Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam od tego samego producenta lecz inny model, z tym samym sterownikiem RK-2002L2, kiedyś zakładali też tam palniki elgomaxu w którym da się spalać miał. Obudowa ładna lecz blacha z którego jest wykonana bardzo cienka, trzeba się naprawdę starać aby jej nie pogiąć przy wnoszeniu pieca do kotłowni.

Za tą kasę (cena na aukcji netto) kupiłbym co innego - lepszego

 

dzięki za info

ja bym mu polecił RBR-a ale to już inna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarecki a te zużycie jest wiarygodne?

ponieważ widzę skok o 50% większy w stosunku do temp. +na zew.

 

u mnie wychodzi między +5stC a -5stC do 25% zużycia.

 

niestety tak... a naprawdę jest jeszcze ciut większe dla obu, stąd moja dzisiejsza korekcja pojedynczej dawki.

Tutaj sobie jeszcze precyzuję, doszedłem dzisiaj do wniosku,że będę celował z grubsza w 3woreczki, tak tez wyskalowałem licznik zasypu - 90kg i zmieniłem w serwisie dawkę na 1sek pracy. Od dzisiaj mam wpisaną dawkę 5,2g/1sek pracy i zasyp na 90kg, kasowałem ok. 20:20, więc pierwsze dane jutro o tej godzinie

 

U mnie w niedzielę było ciepło...., mam stara instalację, sporo nieszczelnych jeszcze starych okien i trochę też generuje dośc duże pomieszczenie gosp, które jest grzane..

te dane SPALANIE są wyświetlane równo po 24h, jeżeli się nie wyłączy zasilania sterownika, każde wyłączenie kasuje licznik dobowy.

 

Jak miałem kocioł dobowy, w tamtym roku przy -20 czy -25st.C miału spalałem naprawdę dużo... jak poszukasz to znajdziesz, ale nie powtarzam, bo część osób by zawału mogła dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to cena ekogroszku na śląsku spadnie...emeryci pewnie będą odsprzedawać talony...

 

Witam. Zmartwię Cię kolego - na Śląsku od lat istnieje doskonale zorganizowany rynek handlu talonami ( deputatami ) węglowymi. Górnicy i emeryci doskonale wiedzą, komu sprzedać talony. Zapewniam Cię, że na Allegro wystawiać ich nie będą... Poza może nielicznymi szukającymi ceny lepszej niż da im handlarz. Kopalnie zaś ustalają wagowe przeliczniki sortu w jakim nominowany jest deputat na inne sorty. Jedyna nowość, to możliwość realizacji na innych kopalniach. Poza tymi odsprzedanymi członkom rodziny i bliskim znajomym, wszystkie deputaty i tak trafią w ręce osób od lat zajmujących się ich skupem. Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem ze spalaniem, mój piec Defro duo uni 25 kw pochłania nam aż 100 kg na dwa dni... masakrycznie dużo...

mamy co prawda kotłownię w garażu wolno stojącym oddalonym od domu o 40m, całe podłączenie instalacji CW i CO jest poprowadzone do domu rurami preizolowanymi, więc teoretycznie strat ciepła wielkich nie powinno być, do ogrzania mamy 160 m2 domu, dom jest ocieplony, okna szczelne... Z torbami nas ten piec puści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile metrów kolega ma do ogrzania ? I jak ocieplony dom ? Firma zlokalizowana około 40 km ode mnie, a nawet o niej nie słyszałem... Na tą chwilę DLA MNIE, jedyne sensowne kotły to RBR Ekouniwersal, SKAM-P, Ogniwo Eko Plus.

 

dokładnie to moi faworyci :yes:

 

co do szczegółów domu to jutro bo nie mam pojęcia.

 

co do Defro dla mnie to niedopracowany kocioł w ładnej obudowie która ma zwabić klienta ale to moje zdanie.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem ze spalaniem, mój piec Defro duo uni 25 kw pochłania nam aż 100 kg na dwa dni... masakrycznie dużo...

mamy co prawda kotłownię w garażu wolno stojącym oddalonym od domu o 40m, całe podłączenie instalacji CW i CO jest poprowadzone do domu rurami preizolowanymi, więc teoretycznie strat ciepła wielkich nie powinno być, do ogrzania mamy 160 m2 domu, dom jest ocieplony, okna szczelne... Z torbami nas ten piec puści

 

25kw na 160m2 ocieplonego to strasznie dużo będzie cięzko okiełznać tego molocha.

ale niech koledzy z doświadczeniem sie wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01 - no właśnie rodzynki. Jak zliczyć KWSA, KHW i PKW SA to rynek talonów będzie gdzieś rzędu miliona ton. Może ciut miej. Ze 20% uprawnionych weźmie ekwiwalent. No to na rynku stale jest ze 700tys. ton w deputatach. Rocznie. A nigdy się nie interesowałem, jak jest z deputatami w spółkach produkujących węgiel nieprzydatny do przydomowych kotłowni, np. w Jastrzębskim Węglu Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problem ze spalaniem, mój piec Defro duo uni 25 kw pochłania nam aż 100 kg na dwa dni... masakrycznie dużo...

mamy co prawda kotłownię w garażu wolno stojącym oddalonym od domu o 40m, całe podłączenie instalacji CW i CO jest poprowadzone do domu rurami preizolowanymi, więc teoretycznie strat ciepła wielkich nie powinno być, do ogrzania mamy 160 m2 domu, dom jest ocieplony, okna szczelne... Z torbami nas ten piec puści

 

ale czego tyle spala - groszku, miału, pelletu, owsa?

myślę, że znajdą się chętni do pomocy tylko więcej informacji podaj, np. obecne ustawiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę groszkiem. Po przeczytaniu kilku artykułów zmienione zostały ustawienia pieca, które przedstawiają się następująco:

 

1.temp. CO 60st

2.temp. CWU 45st

3.histereza CO I CWU 2st

4.podawanie 10s

5.przerwa podawania 70s

6.moc dmuchawy 30%

7.przesłona wentylatora osłonięta około 100%

8.przerwa w podtrzymaniu 15min

9.czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 15s

10.nadmuch w potrzymaniu 30s

11. czas przerwy nadmuchu w podtrzymaniu 3 min 50 sek

Zawór czterodrożny otwarty na 2.5 w skali od 1 do 6.

Temperatura w domu to ok. 22 °C

Na grzejnikach nie mam jeszcze regulatorów zastanawiam się nad ich kupnem bądź regulatora pokojowego – nie wiem co daje większe oszczędności.

Przy tych ustawieniach piec zaczął trochę oszczędzać i 100 kg Eko-groszku przy temp. na zewnątrz - 2°C starcza na 3 dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę groszkiem. Po przeczytaniu kilku artykułów zmienione zostały ustawienia pieca, które przedstawiają się następująco:

 

1.temp. CO 60st

2.temp. CWU 45st

3.histereza CO I CWU 2st

4.podawanie 10s

5.przerwa podawania 70s

io6.moc dmuchawy 30%

7.przesłona wentylatora osłonięta około 100%

8.przerwa w podtrzymaniu 15min

9.czas pracy podajnika w trybie podtrzymanie 15s

10.nadmuch w potrzymaniu 30s

11. czas przerwy nadmuchu w podtrzymaniu 3 min 50 sek

Zawór czterodrożny otwarty na 2.5 w skali od 1 do 6.

Temperatura w domu to ok. 22 °C

Na grzejnikach nie mam jeszcze regulatorów zastanawiam się nad ich kupnem bądź regulatora pokojowego – nie wiem co daje większe oszczędności.

Przy tych ustawieniach piec zaczął trochę oszczędzać i 100 kg Eko-groszku przy temp. na zewnątrz - 2°C starcza na 3 dni.

Pozdrawiam

jaki ekogroszek? I nie rozumiem przeslona odsłonięta na około 100% co to znaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę groszkiem. Po przeczytaniu kilku artykułów zmienione zostały ustawienia pieca, które przedstawiają się następująco:

1.temp. CO 60st

Zawór czterodrożny otwarty na 2.5 w skali od 1 do 6.

Temperatura w domu to ok. 22 °C

 

temp. CO daj na 55 st

Zawór czterodrożny otwórz na 3 w skali od 1 do 6.

jaki ekogroszek? I nie rozumiem przeslona odsłonięta na około 100% co to znaczy?

Chodzi o przesłonę boczną na zasysaniu powietrza dmuchawy ustawianą ręcznie ,odsłonięta 100% czyli otwarta na maxa

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zasłonięta około 100 % ?

 

przesłona wentylatora jest zasłonięta na około 100%

 

mam jeszcze pytanie:

 

- co się lepiej sprawdza: termostaty montowane na grzejnikach czy regulator pokojowy?

 

Eko-groszek mamy: Energa z firmy z Bielska Podlaskiego, zakupiliśmy na próbę inny- polski z Katowic i na tych samych ustawieniach spalił się tak samo i w tym samym czasie, różnica była tylko w ilości popiołu- było go mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dziś na próbę eko na stacji orlenu. Jakiś biocoal 26KJ/KG popiół 5,22%, 0,22 % siarka i najlepsze na koniec spiekalnośc 0. Sądzę że są to pobożne życzenia chandlujących tym węglem. Po otwarciu worka kawałki większe niż 25 mm i strasznie mokry. Na stronie producenta pisze że to węgiel z kopalni głębinowej (raczej mu nas się odkrywkowo węgla kamiennego nie wydobywa). Już chyba bardziej nie da się ludzi w jajo robic. Jak zasypię napiszę jak się pali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...