300541.html

 

pozdrawiam

 

przypuszczam,ze robota made in Dziubarczyk...

co do samej konstrukcji wymiennika- opracowano w grupie "varmo" oryginalnie na palniku ardeo.

sądzę, że to cena netto..... sterownik- odegree ma chyba taki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie koledzy coś powiedzieć na temat tego kotła ,pytam ponieważ kolega ma zamiar takie "cudo" kupić

a wie że ja tutaj przesiaduję to może się czegoś dowiem.

 

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-hermes-i2913300541.html

 

pozdrawiam

 

Możemy powiedzieć ,jest ładny...zabudowany. widać firma poszła na wygląd i sprawność urządzenia zastosowano płomieniówki okragłe,oj będzie się kurzyć przy czyszczeniu, sterownik tez nie grzeszy nowością, nic nie wiemy o palniku,nic o grubości blach z jakiej został wykonany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zug, ja bym tego kotła nie kupił. Po pierwsze - min. temp. powrotu 55 stC. To nawet przy zaworze 4D czy pompie mieszającej trzeba by pewnie na 65 - 70 grzać żeby stale tyle było. A i tak jak dasz termostat pokojowy, to pewnie nie zawsze będzie. Po drugie - przy tych wymiarach, mocy i pojemności wodnej to jak dla mnie jest ze 100 - 150kg za lekki. Ciekawe, z jakich blach go robią. Może dlatego wymagają takiej temp. powrotu... Po trzecie - ten sterownik w wersji 2006 bez literek to moim zdaniem była porażka. Kilku chłopaków w okolicy ma taki. Nawet po ustawienie mocy dmuchawy czy temp. załączenia pompy trzeba do serwisowych wchodzić. Fakt, że nie jest to trudne, ale takie podstawowe parametry to pod ręką powinny być zawsze. No chyba że jakieś fajne zmiany w tym modelu L2 porobili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zug, ja bym tego kotła nie kupił. Po pierwsze - min. temp. powrotu 55 stC. To nawet przy zaworze 4D czy pompie mieszającej trzeba by pewnie na 65 - 70 grzać żeby stale tyle było. A i tak jak dasz termostat pokojowy, to pewnie nie zawsze będzie. Po drugie - przy tych wymiarach, mocy i pojemności wodnej to jak dla mnie jest ze 100 - 150kg za lekki. Ciekawe, z jakich blach go robią. Może dlatego wymagają takiej temp. powrotu... Po trzecie - ten sterownik w wersji 2006 bez literek to moim zdaniem była porażka. Kilku chłopaków w okolicy ma taki. Nawet po ustawienie mocy dmuchawy czy temp. załączenia pompy trzeba do serwisowych wchodzić. Fakt, że nie jest to trudne, ale takie podstawowe parametry to pod ręką powinny być zawsze. No chyba że jakieś fajne zmiany w tym modelu L2 porobili.

 

dzięki chłopaki jutro waszą lekturę do czytania jemu dam.

a co możecie polecić ma dom 160m2 plus ma później adaptację 100m2 pomieszczenie za adaptować na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do kol.Jarecki.Co dalej z SPP.Chyba że już po testach.pozd. Adam

 

Wracając do tego pytania więcej info z foto....

 

Minimalne chwilowe spalanie godzinowe, jakie złapałem na sterowniku wynosiło 0,7kg/h i było to jeszcze w niedzielę, jak było sporo cieplej....

spalanie min.JPG

max. złapane dzisiaj

spalanie max.JPG

spalanie z 24h z niedzieli na poniedziałek

spal niedzpon.JPG

spalanie z 24h z poniedziałku na wtorek... zrobiło się zimniej i zaraz to widać :)

spal ponwt.JPG

 

Budownictwo do nowych nie należy, jest w sumie 270m i w tym grzane pomieszczenie gosp. do którego rura idzie izolowana krótkim odcinkiem po zewn. dobrze docieplony dach, ale jeszcze słabiutkie i raczej mało szczelne okna, część wymieniona a reszta w next year jak dobrze pójdzie....

 

Dzisiaj wprowadziłem drobną korektę dawki, aby było dokładniej, wszystko wyzerowałem i dalej będę się bawił.

Dane o spalaniu są przydatne....

 

Spalanie chwilowe jest w menu serwisowym - ukrytym.....

 

Pyrka to sobie bardzo ładnie, nadal nie miałem czasu na podłączenie PPX-a, więc chyba raczej będzie to znowu w niedzielę.....

Edytowane przez Jarecki79
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie koledzy coś powiedzieć na temat tego kotła ,pytam ponieważ kolega ma zamiar takie "cudo" kupić

a wie że ja tutaj przesiaduję to może się czegoś dowiem.

 

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-hermes-i2913300541.html

 

pozdrawiam

Ja mam od tego samego producenta lecz inny model, z tym samym sterownikiem RK-2002L2, kiedyś zakładali też tam palniki elgomaxu w którym da się spalać miał. Obudowa ładna lecz blacha z którego jest wykonana bardzo cienka, trzeba się naprawdę starać aby jej nie pogiąć przy wnoszeniu pieca do kotłowni.

Za tą kasę (cena na aukcji netto) kupiłbym co innego - lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...